Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok az, , , aki mindig...

Én vagyok az, , , aki mindig mindent rosszul csinál " a családban. Hogy tudom ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én ,, mindig mindent rosszul csinálok ", ,, semmit sem lehet rám bízni " és ,, kecske vagyok aki megeszi a káposztát ".


,, Rosszul mosogatok el ", ,, rosszul locsolom meg a füvet "

,, rosszul terítek meg ", ,,rosszul pakolok össze ", ,,rosszul csinálok mindent. "


Azt nem értem, hogy ha ,, nem lehet semmit rám bízni " miért bíznak rám mégis rengeteg dolgot? Hiszen úgy is ,,rosszul csinálom meg", intézzék el azok az emeberek a dolgokat, akik mindent ,, jól " csinálnak...


Vannak köztetek ilyen emberek mint én? Mit tudok csinálni?


15/L



2015. júl. 7. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden családba kell egy bűnbak, akin a többi levezeti az ideget, akinek lehet a vérét szívni. Mivel függsz tőlük anyagilag, nem tudsz kilépni a helyzetből. Egyetlen dolgot tehetsz, sajnálod őket és nyitsz a világ felé, ahol megkapod azt a szellemi, érzelmi táplálékot, amit ők nem adnak meg és próbálod magad nem feldühíteni a családtagjaidon. Okosabbnak kell lenned, felsőbbrendűnek és tűrnöd, amíg el nem tudsz költözni és önálló anyagi életet kezdeni.
2015. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen, de ez inkább jó dolog majd meglátod.. Annyiszor hallottam h olyan gyerekes vagyok.. Aztán most, lassan 24évesen már nem. Azért bizzák rád mert igazából jol csinálod. Gondolj bele, ha állandóan azt kapnád hogy 2es lett a bizid, dejooo nem buktál meg ügyes vagy, vagy ugyanez h kettest kaptál, nem küzdöttél pedig lehetnél jobb is. Hasonló nevelési módszere volt a szüleimnek, és mind a 6an! Megálljuk a helyünket. Most ezt lehet nehéz elhinni, de így van. Ilyenkor szar, mert semmi elismerést nem kapsz a munkádért (én sem kaptam)Ha elmosogattál rosszul akkor el kell mosogatni Mégegyszer? Ha rosszul csinálsz bármit újra kell kezdened? Ha igen, lehet alaposabbmak kell lenned, ha nem akkor valószínűleg jó, csak terelgetnek..
2015. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, a testvéreim nem csinálnak mindent rosszul.. Van egy 17 éves bátyám egy 11 éves öcsém meg egy 7 éves húgom. Még a bátyámat sem piszkálják.
2015. júl. 7. 13:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 37 34 28 éves bátyám van egy 33 31 éves nővérem.. Ez a feketebárány dolog Sosem egyszerre fordult elő, hanem mindig volt valaki. A legidősebbnél h csak fogyatékos csajokat szed össze lusta stb. Most normális egzisztenciávak rendelkező ember lett. A 34nél folyton az ment h nem halad sehova 10 évig dolgozott szar cégnél szar fizetéssel otthon lakott, 2 éve indított vállalkozást, ma már menyasszonya van. A 28 éves bátyám nem tudta megtartani a pénzt, jol keresett de 1 hét alatt elment a sok szarra.. Idén elköltözött, önfentartó és végre el tudja magát látni (nem kell bevinni a kaját pl) belefogott a testépítésben. A 33 éves nővérem már házat épít a párjával, a 31 éves nővérem hatalmas földeken termelnek minden félét a férjével. Én meg lassan az érettségit is befejezem. Minket ugy neveltek, ha esett az eső akkor is kapáltunk, reggel ugy mehettünk iskolába, hogy ki van takarítva a lakás, nyaranta dolgoznunk kellett. És suliba is teljesíteni kellett.. Ha valamit rosszul csináltunk ujra kellett kezdeni. Nekünk nem toltak semmit alánk, nem volt pénzük, igy meg kellett dolgozni mindenért. Nekem apukám nem él, anyukám beteg, bas*ogat engem is, mindenért, de tudom ez segít nekem. Mi lesz majd ha a főnököd mondja h szar? Sírni fogsz? Tudom most lepontozol mert nem sajnállak..ha erős vagy a segítség látod ha gyenge hisztizel érte
2015. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán nevezném sikeres nevelési módszernek, ha csak 28 évesen költözik külön valaki és már 31 éves, amikor elkezdi a házát építeni, és eleve nem tudta megtartani a pénzét és stb.
2015. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én is kemény kohók között edzőttem, pl a nagyapám a szemem láttára halt meg, mikor 5 voltam, apám hónapokig nem talált állást, hónapokig éheztünk de akkor még nem is volt ilyen meg még sorolhatnám.. Ne azon versenyezzünk, hogy kit kell jobban ,,sajnálni".. Hidd el, az éveken át tartó lelkiterror sem leányálom. Inkább ganéznám ki a tehén alól a sz..t ha lelki békében élveznék :)
2015. júl. 7. 14:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Négyesnek írtam
2015. júl. 7. 14:17
 8/11 A kérdező kommentje:
* lelki békében élhetnék
2015. júl. 7. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért akkor építi a házát mert félrerakta a pénzt, h ne kelljen hitelből felhúzni egy családi házát. És igen, nem tudta megtartani, mert 18 évesen ahogy végzett a sulival dolgozott ugyanis akkor halt meg édesapánk, leégett fél házunk, ők dolgoztak hogy ujra bírjuk kezdeni, anyukám nagyon beteg, nem tud dolgozni. Igy jóhogy későn költöztek el. Az aki most 18-25 éves azok buliztak, tesóm később kezdett el bulizni és szórta a pénzt. De ma már egész hónapban meg tud élni, fent bir tartani egy lakást. De igenis jól neveltek minket. Bár lehet te felhuznál egy házat hitelből amit soksok éven át nyögnél a banknak. Ha valami meg lesz veled akkor törleszti a család.
2015. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindegy, majd felnősz és látni fogod, ha nehéz akkor kitartást hozzá!
2015. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!