Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznél otthonról gimnazis...

Elköltöznél otthonról gimnazistaként? Meglépjem ezt?

Figyelt kérdés

Anyukámmal elég viharos a kapcsolatunk. Van, hogy napokig semmi gond, máskor a legapróbb dolgon felidegesíti magát és kiabál, fenyeget. Ezek a veszekedések engem eléggé megviselnek lelkileg, még ha nem is mutatom ki.

Ezért az jutott eszembe, hogy elköltözöm. Anyagilag nem lenne számomra megterhelő, csak azért mégis más lenne...

Mármint, eddig mindig úgy fogtam fel anyát, mint egy "védőhálót". Szóval tudtam, hogy nem vagyok annyira egyedül, ha bármi gond van, akkor ő úgyis megoldja, stb. De ha pedig elköltözöm, akkor lehet, hogy csak rosszabb lesz a kapcsolatom vele. Viszont arra is van esély, hogy jobb lenne az egész, mert lenne távolság köztünk.

De jövőre érettségizem csak és ezért nem tudom, hogy mit kéne tennem. Amúgy is nagyobb lesz rajtam a stressz emiatt és nem akarok még anya miatt is feszültebb lenni.


2015. júl. 12. 12:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha 18 elmúltál, költözhetsz, addig nem.
2015. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Kollégium nem jöhet szóba? Lenne társaságod és esetlegesen felnőtt segítségét is igénybe veheted ha szükséged van rá (nevelő tanár) illetve olyan dolgokkal se kell foglalkoznod mint csekkek fizetése, főzés stb...

Aztán néha hétvégén hazamész anyukádhoz vagy apukádhoz vagy a nagyszüleidhez ha úgy látod jónak. Ha Budapesten laksz, vannak kicsi igényes magánkolik, ha anyagilag bármi szóba jöhet, nem kell egy egyből lepusztult vmire gondolni.

2015. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%

Gimnazista vagy tehat nem teljesen felnot

Butasag lenne elkoltoznod ugyanis alberlet rezsi tisztasagid enni valod plusz.a.tanulasi kolcseged nem kis.penz.ide.pl 100.000.is keves.

Ha csak nem.200.felul kapsz tamogatast. akor igen.koltozz el

De nem lesz konyu fent tartani magadat (es jogos ha.anyukad.nem fogadna vissza)

Nem is.latok nagy problemat max csak azt hogy lazadasod korat meg nem noted ki

Meghalgatnam amyukadat.is hogy.mi az oka a nem megertesnek.

.

2015. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

De, 18 éves korom előtt is költözhetek.

Kollégiumba nem szeretnék menni, az nem annyira az én világom.

A "felnőtt segítség" nálam azt jelenti, hogy elmenni az orvosi igazolásomért, időpontot foglalni pár helyre, elintézni azt, amikhez befolyás kell, megírni a beadandó dolgozataimat, stb. Kétlem, hogy ezeket bármelyik nevelőtanár megcsinálná... :D



Utolsó válaszoló, írtam, hogy a pénz nem számít. Nem tudod, hogy egy hónapban mennyit költök magamra, így felesleges felsorolni, hogy mi mennyi lenne. Tisztában vagyok ezekkel.

Persze, hogy nem látsz problémát, mert egyet sem írtam.

2015. júl. 12. 17:24
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha anyukád megengedi, megkapod a támogatást, tudsz magadra főzni, mosni, takarítani, mindent el tudsz egyedül felnőtt segítsége nélkül intézni, akkor költözz.


"A "felnőtt segítség" nálam azt jelenti, hogy elmenni az orvosi igazolásomért, időpontot foglalni pár helyre, elintézni azt, amikhez befolyás kell, megírni a beadandó dolgozataimat, stb. Kétlem, hogy ezeket bármelyik nevelőtanár megcsinálná... :D "


Ebből azt látom, hogy sok mindennek az elintézése gondot okoz, ezért kell melléd egy felnőtt, aki segít, egyengeti az utadat stb.

2015. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%
18. év alatt nem mehetsz, ha nem engedik. Másrészt igenis a pénz számít legjobban!
2015. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, de ha komolyan azon aggódsz, hogy felnőtt segítség kell a beadandóit megírásához meg helyfoglaláshoz, akkor nem vagy elég érett arra, hogy egyedül lakj. Ha esetleg együtt élsz vki érettebbel, akkor még oké, de így... én nem voltma olyna hú, de önálló, de azért lesült volna a képemről a bőr, ha mással írattam volna a beadandóimat, akkor is, amikor kb. semmi időm nem volt rá...
2015. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%

Mi a problema,kerdesed ha eltudsz költözni?kislány jobb ha foldre szállsz es nem a felhők. Között.kizártnak tartom hogy Ennyi ésszel ami nalad van csak ugy dobálják neked a 200.000ezreket,max anyukád kezeli amit bem fog ras bízni.

Sokat koltesz magadra,ezt irtad elhiszem anya eltart" fizeti a rezsit,30/31napig etett mos stb.

De ilyen beosztasal nem lesz penzed "sokat költeni magadra"....menj probald meg de igazam lesz egyedul fent tartani "apuka segítsége által"is képtelenség.

Miert nem vesz apukád egy házat neked minthogy oda adja neked is elszorod?na itt a bibi ezert nem hiszen el!

2015. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%
"De, 18 éves korom előtt is költözhetek." nem egészen, mivel az a szülőd, akinél el vagy helyezve, az simán visszavitethet a rendőrökkel, ugyanis jogilag ő a felelős érted
2015. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

"A "felnőtt segítség" nálam azt jelenti, hogy elmenni az orvosi igazolásomért, időpontot foglalni pár helyre, elintézni azt, amikhez befolyás kell, megírni a beadandó dolgozataimat, stb"


Kiscsillag, ha neked ezekhez felnőtt segítség kell, akkor nem csodálom, ha anyád kiakad rajtad. Mi olyan qrva nehéz egy időpontfoglalásban vagy a beadandó dolgozat megírásában? És mi a túróhoz kell neked befolyás? Elküldöd anyádat az orvosi igazolásodért, mintha a cseléded lenne? Neked nem elköltözni kéne, hanem magadba szállni, hogy micsoda elkényeztetett, életképtelen, ostoba, ámde nagypofájú, önző kis pitsa vagy.

No mindegy, majd megkapod a magad pofonjait az élettől, ha picike eszed van, tanulsz belőle, ha nincs, elkallódsz, mint a többi kis hülye, akinek nagyobb az egója, mint az IQ-ja.

2015. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!