Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen jogai vannak az apának...

Milyen jogai vannak az apának ha a gyermek hivatalos gyámja az anya és nem házasok?

Figyelt kérdés
Nővérem babája lombik baba párjával 6 éve van együtt de nem házasok.A pici (10 hónapos)gyámja a tesóm de a párja közjegyző előtt elismerte az apaságot.Milyen jogok illetik meg az apát ha a nővérem úgy dönt elhagyja, már nem bírja ,hogy anyósa mindenbe irányítani akar és ő hozza a döntéseket a picivel kapcsolatban (hol lakjon, nem cumizhat mit kell ráadni)többször szólt már a tesóm ,hogy elég de párja mindig az anyja mellé áll őt pedig csak kritizálja.Nagyon vallásosak mi nem meg se vagyunk keresztelve ebben is az anyó döntött keresztanya én leszek de előbb meg kell keresztelkednem aztán a gyerek és a nővérem meg menjen feleségül a fiához mindezt egyszerre.A kisfiú nagyon anyás minden mozdulatát követi csak nála nyugszik meg az apa napi szinten 1-2 órát ha foglalkozik vele pedig 4 éve munkanélküli a nővérem tartotta el. Van rá esély ,hogy elvegye a tesómtól a gyereket?
2015. jún. 16. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Eleve nincs a gyereknek gyamja, ha élnek a szülei. Lombik előtt apasági nyilatkozatot kell tenni, ami konkrétan azonos jogokkal ruházza fel az apát is -mondjuk lombik programban csak hazaskent lehet resztvenni, úgyhogy eleve bukott a történet, de mindegy.

Apuka indíthat gyermekelhelyezesi pert.

2015. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Off: két sikeres lombikot csináltunk végig, nem kell házastársaknak lenni hozzá. Nem tudom hol hallottad ezt...
2015. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan jogok, mint bármilyen "normálisan" fogant gyerek esetében, ha volt apai elismerő nyilatkozat.
2015. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Házasoknak kell lenni, vagy hivatalos is élettarsi kapcsolatban élni, második.
2015. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
"167. § (1) Reprodukciós eljárás házastársi vagy különneműek közötti élettársi kapcsolatban álló személyeknél végezhető el, amennyiben bármely félnél fennálló egészségi ok (meddőség) következtében a kapcsolatból természetes úton nagy valószínűséggel egészséges gyermek nem származhat. Élettársak esetén reprodukciós eljárás csak abban az esetben végezhető, amennyiben az élettársak egyike sem áll házastársi kapcsolatban."
2015. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Így van, kedves 4-es válaszoló! Csak te az 1. válaszodban azt állítottad, hogy csak házasok vehetnek részt lombik programban. És ráadásul utaltál rá, hogy kamu a kérdés emiatt. Ezért írtam, amit írtam...
2015. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Valóban, le hagytam, hogy regisztrált élettársak. De mindegy is, mert kamu a kérdés.
2015. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

"...pedig 4 éve munkanélküli a nővérem tartotta el. Van rá esély ,hogy elvegye a tesómtól a gyereket?"


Akkor nincs. Bíróság előtt be kell bizonyítani, hogy van miből eltartani a gyereket.

2015. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Nos, utolsó, h apánal helyeznek el, ő kapja majd a gyest, a családi pótlékot és a tartasdijat, úgyhogy a jövedelem épp nem indok.

Hol laknak amúgy?

2015. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Látom, megint megjöttek a lehúzósok, akik mindenkinél jobban tudnak mindent, s nem elégszenek meg azzal, hogy a másiknak más véleménye van, jól lehúzzák.


Komolyan azt gondolod, hogy valaki 4 éve munkanélküli, esze ágában nincs dolgozni és a bíróság majd úgy ítéli meg, hogy nála jó helyen lesz?

Bár sok rosszat tudnék mondani a bíróságra, de ennyire azért nem "elvetemültek": szerencsére azt is nézik, hol fejlődik a gyerek testileg, lelkileg egészségesen.


Ja, és nyugodtan dorongoljatok tovább - örülök, hogy legalább ennyi örömöt szerezhettem nektek mára :-)

2015. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!