Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a gyerekeket...

Engednétek a gyerekeket együtt aludni? 16 és 17 évesek

Figyelt kérdés

17 éves fiamnak 3 hónapja van barátnője, a kislány 16 éves. Kértem már, hogy hozza el bemutatni, de mivel messzire lakik (100 km, kollégiumból ismerik egymást), nem volt még rá lehetőség. Unokaöcsémnek (fiam unokatestvére) jövő hónapban lesz az esküvője, és meghívták fiam barátnőjét is, a lagzira is. E hét végéig kell szólni a létszámról. Viszont nyilván így a lánynak itt kellene aludnia, amit nem tudom, engedjek-e. Sajnos külön szobát nem tudok biztosítani, mert a nagylányom és a vőlegénye is itt alszanak. Alapvetően 3-4 hónap után még nem engedném az együttalvást, de szeretném megismerni a lányt, és kedves volt unokaöcsémtől, hogy az esküvőre meghívták.

Ti mit tennétek?


2015. jún. 16. 10:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
38%

16-17 éves már-már felnőtt.

Már nyári munkát is vállalhat.

Továbbá a mai világban a 3-4 hónap már örökkévalóság, annyi alatt szét is megy a többség.

A kapcsolat korukhoz mérten komolynak tűnik, ha ennyi ideje együtt vannak.

2015. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

úgyis a lány dönt h lesz e szex vagy nem :-D


én engedném

2015. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2015. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%

Ez elsősorban a lány szüleitől függ, nem kizárt, hogy ők pl. nem engedik el hozzátok.


Előbb náluk tudakozódjatok, utána gondolkozhatsz te, hogy hogyan oldd meg, de ilyen esetben én engedném.

2015. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Mumusan ***** válasza:
Simán engedném. Jobb ha tudsz a dolgokról.
2015. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Azzal kezdeném, hogy ha nem írtad volna oda, hogy 16 és 17 évesek, azt hinném, hogy 12 éves kiskamaszokról van szó. Maholnap felnőtt emberekről beszélsz (nem kislányról, meg kisfiúról), akiknek van magánszférájuk, vannak igényeik. Ha ezzel újat mondtam, az nagyon nagyon nagy baj.

Magát a félelmedet egyáltalán nem értem. Te magad írtad, hogy még nem feküdtek le (bár amúgy semmilyen körülmények között nem tartozik rád) és azzal is pontosan tisztában vagy, hogy szexelni nem csak éjszaka lehet. Akkor mitől félsz most? Kiben nem bízol? A fiadban talán? Az megint nagy baj, mert a fiad a te nevelésed, ha benne nem bízol a saját nevelési elveidet köpöd szembe. Ha a "kislánnyal" van a baj, akkor ismét a fiadban nem bízol, miért választana olyan párt magának, akivel nem hasonló az érdeklődési körük, az értékrendjük?

A szexről egy dolgot: hiszed vagy sem, de 100 évvel ezelőtt 16-17 évesen már bőven csinálták az emberek, épp annyi, hogy akkoriban össze is házasodtak ennyi idősen. Semmi nem változott. A világ legtermészetesebb dolga, ha ennyi idősen van a szexre igényük, ami mellékesen csak rájuk tartozik. Nálam már az is túlzás, hogy elkíséred a fiadat gumit venni, mint vmi idióta hülyegyereket. Ha úgy nevelted, akkor nyilván tud erről maga is gondoskodni. De persze ez nézőpont kérdése. Mindenesetre ne akarj ennyit tudni és szabályozni mindent, mert rendben hogy az édesanyja vagy, de egy majdnem felnőtt emberről beszélünk...

2015. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#10: Kettős mérce? Gratulálok!


Az talán jobb, ha a 16-17 éves fiad apa lesz, mintha a lányod anya?

2015. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Hát, figyelj...

Ha rendesen felvilágosítottad a fiadat a védekezésről, meg minden más hasonlóról, akkor semmi baj nem lehet. Szülőként ha részletesen elbeszélgettetek vele erről régebben, tud minden fontos dolgot a szexuális életről, mi baj történhetne?

Végül is már nem olyan kicsik amúgy sem, hogy ne tudjanak a következményekről, és ne gondolják át a szexet.

Meg amúgy sem biztos, hogy mindenáron le fognak ott feküdni a helyszínen. Végül is manapság is akadnak olyan fiatalok, akik szeretnek várni, vagy éppen nem az anyukájuktól egy szobára akarják megtenni...

Szóval szerintem ezen te ne görcsölj. Hívjátok meg a lányt nyugodtan, ők meg majd intézik a szexuális életüket maguk között :)

2015. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
91%
Engedném. Valószínűleg már úgyis szexelnek.
2015. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ennyi idős lányomnak ennyi együttjárás után nem szívesen engedném az együtt alvást. Éppen ezért azt javaslom, hogy bízd ezt a lány szüleire, ők majd eldöntik. Bár abban nem vagyok biztos, hogy a lány a történetnek azt a részét is elmeséli, hogy nem lesz külön szobája. De ez sem a te felelősséged. Te a fiadat neveled, nevelted olyannak, amilyen lett, vagyis maximum az ő döntéseit tudod befolyásolni.
2015. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!