Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözésnél milyen cuccokat...

Költözésnél milyen cuccokat hozhatok el otthonról? Csak az az enyém amire a szüleim rábólintanak vagy az is amiről igazolni tudom, hogy én vettem?

Figyelt kérdés

Nem épp zökkenőmentesen alakul a költözésem és gyakorlatilag egy szatyornyi cucc lenne, amire azt mondják, hogy vihetem. A többit nem akarják adni (bútor, tűzhely, mosógép, hűtő stb.), ezért közölték, hogy az az övék, mert az ő lakásukban van, onnét csak azt vihetem, amibe ők beleegyeznek.

A ház, ahová költözünk a párommal, nincs bebútorozva, így igen nagy szükségünk lenne az összes holmimra.


2015. júl. 11. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Ha csak egy db van belőle és nem te vetted, akkor nem viheted el. Aki költözik, annak kell alapvetően megoladni a helyzetet. Ha nem tudja, várjon, amíg meglesznek költözéshez elegendő körülmények. Esetleg kölcsön is lehetne kérni családtagoktól, barátoktól a hiányzó dolgokat.
2015. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Es akkor ok maradjanak butor nelkul? Ezt megis hogyan gondolod? Te vetted azokat a cuccokat?
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Hát nálunk ilyen soha fel sem merült, a szüleim bármit bármikor odaadtak/odaadnak nekünk.
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
amit te vettél, azt vidd
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha nekik is csak az az egy van, akkor az szívás...
2015. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Amit te vétel azt termeszetes a tiex es viheted magadal.az. Hogy az o házában"szüleid" nem jelenti azt. Hogy az ok tulajdonja.


Ilyen hozzá allasal mé azert is vinen ami enyem

2015. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én semmit nem akarok elvinni, amit nem én vettem. Az a probléma, hogy azt sem akarják odaadni, amit én vettem.


Eredetileg úgy volt, hogy a párom is hozzánk költözhet, de mikor aktuálissá vált a helyzet, ők visszakoztak és megtiltották, hogy betegye a lábát. Azzal fenyegettek, hogy engem is kidobnak, ha sokat pattogok. Tisztában vagyok vele, hogy megteheti, mert anyám a haszonélvező.

2015. júl. 11. 14:19
 8/23 anonim ***** válasza:
13%
Ha valamiről igazolni tudod, hogy te vetted, csúnya dolog lenne, ha nem adnák oda. Biztos lehet belőle rendőrségi ügyet is csinálni, de azzal csak még jobban elmérgesíted a helyzetet a családoddal. Rengeteg csoport van pl. facebook-on, ahol ingyen elvihető bútorokat hirdetnek, és apróhirdető oldalakon is találni ilyesmit, csak a szállítást kell megoldani. A bútor a legkisebb gond, ha nem te vetted az otthoni bútoraidat, akkor ne a családi házat akard szerintem darabokban elhordani.
2015. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%
Ami a tiéd az névre szóló számlával vagy átutalási bizonylattal igazolható, ha ezek nincsenek meg akkor nehéz bizonyítani a tulajdonjogot. Kezdd el kutatni a papírokat, és kérj számlakivonatot a bankodtól a vásárlás időszakából.
2015. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%

Csak a saját tuljdonodat hozhatod el. Ha vita van, akkor bizonyitanod kell, hogy te vetted.

Említetted hogy anyadnak haszonelvezete van. Ki a tulajdonos?

2015. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!