Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Ne tanuljak...

Mit tegyek? Ne tanuljak tovább, ha apám nem tud/akar fizetni utánam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most szereztem diplomát alapképzésen. Beadtam a jelentkezésem mesterszakra is, valószínűleg valahová fel is fognak venni. A jövőben tervezem még egy mesterszak elvégzését is.

A szüleim elváltak, a váláskor abban egyeztek meg, hogy amég nappali tagozaton tanulok, addig apu fizeti utánam havonta a gyerektartást. Ő már érettségi után is azon a véleményen volt, hogy menjek el dolgozni inkább. Most pedig kijelentette, hogy ő nem tud és nem is fog utánam még évekig fizetgetni, amíg megcsinálok x diplomát. Ha viszont nem fog adni, akkor nagy gondban leszünk, így is minimálbérből élünk anyuval, meg abból a havi 15-20 ezer ft-ból, amit én megkeresek diákmunkával. Ha apu nem fog adni, anyu egyedül biztos nem tud eltartani.

Mit tennétek a helyemben? Inkább tényleg menjek el dolgozni, aztán ha összespóroltam valamennyit, inkább később tanuljak tovább?


2015. júl. 1. 21:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Nekem középiskola után kellett dolgozni kezdenem, anyagi okok miatt. Mellette, levelezőn tanultam tovább.

Nem kell neked sem későbbre tolni a tanulást. Simán lehet munka mellett is. Főleg így, hogy még nincs családod.

Nekem sok többgyermekes csoporttársam is volt, akik munka, család mellett végezték a sulit.

2015. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ennél több munkát a suli mellett biztosan nem tudnék bevállalni. Levelező képzés pedig sajnos nincs az én szakomon. :(
2015. júl. 1. 21:53
 3/36 anonim ***** válasza:
34%
Hát igen, sajnos akkor vagy levelezőn folytasd vagy előtte spórold össze az árát. Nem könnyű, neked is ilyen jó apuka jutott, mint sokaknak. Kicsit nehezebb lesz, de menni fog. De ne felejtsd el majd te is "így" támogatni apukádat, mikor öreg lesz.
2015. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
66%
Másik városban sincs levelezőn a te szakod?
2015. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Megpályázhatsz esetleg még támogatásokat, szokott adni az önkormányzat is és a suli is a jó tanulóknak és a rászorulóknak, többféle lehetőség van, járj utána. Az én lányom a suli mellett 40-50 ezreket is megkeresett, esetleg próbálj jobban fizetős melókat is keresni.
2015. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami jobban fizető meló, amit a bsc-vel csinálhatnál egyetem mellett? A mesterszak egyébként nem minősül plusz külön diplomának sztem, úgyhogy elvileg kell, hogy fizessen tovább.

Konzultáljatok esetleg ügyvéddel, hogy mekkora esély van arra, hogy a bíróság helyt ad apád keresetének (neki kell kérvényeznie a tartási kötelezettség megszüntetését), aztán beszélj vele az eredmény ismeretében. Nyugodtan állj ki magadért, azt a másfél évet még ki lehet bírni, nem hülyeségre költöd a pénzét. Mondd el, hogy érvelni fogsz a tartásdíjért a bíróságon.


[link]

2015. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, felnőtt ember vagy, most már nem másnak a kárára kell továbbképezned magadat, ha apukád nem akar tovább fizetni.

Én megértem őt is, bár hipokrita vagyok, mert engem támogattak... De nem vártam volna el, ha nem teszik. Sajnos ez ilyen. 23 évesen már tényleg nem kötelessége továbbra is eltartania téged.

Próbálj meg beszélni vele, mondd el, hogy miért és mit szeretnél... de aztán fogadd el a döntését.

Ha nem támogat, akkor el kell menned dolgozni, és összegyűjteni annyi pénzt, amiből majd levelezőn vagy estin elvégzed, amit akarsz. Én ugyanezt teszem a további szakképesítéseimmel, és nem vagyok egyedül: ez az élet rendje.

Amúgy meg nem "amég", hanem "amíg". Egy továbbtanulni vágyó embernek ezt azért illene tudnia...

2015. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
61%
Miért kellene apukádnak szűkölködni, mert te még tanulni akarsz? Menj dolgozni, és spórold össze a pénzt a további tanulásodra.
2015. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%
Legésszerűbb az lenne ha tanulás mellett dolgoznál ,de ha nemtudod kivitelezni így pedig igen,spórolj aztán vágj bele a mesterszakba :)
2015. júl. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%
Most bocsi, hogy ezt írom, és tudom én leszek a legundorítobb ember a világon, de örülj, hogy legalább eddig támogattak!!!!!!!!!!!!!! Én már amióta az eszemet tudom dolgoztam (a fővárosban), ha kellett akkor szülői beleegyezéssel. Soha nem álmodtam egyetemről (nem mert buta lennék), de aztán úgy alakult, és bejutottam az orvosira, amit mindig is szerettem volna. Akkor is dolgoztam, ha kellett éjjel, ha kellett nappal. És bár az én szüleim nem váltak el,(nem kaptam soha babatartást) ezért kb. 1000-szer kevesebb jutott nekem, mint akárki elvált szülők gyerekeiként.
2015. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!