Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznél otthonról gimnazis...

Elköltöznél otthonról gimnazistaként? Meglépjem ezt?

Figyelt kérdés

Anyukámmal elég viharos a kapcsolatunk. Van, hogy napokig semmi gond, máskor a legapróbb dolgon felidegesíti magát és kiabál, fenyeget. Ezek a veszekedések engem eléggé megviselnek lelkileg, még ha nem is mutatom ki.

Ezért az jutott eszembe, hogy elköltözöm. Anyagilag nem lenne számomra megterhelő, csak azért mégis más lenne...

Mármint, eddig mindig úgy fogtam fel anyát, mint egy "védőhálót". Szóval tudtam, hogy nem vagyok annyira egyedül, ha bármi gond van, akkor ő úgyis megoldja, stb. De ha pedig elköltözöm, akkor lehet, hogy csak rosszabb lesz a kapcsolatom vele. Viszont arra is van esély, hogy jobb lenne az egész, mert lenne távolság köztünk.

De jövőre érettségizem csak és ezért nem tudom, hogy mit kéne tennem. Amúgy is nagyobb lesz rajtam a stressz emiatt és nem akarok még anya miatt is feszültebb lenni.


2015. júl. 12. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyagilag nem gond, akkor tedd meg. De azért kíváncsi lennék, egy gimnazistának honnan van annyi pénze, hogy el tudná magát tartani. Vagy csak úgy gondolod, hogy majd anyukád fizet neked továbbra is mindent?
2015. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem, dolgozom, plusz apa és a nagyszüleim is támogatnak anyagilag (elváltak a szüleim, apa csak így van benne az életemben).
2015. júl. 12. 12:18
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Akkor keress egy albérletet és hajrá. Nekem jobb lett a kapcsolatom apuval, mióta nem lakunk együtt.
2015. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Mielőtt lépsz, legalább adj egy esélyt magatoknak. Ülj le anyukáddal, és mondd el neki, amit leírtál ide. A beszélgetés kétoldalú, készülj fel rá, hogy esetleg magadról is hallasz olyat, ami nem tetszik, előfordulhat, hogy a kapcsolat rendezéséért neked is változtatni kell.

Ha nagyon nem megy, akkor lépj, lehet, hogy ha csak heti kétszer, háromszor találkoztok, az segít. Te is rá fogsz jönni, hogy "védőháló"-nak lenni mekkora feszültségekkel, stresszel járhat, amit nem mindig ott vezet le az ember, ahol kéne.

2015. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudnál inkább az apudhoz menni, vagy nagyszülőkhöz?

Azért egy lakást fent tartani nem kis meló, az élet nem fenékig tejfel, még fiatal vagy nagyon. Nagy meggondolatlanság lenne külön költöznöd és fent tartanod egy lakást ami lehet nem is sikerülne... na meg ennyiből nem derül ki pontosan hogy milyen anyukáddal a kapcsolatod, szóval szerintem azért ne cuccolj már egyből...

2015. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Már több esélyt adtam a kapcsolatunknak. Mindig ugyanaz... Pár napig semmi gond, utána kezdődik elölről minden.

Nem, senkihez nem tudnék költözni.

Nem lenne megterhelő anyagilag, írtam.

2015. júl. 12. 12:37
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Szabad tudni mennyiből élnél meg havonta?

Vagy mihez kezdenél ha már nem kapnál támogatást édesapádtól, nagyszülőktől?

2015. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Pontos összeget nem szeretnék írni, mert attól tartok, hogy akkor csak a pocskondiázás menne itt a továbbiakban.

De nem pár tízezresről van szó.

Miért ne támogatnának?

2015. júl. 12. 12:46
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem itt nem a pénzen kéne kiakadni, kedves (irigy) kérdezők. Rendszeres diákmunkából is eltudja magát tartani, főleg, ha tud valamilyen idegen nyelvet, és ha társbérletben lakik.
2015. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem is albérletbe megyek, így bérleti díjat sem kell fizetnem.
2015. júl. 12. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!