Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök! Mikortól kértek a...

Szülök! Mikortól kértek a gyereketektől háztartási hozzájárulást? Mihez kötitek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy életkorhoz, bizonyos összeget meghaladó jövedelemhez, vagy onnantól, ahogy elkezd dolgozni?


Én júniusban végeztem az iskolával, azóta itthon vagyok. Onnantól, hogy végeztem az iskolával, anya már sem gyerektartást nem kap rám, sem emelt családit, mert a tesóm is elballagott, így a húgom maradt egyedül iskolás. Épp ezért, mivel ránk már nem kap anya semmi pénzt, közölte, hogy ameddig itthon lakunk, csináljunk már magunkkal valamit, mert nem kap ránk pénzt, nekünk kell keresni, és leadni valamennyit.

Hozzáteszem, hogy anya munkanélküli kb 10 éve, és nem is hajlandó elmenni dolgozni sehová. Ennek ellenére a háztartást nem vezeti, sokszor én veszek ennivalót, amiből főzök, vagy a tesóm, innivalót, gyógyszereket, és ruhát is magunknak vettük eddig is, igazából bármire szükségünk volt, azt megoldottuk, amit nem fizettünk az a víz, fűtés és a villany számla. Viszont a nevelőapám meg külföldön dolgozik..

Idáig havi 14 ezer forint ösztöndíjat kaptam a sulimtól, most, hogy végeztem, be szeretnék iratkozni egy tanfolyamra, ahol ha minden igaz, havi 50ezret kapok majd.

Igazából nem érdekel, ha le kell adnom ebből valamennyit, mert nem fogok belehalni, csak gondoltam leírom a történetem, hátha mondtok rá valamit.

Most úgy néz ki, hogy decemberig maradok itthon még, ameddig tart a tanfolyam, utána rögtön költözök.

Köszi:)

L20


2015. júl. 11. 09:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem kérnék pénzt a gyerekemtől és mélységesen lenézem azokat, akik ezt teszik.
2015. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

Amikor már nem tanul, hanem dolgozik. Az összeg függ a jovedelmetol is -4 órás minimálbéres munka után nem kér el az ember pár ezer forintnál többet, ha viszont jól keres, nyugodtan hozzá járulhat a koltsegekhez annyival, amennyi rá esik.

Első, a nevelés része -kellene hogy legyen - az is, hogy a gyerek tudja, az élet nem ingyen van, nem repül a szankba a sült galamb és a pénzt is be tudja osztani. E felnőtt, jövedelemmel rendelkező embertől igenis elvarhato, hogy hozzá járuljon a költségeihez.

2015. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Tőlem még most sem fogadják el, pedig pár hónapja elkezdtem egy kicsit jobban keresni. Azt mondják, fontosabb, hogy legyen megtakarításom, tudjak kicsit félretenni, élni végre.

Ha elvennék azt is, ami van, akkor megint ugyanott tartanék, mint mikor minimálbért sem kerestem, és folyton csak tengődtem. Ők ezt nem szeretnék nekem - ezt ők mondják, én csak idéztem.

Imádom a szüleimet, és öreg korukban mindent meg fogok tenni értük.

2015. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
En a gyerek vagyok. Szerintem akkor realis ha mar nem tanul es dolgozik. De szerintem ha mar dolgozik, es terhere van, hogy fizetni kell a csaladjanak akkor elkoltozhet alberletbe ha megteheti a fizetesebol. Szerntem az ilyen csak konfliktust szul amikor ugy gondolja valamelyik fel, hogy nem eleget/tul sokat fizet. A helyedben en mennek, nehogyaztan anyam kezdje azzal, hogy "el lehet koltozni". Mondjuk, amit a kepzesen kapnal penzt abbol nem tudnal megelni sajnos.
2015. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez inkább az én anyagi helyzetemtől függ, mint az övétől. Ameddig nagyobb lemondások árán fenn tudom tartani a háztatást, addig eszembe sem jutna, hogy kérjek.

Ha viszont úgy hozná az élet, hogy tényleg szükség lenne rá, akkor persze muszáj lenne bele adnia neki is, ha még tanul, akkor akár azon az áron is, hogy mellette vállal valami munkát - ha olyan súlyos lenne a helyzet.

