Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dobnak ki valakit...

Hogyan dobnak ki valakit otthonról?

Figyelt kérdés

Részletek lényegtelenek, lényeg, már régebb óta fenyegetőzik anyám kidobással (elvált apámtól és nemsokára odaköltözik a pasijához - de még azt se akarja hogy egyedül lakjak otthon és tartsam el magam meg a házat, még külön kérne lakbért illetve hogy "kedves" legyek vele - a kapcsolat döglött szóval ezt a részét lehet kihagyni). Node néha vannak veszekedések és egyszer annyira ideges lett hogy meg akart ütni de akkor is csak annyit tettem hogy lefogtam hogy ne tehessen semmit majd elengedtem amint lehiggadt. Nem bántalmazom se őt, se a testvéreimet, kissé magányos farkas vagyok (nem veszek részt "családi" programokban) de ennyi.

És ami engem érdekel hogy hogy történik egy kidobás? Hogyan akar ő kidobni engem? Benyújthat-e valami igénylést - kihívhatja-e a zsarukat hogy távolítsanak el? (fizikailag ő nem lesz képes rá - se a pasija) 23F



2015. júl. 16. 16:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#8), ne kérdezd, hanem kérj egy kivonatot az ingatlan-nyilvántartásból. Az a tuti.
2015. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömet ugy dobta ki az anyja a házból, miután a fia beleinvesztált egy csomó pénzt, tetőcsere, szobafelújitás, hogy az anyja gondolt egyet és eladta a házat, a pénzt meg zsebrerakta vásárolt magának egy egyszobás lakást és viszont látásra, de mondjuk jó helyen volt a házuk, jó ház is volt kár volt érte, fia helyébe inkább megvettem volna az anyámtolno ilyen is van
2015. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj lakáshoz jutni,anno én is ezt tettem,mentem szállóra,csak,hogy elmenekülhessek otthonról.Gondolkozz és cselekedj.Egy rossz légkör megkeserítheti az ember életét.Tervezz és lásd sikerülni fog.
2015. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

az hogy lehet, hogy valaki nem tudja, van-e tulajdonrésze egy ingatlanban?


ez nem egy doboz süti, amit egyszer megvettél, és megfeledkezel róla. ha örökölted, akkor egy több lépcsős procedúrán kellett átmenned. ha ajándékozták, akkor szintén. ha kifizették és a nevedre írták, akkor is.


kaptál ezzel kapcsolatban valaha hivatalos levelet? pl. nav-tól illeték? kommunális adó? közös költség? bármi????


nagyon büszke vagy rá, hogy 23 évesen van munkád, és tudsz megtakarítani, illetve hogy erősebb vagy másoknál, de el nem tudom képzelni, hogy egy fiatal felnőtt ilyesmivel ne legyen tisztában.


ember, lehet van 20 másik házad, csak nem tudsz róla........ (igen, ezt viccnek szántam, de a te állapotod sem kevésbé vicces.)

2015. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Az tényleg elég vicces, hogy felnőtt létedre nem tudod, milyenek a tulajdonviszonyok abban a házban, ahol laksz - meg hát ugye jelen esetben nem is túl praktikus:S

Nézd meg a tulajdoni lapot. Földhivatal vagy neten Ügyfélkapu - utóbbi okmányirodai regisztráció után tudsz belépni, 1000 forint. Legalább azt is látod, hogy van-e rajta teher, ha igen, milyen és mennyi volt a törzstartozás meg hogy pl. van-e rajta haszonélvezet, ha igen, kié. Csupa hasznos infó:)

2015. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!