Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vannak felháborodva?

Jogosan vannak felháborodva?

Figyelt kérdés
Nyár elején a szüleim mondták hogy dolgoznom kellene a nyáron. Tudják, hogy én elsősorban a suliba kötelező közösségi szolgálatot akarom teljesíteni, csak ez őket pont nem érdekelte, és inkább akkor legalább 2 hetet menjek dolgozni. Rendben le is dolgoztam a két hetet, és most megint ott tartunk, hogy ne hagyjam abba, és menjek még pár hétig. De nem erről volt szó, és amikor szóba hoztam, hogy ez nekem így nem lesz jó, és nem ebben állapodtunk meg, és nekem be kéne fejeznem a közösségit, akkor meg leugattak, hogy mégis hogy képzelem. Változott a helyzet, és vissza kell mennem dolgozni. Amúgy semmi sem változott. Akkor most kinek van igaza? 16/L
2015. júl. 19. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Fogadjunk ez a közösségi az a kötelező 50 óra. (vagy valami sulis egyéb) Mert akkor neked van igazad :) Anélkül nincs érettségi :( (bár nem értem miért, na m1)
2015. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, az a közösségi. Amúgy én sem látom értelmét, de most nem ez a lényeg, meg kell csinálni.
2015. júl. 19. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem veszik elég komolyan a szüleid ezt a közösségi munka vackot. Lehet azt hiszik anélkül is megkapod az érettségid, én elbeszélgetnék velük, hogy értsék már meg, ez nem játék és vicc, kötelező megcsinálni. Vagy szerintük jobb lenne következő nyáron kapkodva? (gondolom most mész 11.-be)


Egyébként emiatt szerintem jogos a felháborodásod. Nem fesztiválozni vagy csak otthon lógatni akarod a lábad, hanem kötelező feladatot csinálni, amiért ugyan nem fizetnek de meg kell csinálni.

2015. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még csak 10.-be megyek, de ugyanaz a helyzet, mert 11.-ben cserediákként Amerikába megyek egy évre, ezért is lenne fontos most megcsinálom. De egyszerüen nem értik meg. Mondhatom nekik akárhogy, suliban is szülőiken több tanár mondja hogy milyen fontos minél hamarabb megcsinálni, de nem fogják fel.
2015. júl. 19. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Kötelező 50 óra? Ha jól számolom az 6-7 munkanap.

Miért nem csinálod meg, és utána dolgozol tovább?


Vagy neked ez a 6-7 munkanap lesz egész nyárra a feladatod?

2015. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Ha jol számolod az tényleg 6-7 nap.

Egyébként meg szünetben napi max 3 órát és hetente talán 12-t, suliidőben napi 2 órát és hetente 12-t valamint tanítási időben nem lehet.

2015. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!