Igaza van anyának?

Figyelt kérdés
Bár nem akartam, de az ő nyomására mégis beadtam a jelentkezésemet a szomszédos városban lévő gimnáziumba. De az átlagom (3, 18) miatt nem vettek fel, csak a szakmunkásképzőbe, mikor megkaptam a levelet és megmutattam anyának, nagyon mérges lett és elkezdett velem kiabálni, hogy egy haszontalan, semmirekellő, buta gyerek vagyok és hogy miattam kell állandóan szégyenkeznie és ebből már nagyon elege van.

2015. júl. 1. 05:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Nos, eddig miért nem tudta anyád, milyen jegyeid vannak?

Az ő hibája, 99%-ban, de te is mondhattad volna, amikor ez első gázos jegyek becsúsztak. Anyád nem látta évekig a jegyeidet?

2015. júl. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De igen látta, meg én mondtam is neki hogy ez nem lesz elég a gimnáziumba. Azt kaptam meg mert nem is akarok menni
2015. júl. 1. 06:11
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Hat mar bocsanat, de altalanosban eleg ciki az ilyen vegeredmeny.
2015. júl. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Rezi Dencia ***** válasza:
86%
Akkor hogy valaki a kérdésre válaszoljon. Nincs igaza anyádnak.
2015. júl. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha ilyen legg az átlaga a gyereknek általánosban, akkor igaza van az anyának - ez tényleg szégyen
2015. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%
legg = lett
2015. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nincs igaza,mert ha megnézte korábban a jegyeid,rájöhetett volna,hogy azok kevesek lesznek a gimnáziumba.

Aztán meg külön vicc az egész letolás,mintha akkor pottyant volna le az égből mit sem tudva.

Elég gáz,mit mondjak?

2015. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom anyukád jegyei se voltak jobbak, ha nem tudta kiszámolni, hogy 3.18 kevés lesz a gimihez...


Én is szakmunkás képzőbe jártam, olyan szakra amiről azt hittem érdekel, mellette otthon azt tanultam ami érdekelt...ma 3 szakmám van, 2. munkahelyen ülök nem minimálbérért :) az én apám a főiskolát akarta nagyon...2-es matek és 2-es infóval megoldottam, hogy ne kelljen mennem...velem nem kiabált, de megmondta, hogy elszúrtam szerinte...mondjuk vicces kicsit, 98, 86, 90%-os informatikus szakmákkal 2-es érettségi :D az apám jót akart, hogy tanuljak...ezért is támogatott és érettségi előtt ezért fizetett ki elég sok pénzt a 2 szakmámra...anyukád sem azért akarja, hogy gimibe menj, hogy majd ezzel vágjon fel...nem hiszem, hogy ezért vágta a fejedhez...azt szeretné, hogy legyen belőled valami...ne éhbérért dolgozz napi 12 órát...a te életed, te irányítsd, ha elszúrod az is a te hibádból legyen ne máséból...ha te úgy gondolod, hogy ilyen iránnyal is megtudod teremteni magadnak azt az életet amire vágysz akkor menj ebbe az irányba...de értsd meg mellette anyukádat is, nem akar rosszat...

2015. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeg, hogy miért lett ilyen rossz az átlagod.

Lehet, hogy nem boldogultál az anyaggal és senki sem segített, ez esetben nem te tehetsz róla.

Ha csak simán lusta voltál és nem érdekelt, akkor tehetsz róla.

Gondolom, anyukád csak azt szerette volna, hogy neked jobb esélyeid legyenek, mint neki, amihez tanulni kell.

De ne aggódj, a szakmunkás is jó. Ha jó szakmád van és ügyes vagy benne, az nagyon hasznos lehet. És utána még leérettségizhetsz és tovább is tanulhatsz. Nincs minden veszve.

2015. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő nem szégyellheti a gyereke képességeit. Biztos, hogy vannak előnyös tulajdonságaid, amire büszke is lehet, ilyet nem szabadna mondania semmiképpen.
2015. júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!