Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Ne tanuljak...

Mit tegyek? Ne tanuljak tovább, ha apám nem tud/akar fizetni utánam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most szereztem diplomát alapképzésen. Beadtam a jelentkezésem mesterszakra is, valószínűleg valahová fel is fognak venni. A jövőben tervezem még egy mesterszak elvégzését is.

A szüleim elváltak, a váláskor abban egyeztek meg, hogy amég nappali tagozaton tanulok, addig apu fizeti utánam havonta a gyerektartást. Ő már érettségi után is azon a véleményen volt, hogy menjek el dolgozni inkább. Most pedig kijelentette, hogy ő nem tud és nem is fog utánam még évekig fizetgetni, amíg megcsinálok x diplomát. Ha viszont nem fog adni, akkor nagy gondban leszünk, így is minimálbérből élünk anyuval, meg abból a havi 15-20 ezer ft-ból, amit én megkeresek diákmunkával. Ha apu nem fog adni, anyu egyedül biztos nem tud eltartani.

Mit tennétek a helyemben? Inkább tényleg menjek el dolgozni, aztán ha összespóroltam valamennyit, inkább később tanuljak tovább?


2015. júl. 1. 21:43
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
24%

Jól van na, csak felhúztam magam.:-) Utálom az ilyeneket, rengeteg szülő kezét-lábát törné, hogy a gyereke ilyen rendes, értelmes legyen, mint a kérdező, ez meg azon problémázik, hogy még másfél évig 20 ezerrel kevesebb jut kocsmázásra vagy tudomisén, mire, mert a gyerek mesterszakot végez.

Persze, fölösleges átkozódni, az ilyet előbb-utóbb úgyis megveri az isten, a sors általában kiforogja magát. Nem vagyok ezotériafan, csak tapasztalat:-)

2015. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főként neked, utolsó válaszoló!
2015. júl. 9. 13:24
 33/36 anonim ***** válasza:
0%

28: szóval hazudja azt az apa, hogy nincs jövedelme, hogy ne kelljen fizetnie a gyereke tanulását. Ha érdemtelen lenne rá a gyerek, akkor eleve nem kellene az apának hazudnia. Vagyis nincs baj a gyerekkel.


Tényleg elképesztő milyen primitív emberek vannak, de tőled egyenesen hányingerem van. Drukkolok, hogy azon a szülőn, aki ezt eljátsza, nemcsak a gyerektartást vasalja be a bíró, de az APEH is keresse meg a adócsalásért.

2015. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
36%
Undorító akik úgy gondolják, hogy örülj mert eddig eltartott. Remélem soha nem lesz gyereketek, mert nem érdemlitek meg. Egy felnőtt ember akkor vállaljon gyereket, ha képes egy életen át támogatni. Egy szülőnek nem lehet semmi fontosabb a gyermekénél. SEMMI! Támogatni kéne az álmait, segíteni kéne neki, főleg ha van miből. Az ilyen ember önző, és sajnálom, hogy ezt mondom, de nem jó szülő. Remélem sikerrel jársz! Sok sikert az álmaid megvalósításában! :)
2015. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó, én is így gondolom, ahogy te írtad. :)
2015. júl. 16. 11:09
 36/36 anonim ***** válasza:
51%

#33, nem tudom, hogy gondolkodtál-e már azon, hogy két undorodás közt leküzd esetleg a saját funkcionális analfabetizmusodat is, hogy arra tudj reagálni, amit a másik ír?

Vesd össze:

..."ilyenkor nincs annyi esze, hogy átmenjen egy minimálbéres állásba, akkor megérdemli a sorsát"...

kontra

..."28: szóval hazudja azt az apa, hogy nincs jövedelme, hogy ne kelljen fizetnie a gyereke tanulását."...

2015. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!