Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen jogai vannak az apának...

Milyen jogai vannak az apának ha a gyermek hivatalos gyámja az anya és nem házasok?

Figyelt kérdés
Nővérem babája lombik baba párjával 6 éve van együtt de nem házasok.A pici (10 hónapos)gyámja a tesóm de a párja közjegyző előtt elismerte az apaságot.Milyen jogok illetik meg az apát ha a nővérem úgy dönt elhagyja, már nem bírja ,hogy anyósa mindenbe irányítani akar és ő hozza a döntéseket a picivel kapcsolatban (hol lakjon, nem cumizhat mit kell ráadni)többször szólt már a tesóm ,hogy elég de párja mindig az anyja mellé áll őt pedig csak kritizálja.Nagyon vallásosak mi nem meg se vagyunk keresztelve ebben is az anyó döntött keresztanya én leszek de előbb meg kell keresztelkednem aztán a gyerek és a nővérem meg menjen feleségül a fiához mindezt egyszerre.A kisfiú nagyon anyás minden mozdulatát követi csak nála nyugszik meg az apa napi szinten 1-2 órát ha foglalkozik vele pedig 4 éve munkanélküli a nővérem tartotta el. Van rá esély ,hogy elvegye a tesómtól a gyereket?
2015. jún. 16. 14:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Feltettem egy kérdés mert nincs kivel ezt a témát megbeszélnem a szüleim teljesen kikészültek velük nem akarom és gondoltam hátha van aki hasonló helyzetben van mint a nővérem és tud tanácsot adni de úgy látom a kedves válaszolók között akad aki csak szimplán bunkó módon kritizálni tud másokat és hazugnak nevezni.
2015. jún. 16. 15:13
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha a testvérednek a szakítás után is van hol laknia (akár a szüleiteknél), akkor kizártnak tartom, hogy az apánál helyezze el a bíróság a gyerekeket.


Mégis mivel lehetne megindokolni, hogy jobb helyen lenne nála, mint az anyánál?


Egyébként ha most is csak napi 1-2 órát foglalkozik a gyerekkel, mikor egész nap ráér, reális lehetőségnek tartjátok, hogy arra vágyjon, hogy 24 órában gondoskodjon egy csecsemőről, aztán még két évig ovi előtt egy olyan korú gyerekről, akit egy percre nem lehet felügyelet nélkül hagyni napközben?

2015. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A baj az ,hogy anyósa irányít mindent még a gyerek nevelésébe is beleszól a nővérem nem mer visszabeszélni mert egyszer megtette és csúnyán kiosztotta a párja aki egyébként mindig azt csinálja amit anyuci mond. Próbáltuk rávenni a tesómat árulja el mivel tartja sakkban mert látszik rajta ,hogy nem boldog és idegileg kész teljesen de nem beszél és kitart annak ellenére ,hogy szarba s nézik.A párja családja lenézz minket mert mi nem vagyunk olyan jómódúak mint ők ezt már többször is éreztették velünk.Régen minden hétvégét együtt töltöttünk de amióta a sógorkám színre lépett örülhetnek a szüleim ha havonta 1-2 alkalommal látják a nővérem.Próbáljuk támogatni és mondjuk neki ne hagyja magát nincs miért eltűrni hogy megalázzák folyamatosan van saját lakása és a szüleim is befogadnák, a munkahelyén is várják vissza mihelyst elég idős a kisfia de nem tesz semmit mi meg csak aggódunk mert nem akarjuk végképp elveszíteni
2015. jún. 16. 16:12
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Dóra!

Úgy latszik nem tűnt fel, hogy írtam, valóban elegendő a hivatalos élettarsi kapcsolat is. Az apasági nyilatkozat tétele ilyenkor pedig kötelező, meg pedig azért, hogy esetleges sperma donacio esetén apuka ne jöjjön azzal, hogy DNS tesztet kér, mert is az övé a gyerek.

Nyugodj meg, a gyerekhez pont ugyanannyi joga van, mint a testverednek, lévén ő az apa hivatalosan.

2015. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én ott hidaltam le, hogy a nővéred anyósának a parancsára meg kell keresztelkedned... Remélem, elhajtottad a búsba.
2015. jún. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
El is küldtem az egész csapatott 33 éves vagyok ne akarjon egy álszent vén banya helyettem dönteni. Megmondtam az ,hogy valaki templomba jár és meg van keresztelve nem teszi jó emberré. Az egész család folyamatosan mindenre rábólintott amit ezek kitaláltak mert nem akartuk ,hogy a testvéremen csattanjon az egész, de betelt a pohár. Gyakorlatilag eladták a gyereket a sógoromnak az állásáért. Egy két diplomás emberről van szó aki egyedüli gyerek volt ezért lett elkapatva azt hiszi magáról ,hogy tökéletes, a kedves anyuka úgy nevelte ,hogy minden nap kikészítette a ruháját frissen mosva vasalva reggelit csinált neki ebédet ,vacsorát mert még erre is képtelen magától. Ezt várja el a testvéremtől is de az ,hogy a gyerek nevelésben segítsen az már nem megy.Az 1 hónapos gyerekre azt mondta az anyós hogy valami baja van mert ordított mikor a szomszédai átmentek megnézni, mégis mit várt majd mindenkire mosolyogni fog. Lassan 1 éves de az anyóstól még most is sírva fakad és ha vele tölt egy napot éjszakánként sírva ébred egyébként végig alussza az éjszakát.
2015. jún. 17. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!