Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 1 évvel a különköltözést...

1 évvel a különköltözést követően kezdi a 3 évesem, hogy "anyu és apu együtt"?

Figyelt kérdés

Apja a fiunk 2. születésnapja után pár hónappal költözött el. Közös döntés, gyermeknek is mondtuk, igyekeztük pszichológus útmutatásai alapján. Kb heti 3x találkoznak, az apa ált. alvás utánig marad.

Mostanság jött rá a gyermekre, hogy ha elmennék rövid időre (pl sarki zöldséges, lát az ablakból), pánikol, hogy ne menj el anya (de szinte őrjöngve), plusz, olyanokat mondott, mikor elmentem volna piacra, amíg ő az apjával játszik, hogy együtt játsszunk, meg én vagyok apa barátja (én, azaz az anyja), és aludjunk együtt...


Nem tudom, hogy ez most miért van, talán rosszul csinálunk valamit, vagy a természetes vágyából fakad, hogy együtt legyenek a szülei? Úgy gondoltam, ha úgymond ebbe nő bele, tehát kisebb korától vagyunk külön, akkor kevésbé lesz rossz, mintha elhidegülten együtt élünk, úgymond jobban megszokja és utána költözünk külön.


2015. júl. 1. 14:55
 1/5 A kérdező kommentje:

Igazából az lenne a kérdés, hogy mi lenne a jó megoldás, mondogassuk neki, hogy apa hozzá jön, nem velem foglalkozik? Esetleg apa ne maradjon olyan sokáig hétköznap?


Eddig egyszer aludt nála, remélem ez majd rendszeres lett, eddig nem vitte el, mindig hozzánk jött. Lehet ez túlságosan a régi életünkre emlékezteti a fiunkat.

2015. júl. 1. 15:03
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ami most történik, alapvetoen jó. A gyerek most értette meg, hogy mar nem vagytok együtt, es a maga módján persze, h próbálja összeszedni a regi dolgokat.

Amit mindenképp fixaljatok le, hogy ugyan egymast mar nem szeretitek úgy, hogy egyutt tudjatok lenni, de ot a vilagon mindennel jobban.

Javulni fog, a szeparacios szorongás ilyen helyzetben, ilyen kis korban teljesen érthető.

Csak nyugi. :)

Azt semmiképp ne hagyd, hogy ne engedjen el a boltba, hanem higgadtan (!) próbáld meg kezelni a helyzetet.

2015. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem ide szántad, igaz?
2015. júl. 1. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond ezzel. Most kezdi megérteni a dolgokat. El kell neki magyarázni, és kész. Emiatt nem kell az apukának kevesebbet ott lenni!

Másrészt meg, ha pl. most ment oviba, akkor szembesült azzal, hogy más családoknál máshogy van ez, és emiatt is érdeklődhet.

2015. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jobb lenne a láthatásokat úgy alakítani,hogy eljön érte,és elviszi,most könnyű megoldani jó idő van,lehet vele játszótérre menni,sokat sétálni.
2015. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!