Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lêteznek boldog örökbefog...

Lêteznek boldog örökbefogadottak? A szakirodalom szerint minden örökbefogadott lelkileg sêrül attól a tudattól, hogy eldobták, s ezen szeretettel teli új családja sem tud segíteni. Ezt nem tudom elhinni.

Figyelt kérdés
a fiam most êli át ezt a krizist.19 êvig azt hittük, hogy a szeretet ês a jóság elêg egy boldog csaladhoz, mêgha örökbefogadott is a gyerek.ô most azt mondja, hogy nem;mindig is csökkent êrtêkünek tartotta magát emiatt.most megismerte bioanyját, aki szereti, de nyilvánosan az unokaöccsekênt mutatja be.ha tênyleg így van, amit a szakirodalom is állít, nagy tragêdia az örökbefogadás a gyereknek ês az örökbefogadónak egyaránt.

2015. jún. 22. 04:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Orokbefogadottak forumaban lehetseges kerdezni, illetve a hozzaszolas mindenki szamara nyitott.

Ha rakeresnel, Manuela, Eleven, Stuffy es Krista az aktiv orokbefogadott tagjaink, ketto interjut is adott.

Ebben a haromszogben az orokbefogadok a kozlekenyebbek, a masik ket erintett ritkabban szolal meg.

[link]

2015. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Köszi szépen, így az 1 az 2-re nőtt...:)

A harmadik az ugye "örökbe fogadás" - valójában inkább családba fogadás, már Bagi és a nővére...

Érted, én is biztos vagyok benne, hogy ez nem valamiféle "cenzúra", hanem így jöttek sorba a megszólalni kívánók, de ettől még roppantul sajnálatos, hogy a témában többnyire az örökbefogadó meg az un. "szakértők" szólalnak meg, és így meglehetősen egyoldalú a kép.

2015. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a tudatot erősítik a gyerekben, hogy eldobták, akkor persze, hogy zavarokat okozunk vele a lelkében.

Bár az örökbefogadott gyermekem még csak 6 éves, amikor kérdezősködött a témáról, mindig pozitívan építettem föl a "nénit, aki megszülte".

Nézz a tükörbe! Ő is ugyanolyan szép volt, mint te vagy. Az arcvonásaidat tőle örökölted. De nem volt lakása, nem volt hová hazavigyen. És férje sem volt, nem lett volna apukád. De nagyon szeretett téged, és nekiindult keresni neked anyukát és apukát. Így talált meg minket...

2015. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A kerdezonek foleg ez a poszt lehet erdekes, bar szerintem mind az, de itt osszefoglalas van egy konyvbol, ami elegge szepen bemutatja az of.

[link]

2015. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

Én ismerek boldog örökbefogadottat.

És sztem igaza van annak, aki azt írta, hogy egy nem örökbe fogadott is lehet boldogtalan, ahogy egy örökbe fogadott is lehet boldog.

2015. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadás háromszöge című könyvvet olvasva döbbentem meg, hogy tényként kezeli: az örökbefogadottak sérültek lelkileg. Általánosít, de nem tudományos alapon, csak a saját élete és a praxisa alapján. Hozzá boldog emberek nem fordulnak tanácsért nyilván. De ha mégis igaz, jó lenne ezt az örökbeadóknak is tudni: mennyi szenvedést okoznak, pedig azt hiszik, hogy csak jobb sorsot akarnak a gyereküknek. És jó lenne tudni az örökbefogadóknak is, hogy kezelni tudják minél előbb ezeket a tüneteket és a saját maguk veszteségét. Szegény örökbefogadottakról nem is beszélve, akiknek túlélési technikákat kellene tanítani egy ilyen krízishelyzetben.

Mi most vagyunk túl a krízisen a fiammal, akár végzetes is lehetett volna. Pedig az átlagosnál nagyobb figyelmet fordítottunk a nevelésére, de azt hittük, hogy a szeretet elég. Szakember nélkül nem megy, szakemberek viszont szinte semmit nem tudnak erről Magyarországon.

Ha hasonló helyzetben vagy, ha a gyerek épp most indult el keresni az anyját, privátban el tudom mondani neked, hogy a mi esetünkben ez mivel járt, talán magad számára is leszűrsz valami használható segítséget. Jó lenne krízisben lévő örökbefogadóknak és gyerekeinek segítséget adni, jó lenne megosztani a tapasztalatokat.

A családban most készülnek örökbefogadásra, a fiamtól kértek tanácsot, mint örökbefogadottól, határozottan lebeszélte őket.

2015. jún. 23. 08:09
 17/19 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, érdekes én az örökbefogadásról nem beszélnék le senkit - elvégre is, aki örökbe fogadható, annak a sorsa már kényszerpályán van - na, az örökbe adásról viszont annál inkább... ugye azon a ponton lehet ezt a dolgot ténylegesen rövidre zárni...
2015. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

En is felnott orokbefogadott vagyok.

Sok krizisen atmentem mar eletemben, le nem beszelnek senkit az orokbefogadasrol, az orokbeadasrol sem, de en nem fogadnek orokbe.

Nekem fontos volt a verszerinti kapcsolat, eleg az en tortenetemet feldolgoznom, nem hiszem, h tudtam volna segiteni az orokbefogadott gyerekemnek segiteni a feldolgozasban, orulok, h az en gyerekemnek nem kell ezen atmennie. Pont eleg nehez elfogadnom azt, h a verszerinti csaladomhoz is kozunk van, neki is.

2015. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy az örökbeadást nagyon át kell gondolni. Az örökbeadók gyakran azt hiszik,hogy csak jót tesznek a gyerekkel, mert ők nem adhatják meg nekik azt (anyagilag) amit az örökbefogadók igen. Tudniuk kell, hogy nagy valószínűséggel nagy sebet ejtenek a gyerek lelkén, amit sem az anyagi jólét, sem a szeretet nem tud ellensúlyozni sok esetben.
2015. jún. 24. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!