Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök! Mikortól kértek a...

Szülök! Mikortól kértek a gyereketektől háztartási hozzájárulást? Mihez kötitek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy életkorhoz, bizonyos összeget meghaladó jövedelemhez, vagy onnantól, ahogy elkezd dolgozni?


Én júniusban végeztem az iskolával, azóta itthon vagyok. Onnantól, hogy végeztem az iskolával, anya már sem gyerektartást nem kap rám, sem emelt családit, mert a tesóm is elballagott, így a húgom maradt egyedül iskolás. Épp ezért, mivel ránk már nem kap anya semmi pénzt, közölte, hogy ameddig itthon lakunk, csináljunk már magunkkal valamit, mert nem kap ránk pénzt, nekünk kell keresni, és leadni valamennyit.

Hozzáteszem, hogy anya munkanélküli kb 10 éve, és nem is hajlandó elmenni dolgozni sehová. Ennek ellenére a háztartást nem vezeti, sokszor én veszek ennivalót, amiből főzök, vagy a tesóm, innivalót, gyógyszereket, és ruhát is magunknak vettük eddig is, igazából bármire szükségünk volt, azt megoldottuk, amit nem fizettünk az a víz, fűtés és a villany számla. Viszont a nevelőapám meg külföldön dolgozik..

Idáig havi 14 ezer forint ösztöndíjat kaptam a sulimtól, most, hogy végeztem, be szeretnék iratkozni egy tanfolyamra, ahol ha minden igaz, havi 50ezret kapok majd.

Igazából nem érdekel, ha le kell adnom ebből valamennyit, mert nem fogok belehalni, csak gondoltam leírom a történetem, hátha mondtok rá valamit.

Most úgy néz ki, hogy decemberig maradok itthon még, ameddig tart a tanfolyam, utána rögtön költözök.

Köszi:)

L20


2015. júl. 11. 09:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
35%

"semmirekellő munkanélküli anyák szerepelnek az ilyen tortenetekben"

Igazad van. Sajnos ők a leghangosabbak.

2015. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
Vagy inkább Igen ritkán fordulnak elő, ellentétben a kovetelozo gyerekekkel.
2015. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Mindjárt hívom az RTL Klubot, hogy van egy sztorim, ilyet még a világ nem látott.


Tőlem soha egy forintot nem kértek el, minek is, hisz anyám majd' félmilliót keresett havonta szemben az én pályakezdő minimálbéremmel. Mikor elköltöztem, mégis be tudtam osztani a pénzt, ennek egyetlen okaként azt tudom megjelölni, hogy nem vagyok retardált.


Ennél ocsmányabb dolgot mondani egy gyereknek, hogy "rád már nem kapok pénzt"...

2015. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj kérdező, hogy ezt mondom, de a "nem kapok már rád pénzt" az egyik lehető legmocskosabb és gerinctelenebb kijelentés egy szülőtől.

Én kerek perec a szemébe mondtam volna, hogy szánalmas egy anyának nem nevezhető valaki, hogy a gyereke még nem is helyezkedett el, már kötelezi, hogy beleadjon a közösbe úgy, hogy anyud nem is dolgozik, és ráadásul még cigizik is, elszórja a pénzét. Egy havi cigarettára költött pénzből vajon hány kenyeret lehetne venni? Sokat.


Tőlem anyum semmit sem fogadott el, és meg is mondta, hogy attól, mert dolgozok, nem lesznek extra szükségéleteim, vagy ha mégis, azt én magamnak meg tudom venni, rakjak félre, mert így sem lesz könnyű dolgom.

Soha nem értettem az ilyen szülőket, akik képesek jól megfejni a gyerekeiket, aztán csodálkoznak, hogy a gyerek még 30 éves korában is otthon lakik, mert a szülők miatt nem tud egyről a kettőre jutni.

2015. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

már ne haragudj de komolyan gondoltad hogy 50 ezerből te majd eltudsz költözni meg egyedül meghélni...

ha költözni akarsz keres valami rendes melót és ne ilyen olyan segélyre alapoz

ne hogy már anyád hibája legyen hogy 20 évesen nem tart el csak úgy a 2 szép szemedért

2015. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
26%
20 évesen azért már illene dolgoznod,de látom az nem nagyon akaródzik,inkább valami tanfolyamra mész aminek valószínű nem sok haszna lesz.A jelen állás szerint a nevelőapád tart el,mert édesanyád nem dolgozik,édesapád meg már nem ad gy.t-t.Szerinted ez így normális? Nem vagy már gyerek,mit vársz,te nem akarsz dolgozni,de anyád menjen,hogy eltudjon tartani?Ha 8 éves lennél,teljesen igazat adnék neked,de gy sajna nem.Munkaképes felnőtt ember vagy,menj dolgozni,adj bele a rezsibe-kajába.Aztán ahogy tudsz költözz el.
2015. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%

én támogatom a gyerekem, nem pedig elveszek tőle.

de persze mindenki más. de anyukádnak meg ne legyen olyan nagy szája, ha 10 éve nem dolgozik és a segélyre vár. ez olyan cigányszokás

2015. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%
Olyan apróság nem tűntek fel, hogy pl munkanélküli segély évek óta max 3 hónapig jár, az FHT összege 22.800.- illetve jó ideje kötelező a kozmunka. Anyuka nem munkanélküli, hanem haztartasbeli. A nevelő apa milyen rendes, hogy el tartja a kérdezőt is. Milyen jó, hogy anyukat lehet szidni, de valahogy nem derült ki, hogy apuka miért nem támogatja TOVÁBB? Vagy csak anyukanak kötelező eltartani apuka már nem lényeg? Hozzá is lehet költözni nyugodtan. Faxa ez ez a kettős mérce, amit itt alkalmaztok
2015. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja! Az anyuka van mocskolva,mert a 20 éves kisgyerek még mindig elakarja tartatni magát:D Hihetetlen.
2015. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is érdekes, hogy állítólag 14e ösztöndíjat kap a nagylány, amiből ő veszi a ruhát, gyógyszert, élelmiszert. Ez komolyan érdekelne, hogy mégis hogy sikerül.
2015. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!