"Csak úgy, elvből" nem kérnék. Az más, hogyha épp postára / boltba megy, és fel kell adni egy-két csekket vagy venni pár dolgot, akkor tegye meg, és ha már van saját keresete, akkor ne tartsa a markát, hogy "5230 forintot fizettem". Családon belül nálunk sosem volt ilyen "elszámolgatás"

2015. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
Látod kérdező, mindig van olyan, aki saját pofátlanságát nevelésnek állítja be.
2015. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Én amikor még be sem fejeztem a sulit, már közölve lett, hogy ha majd keresni fogok pénzt, le kell adnom belőle itthon mindenképpen, amíg itt lakok.

Bár ebből a várható havi 50ből sehogy sem tudnék megélni egyedül, de ha le kell adnom, szinte alig lesz amit félre tudok tenni a költözésre.. Majd megoldom valahogy.

Nálunk nincsenek nagyobb lemondások, anya mindig mondogatja, hogy semmire nincs pénze, kenyeret sem tud venni.. persze cigire minden nap, meg nasira, új táskára, meg kutyás cuccokra magának mindig van. Az elszámolgatás nálunk rendszeres, ha valamire nagyon nincs pénzem, de kellene, akkor megpróbálok kölcsön kérni anyától vagy a nevelőapámtól, de felírják a dátumot a naptárba, hogy mi az utolsó határidő, amire vissza kell fizetnem nekik.. Ez mindig így volt.

2015. júl. 11. 10:26
 8/27 anonim ***** válasza:
21%
Az életre nevelés szempontjából pedagógiailag az a helyes, ha a gyerek, mihelyt kereső lett, hozzájárul a háztartáshoz. Tőlem is kérte anyám, amit megértettem. Sok szülő nem veszi figyelembe, hogy a gyereknevelésbe ez is beletartozik, még ha felnőtt is a gyereke, de nem vált le a korábbi családjáról, hanem velük lakik, azaz összekeverik az érzelmeket és a nevelést. Pedig gondokat fog okozni a hirtelen leváló gyereknek a pénz beosztása, ha idejekorán, akkor, amikor ott állt még háta mögött a családja, nem tanulta meg a beosztást.
2015. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
73%
az egy dolog, hogy be szállhat a gyerek meg stb.. persze ha jól keres segíthet a szüleinek. de itt arról van szó, hogy a kedves anyuka a NEM kereső gyermekeiből akar megélni és ő pedig 10 éve nem keres pénzt! kedves kérdező, amennyit tudsz tegyél férre, keress valami pár órás vagy hétvégi állást amit a tanfolyam mellett tudsz csinálni és amint lehetőséged van költözz el!
2015. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%

6!

Mi pontosan pofátlanság abban, hogy az élet nem ingyen van? Ha bemesz a boltba, nem kell fizetned? Az áram, víz, fűtés ingyen VAN? Mifelénk nem. Ha a gyerek dolgozik, semmi támogatás nem jár rá. Se családi pótlék, se adokedvezmeny, se gyermektartas- ha elvalt al a szulok. Tehát a család minimum 20e mínusszal kénytelen gazdálkodni, ha a gyerek nagykoru lesz, vagy dolgozni kezd. Ha szerinted ezt nem kell pótolni, akkor légyszíves havonta adakozz ennyit a raszoruloknak.

Nem kell elvenni az összes pénzét, ez nem is kérdés. Nem is belőle kell megelni. De nehogy az legyen már normális, hogy baxik besegiteni. Ha te nem akarod, ne kérj tőle pénzt - a te döntésed. Lehet hogy hálás lesz érte, lehet hogy 40 évesen is majd ott élősködik rajtad.

Utolsó!

A kérdés ez volt: "Szülök! Mikortól kértek a gyereketektől háztartási hozzájárulást? Mihez kötitek?"

En erre válaszoltam.

Az más kérdés, hogy ha anyuka valóban a gyerekből kíván élni, azzal nem értek egyet. Igaz, itt valahogy mindig semmirekellő munkanélküli anyák szerepelnek az ilyen tortenetekben, akik kihasznaljak a szegény gyereket

2015. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!