Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóval, feleségemmel anyám...

Szóval, feleségemmel anyám házában élünk, apám meghalt már nagyon rég, anyámnak új társa van, akivel együtt él, s mikor rájuk jön részegen elkezdenek veszekedni. (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Egy idõ után minket is belekevernek, hiába semmit közünk az egész veszekedéshez. Ilyenkor kezd el kizavarni a házából, stb, de mivel apám után nekem is jogom van itt élni, eddig nem hallgattam rá, de mostmár meguntam, hogy mindig zavargat, mert ''ez az Õ háza.'' Nem tudom mit tudnák csinálni, apám után nekem is van jogom itt élni, mit tudnák csinálni, hogy elhallgasson végre? Nem lehet valamit hivatalosan rendezni? Hogy papíron legyen, hogy itt én is lakhatok, stb?
2015. jún. 29. 17:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Nos ha azt mondod,hogy apád után jogod van a ház feléhez. Nyilván ez így van, hiszen apád után a ház felét te örökölted.

Anyud mint özvegy viszont örökölte a te örökségednél a haszonélvezeti jogot, és ha a ház másik fele anyudé, akkor az apád halála előtt is az övé volt, vagyis ez nem került bele a hagyatéki leltárba mint örökség.

A törvény értelmében anyudnak mint élete végéig tartó haszonélvezeti joga többet ér mint a te fél örökrészed. Nem akarlak elkeseríteni, de bizony anyud el is küldhet a házból.

2015. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

9/11

Bírod, vagy nem, ez így van.


Köszönöm a válaszokat, akkor nem sok mindent tehetek, gondoltam lehet írni egy papírt, hogy nem tehet ki, de mindegy akkor.

2015. jún. 29. 17:37
 13/32 anonim ***** válasza:
88%
Kié a ház a tulajdonilap szerint?!
2015. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Gondolom apámé volt, de mivel Õ meghalt, anyám nevére került az egész.
2015. jún. 29. 17:39
 15/32 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, te hány éves vagy?
2015. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"Gondolom apámé volt, de mivel Õ meghalt,"

Ha apádé lett volna, akkor te örökölöd, és anyádnak haszonélvezeti joga lenne.

Hagyatéki eljárás volt-e amikor apád meghalt?

2015. jún. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor, ezekben nem vagyok otthon.
2015. jún. 29. 17:45
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy?
2015. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
47%
Honnan szeded, hogy "apám után nekem is van jogom itt élni" ?
2015. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
''örökség'', tudod..
2015. jún. 29. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!