Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóval, feleségemmel anyám...

Szóval, feleségemmel anyám házában élünk, apám meghalt már nagyon rég, anyámnak új társa van, akivel együtt él, s mikor rájuk jön részegen elkezdenek veszekedni. (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Egy idõ után minket is belekevernek, hiába semmit közünk az egész veszekedéshez. Ilyenkor kezd el kizavarni a házából, stb, de mivel apám után nekem is jogom van itt élni, eddig nem hallgattam rá, de mostmár meguntam, hogy mindig zavargat, mert ''ez az Õ háza.'' Nem tudom mit tudnák csinálni, apám után nekem is van jogom itt élni, mit tudnák csinálni, hogy elhallgasson végre? Nem lehet valamit hivatalosan rendezni? Hogy papíron legyen, hogy itt én is lakhatok, stb?
2015. jún. 29. 17:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
34%
Igen, azt tudom, hogy örökség, de volt hagyatéki tárgyalás? Mert ha volt odafigyelhettél volna! Akkor tudnád, hogy kinek mi volt vagy van a nevén, ki a haszonélvező...stb...
2015. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
huh, nem latok ebben a sotetsegben....
2015. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Tehát összefoglalva: fogalmad sincs, hogy mi kinek a tulajdona és csak tippelgetsz. Így nem lehet mondani semmi hasznosat.
2015. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ott voltál a hagyatéki tárgyaláson? Ha meg sem hívtak rá, bitony nincs benne tulajdonjogod, mert a szüleid házassága előtt is anyukád nevén volt. Egyébként kikérsz az ingatlannyilvántartásból egy tulajdoni lapot, és lőn világosság! De ha nem is tudod mi volt a hagyatáki tárgyaláson akkor ez bukó már most, az egész anyukádé, neked nulla jogod van. Még.
2015. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%
A tulajdonviszonyoknak egyszerű utána nézni a Földhivatalban, vagy neten letölteni a Takarnetről, onnan tisztább lehet a helyzet. De a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál.
2015. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
bocs, a #24-et nem láttam :)
2015. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

Ha a ház eredetileg anyádé meg apádé volt közösen, akkor apád halálakor az ö részét egyenlö arányban örökölted te meg anyád.


Azaz neked van 25% tulajdonjogod, anyárnak meg 75% (a saját 50 %-a meg at apádtól örökölt 25%).


Emellett anyád apád része után özvegyi haszonélvezeti jogot kapott apád halálával, ezért ö rendelkezik az egész ház használati jogával.


Magyarul: ö dönti el, hoyg ki lakhat a házban, és aki neki nem tetszik, az nem élhet ott. Ez vontakozik a tulajdonosra is, még abban az esetben is, ha a haszonélvezönek semmi tulajdonrésze sincs.


Anyád minden további nélkül kitehet téged a házból, erre minden joga megvan. Te csak akkor élehtsz ott, ha ö beleegyezik.

2015. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
71%
Anyukád nem örököl apukád után, esetleg ha volt végrendelet. Haszonélvezeti jogot kap csak. Takarnet a tuti.
2015. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó: nemrég módosították a törvényt, és aszerint a házastárs is örököl egy gyereknyi részt - szóval nem jól tudod.
2015. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#29 - igen, de a kérdező írta, hogy "már nagyon rég" halt meg az apja, tehát akkor még nem volt hatályos ez az új jogszabály.
2015. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!