Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig kell/kellene egy anyának támogatnia a gyerekét?

Figyelt kérdés

Akár anyagilag, akár egyébként.


Mit gondoltok ezekről? Esetleg személyes tapasztalatok?


2015. jún. 21. 20:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Érzelmileg már megfogalmazták hogy míg él.

Anyagilag: Engem az egyetem elkezdéséig támogattak.

Tehát nem az első szakmámig hanem a felsőoktatás kezdetéig.

Félreértés ne essék, nem azt mondták hogy nem mehetek többet haza, vagy hogy innentől nem kérhetek segítséget, csak azt hogy szerintük ideje kirepülnöm, amire egy másik városban való élet jó lehetőség.

Suli mellett dolgozok, három másik lánnyal társultunk egy albiba, szerintem ez így teljesen vállalható.

DE hozzátenném hogy ezt azért is érzem biztonságosnak mert kaptam tőlük még valamit: egy előtakarékossági számlát amire nekem gyűjtöttek életkezdésnek :)

Nem akarok hozzányúlni míg tanulok, de tényleg biztonságot ad hogy ha bármi baj lenne van tartalékom amihez nyúlhatok, és ha majd az első lakánál tartanék mert végeztem és munkát vállaltam és letelepednék akkor az önrész meglesz vele.

Szerintem ez nem rossz példa tőlük.


De ha nem államin van a gyerek, vagy nincs egyetemre életkezdésre félretéve akkor az első állásig mindenképp, mert addig nem tud önellátóvá válni.

2015. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!