Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Ne tanuljak...

Mit tegyek? Ne tanuljak tovább, ha apám nem tud/akar fizetni utánam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most szereztem diplomát alapképzésen. Beadtam a jelentkezésem mesterszakra is, valószínűleg valahová fel is fognak venni. A jövőben tervezem még egy mesterszak elvégzését is.

A szüleim elváltak, a váláskor abban egyeztek meg, hogy amég nappali tagozaton tanulok, addig apu fizeti utánam havonta a gyerektartást. Ő már érettségi után is azon a véleményen volt, hogy menjek el dolgozni inkább. Most pedig kijelentette, hogy ő nem tud és nem is fog utánam még évekig fizetgetni, amíg megcsinálok x diplomát. Ha viszont nem fog adni, akkor nagy gondban leszünk, így is minimálbérből élünk anyuval, meg abból a havi 15-20 ezer ft-ból, amit én megkeresek diákmunkával. Ha apu nem fog adni, anyu egyedül biztos nem tud eltartani.

Mit tennétek a helyemben? Inkább tényleg menjek el dolgozni, aztán ha összespóroltam valamennyit, inkább később tanuljak tovább?


2015. júl. 1. 21:43
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, milyen mesterszak. Nálunk pl. mesterszakot simán el tudták végezni páran egyéni tanrenddel vagy úgy, hogy csak a katalógusos tárgyakra jártak be, és mellette dolgoztak... volt, akinek magát kellett így eltartania, szóval nem lehetetlen. Lehet, meg kellene próbálnod.
2015. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
67%
diákhitel, bár apádnak szerintem kell fizetnie, de ha tényleg nem bírja, akkor 23 évesen tényleg nem kell erőltetni. Ennyi idő alatt befejezhetted volna a mestert is.
2015. júl. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy 23 éves vagy???
2015. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

23 éves vagy,nem várható el apádtól,hogy 30 éves korodig gyerektartást fizessen.Én 23 évesen már rég elköltöztem,dolgoztam évek óta,és gyereket vártam.

Valahol ez sem normális ami most megy...

2015. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Ugyan hogy fejezhettem volna be a mestert is? 20 évesen érettségiztem (5 éves volt a középiskola), utána 3 éves a BA. És így sem csúsztam.
2015. júl. 2. 10:16
 16/36 A kérdező kommentje:
Egyébként nem arról van szó, hogy apu tényleg ne tudna fizetni, mert jól keres, külföldi nyaralára meg 20 ezres cipőkre, újabb tabletekre, telefonokra mindig jut. De köszönöm a tippeket, utánajárok ennek az egyéni tantervnek.
2015. júl. 2. 10:18
 17/36 anonim ***** válasza:
77%

Pattoghatsz a gyt miatt meg mehetsz bíróságra, de még ha apád történetesen milliókat is keresne havi szinten, akkor sem garantálnám, hogy megítélik neked a tartást.

Vagy keresel máshol vagy másik szakot levelezőn és közben dolgozol, vagy felveszel diákhitelt, szerzel ösztöndíjakat, több munkát vállalsz, vagy nem tanulsz. Ha ezzel a diplomával el tudsz helyezkedni, akkor tedd meg. A mesterszakoknak is több értelmük van általában, ha van szakmai rálátásod, tapasztalatod és nem csak elméletben tudsz okoskodni, szóval lehet még előnyödre is szolgálna pár év kihagyás. Ha meg nem piacképes a szakmád, akkor kár pénzt és időt áldozni a mesterre és azzal áltatni magad, mert kb ugyanúgy semmit nem ér majd.

2015. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Nézd, azért mégis csak 23 éves vagy és már szereztél egy diplomát úgy, hogy nem kellett minden nap dolgoznod mellette. Mások úgy járnak nappalira, hogy minden nap dolgoznak mellette és nem váltak el a szülei.

Szerintem nem panaszkodhatsz, az hogy első diplomáig támogattak a szüleid anyagilag inkább becsülendő. Mesterszakot már munka mellett is el lehet végezni. Milyen szakra jártál/jársz?

Valahol biztos van esti v. levelező tagozat.

2015. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
66%

nem értem,hogy miért kellene egy 23 éves felnőtt embert eltartani

örülj,hogy eddig eltartott,ez sem lett volna kötelessége

2015. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél fel diákhitelt, ha annyira kell az a mester képzés, vagy menj el dolgozni és csináld mellette levelezőn...
2015. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!