Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök! Mikortól kértek a...

Szülök! Mikortól kértek a gyereketektől háztartási hozzájárulást? Mihez kötitek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy életkorhoz, bizonyos összeget meghaladó jövedelemhez, vagy onnantól, ahogy elkezd dolgozni?


Én júniusban végeztem az iskolával, azóta itthon vagyok. Onnantól, hogy végeztem az iskolával, anya már sem gyerektartást nem kap rám, sem emelt családit, mert a tesóm is elballagott, így a húgom maradt egyedül iskolás. Épp ezért, mivel ránk már nem kap anya semmi pénzt, közölte, hogy ameddig itthon lakunk, csináljunk már magunkkal valamit, mert nem kap ránk pénzt, nekünk kell keresni, és leadni valamennyit.

Hozzáteszem, hogy anya munkanélküli kb 10 éve, és nem is hajlandó elmenni dolgozni sehová. Ennek ellenére a háztartást nem vezeti, sokszor én veszek ennivalót, amiből főzök, vagy a tesóm, innivalót, gyógyszereket, és ruhát is magunknak vettük eddig is, igazából bármire szükségünk volt, azt megoldottuk, amit nem fizettünk az a víz, fűtés és a villany számla. Viszont a nevelőapám meg külföldön dolgozik..

Idáig havi 14 ezer forint ösztöndíjat kaptam a sulimtól, most, hogy végeztem, be szeretnék iratkozni egy tanfolyamra, ahol ha minden igaz, havi 50ezret kapok majd.

Igazából nem érdekel, ha le kell adnom ebből valamennyit, mert nem fogok belehalni, csak gondoltam leírom a történetem, hátha mondtok rá valamit.

Most úgy néz ki, hogy decemberig maradok itthon még, ameddig tart a tanfolyam, utána rögtön költözök.

Köszi:)

L20


2015. júl. 11. 09:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Gratulálok azoknak akiknek a válaszának semmi köze nem volt a kérdésemhez :)

De azért elmondom, hogy legalább 5-7 helyre beadtam a jelentkezésem, hogy szeretnék menni dolgozni, de nem vettek fel egyik helyre sem, volt ahonnan vissza sem hívtak. Bejelentkeztem a munkaügyre is, hogy segítsenek keresni. Azért megyek tanfolyamra, hogy több lehetőségem és esélyem legyen, mert most nincs éppen túl sok. Mellesleg a legtöbb helyen a netto bérem körülbelül annyira jött volna ki, mint a tanfolyamon kapott pénz, talán egy tizessel többre.

Az apám kiskoromban lemondott rólam, karácsony óta nem beszéltem vele, mert nem érdekli mi van velem, mint kiderült azt sem tudta, hogy még iskolába jártam idén, ugyhogy nem csodálkozom, hogy amint lehetett abbahagyta a gyerektartás fizetést. (sokkal fontosabb neki az új családja..)

Anya nem háztartásbeli, hanem munkanélküli, mert 3 havonta le kell jelentkeznie a munkanélküliben, és le van igazolva minden évben a 30 napja, hogy ne kelljen közmunkára mennie.

És nem tartatom el magam. Ruhákat és gyógyszereket nem kell havonta vennem, a kajára meg elég.

2015. júl. 12. 11:23
 22/27 anonim ***** válasza:
16%
Persze, mese habbal. Nyugodtan lehet anyádat szidni, aki azért valahogy mégis felnevelt és eltartott. Mekkora szemét. Szerintem jól ki kellene vele tolni : költözz el albérletbe, akkor jól megszivja.
2015. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
13%
Drágám,majd akkor fogod érezni,hogy igenis eltartatod magad,amikor külön élsz már,és tapasztalod,hogy mi kell még a kaján,és a ruhán kívül a megélhetésre.Inkább örülj,hogy édesanyád legalább nem mondott le rólad,hogy ő és a nevelőapád mindig ott voltak neked,fedél volt a fejed felett,és szakmát tanulhattál,van akinek ennyi sem adatott meg,örülj,hogy segíthetsz nekik egy kicsit könnyíteni az életen,3 gyerek mellett nem kevés a kiadás.
2015. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
89%
Örüljön, hogy az anyja nem mondott le róla? Azért elég alacsonyra ment le a szint anyaság kérdésben.
2015. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
16%
Miután az apja lemondott róla....Sok gyereknek ennyi sincs,ő meg csak kritizálja a sajátját.20 évesen,felnőtt ember létére.
2015. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
40%
Azért megmondhatod anyádnak, hogy nem elég a lábát széttenni, meg potyogtatni a kölköket, mint a nyúl, mert ha nem csak szülő lenne, hanem anya, eszébe nem jutna pénzt kérni tőled. Láthatná, ha akarná, hogy szeretnél egyről a kettőre jutni, valami szakmát tanulni, gyorsan-gyorsan. Nem látja, vagy nem akarja. Ezért mondom, neked csak szülő jutott, anya nem. Szorítsd össze a fogad, és bárhogy is, de járj a tanfolyamra. Remélem, hogy hasznos képzést kaosz. Ha nem, akkor is nézd minden nap az állásajánlatokat, néha bizonyos munkákhoz szállást is adnak. Akkor leléphetsz a szülőnőtől.
2015. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%
Én biztos, hogy soha nem fogadnék el a saját gyerekemtől. Máshogy nőttem fel, 10 éves korom óta dolgozok, tudom h mi az, amire nem fogadnék el...
2015. júl. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!