Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés
Egyik nap csak úgy a semmiből az anyám leszidott, hogy miért nem gyomláltam meg a a kerti növényeink, holott egy szóval sem említette hogy kéne. Azzal jött hogy a velem egyidősek mind ezt csinálják (!).... Pedig nem vagyok lusta. Többször kitakarítottam már a házat stb... Ha normálisan megkért volna, semmi gondom nem lenne! Nem vagyok elzüllött sem. A tanulmányi eredményem is elég jó, de ő semmivel nincs megelégedve. Néha örülnék ha megdícsérne bármi miatt is! 15/L

2015. júl. 19. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

hali!


Ismerős probléma.. mondhatnánk, mindennapos...

Te pont olyan vagy, mint a többi, vagy én...sem jobb, sem rosszabb..úgyhogy nyugi..

de..az anyukád sem egy rosszindulatú, csak valamiért ideges..a felnőttek néha takargatnak valamit, amit nem szívesen kötnek a kamaszlányuk orrára...


itt a bibi..légy türelmes, még ha úgy érzed is, hogy oktalanul szidott meg...

talán ha megtudnád, mi is nyomasztja..


most nem akarok példákat hozni..ez a te dolgod..

na, csak ügyesen..


csá


ja, én megdícsérlek, mert szépen írsz, ez azt jelenti, okos vagy..tehát, csak okosan..

2015. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Jogos a felháborodásod. Te normális vagy, anyáddal ellentétben.
2015. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Anno nálunk is ugyan ez volt a szitu: igaz, gyomlálnom nem kellett, de ha feltakarítottam az egész házat és elmosogatni már nem volt erőm, akkor azon ment a vita, hogy hogy lehetek ilyen lusta, hogy nem mosogattam el-miközben kimostam, kiteregettem, elraktam a ruhákat, felporszívóztam az egész házat, fel is mostam, az állatoknak is adtam enni-inni, hát ez nem volt elég anyámnak. Persze a köszönöm szó sosem esett ki a száján- mert mivel nem engedett el sehova 16évesen, így a legjobb elfoglaltságnak a takarítás tűnt számomra. Amivel nem is volt bajom, csak rosszul esett mindig, hogy sosem volt megköszönve....mikor ezt megjegyeztem a sokadik megjegyzése után, hogy amúgy az egész ház tiszta, csak az a pici dolog maradt el és amúgy szívesen, akkor gúnyosan kijött a száján egy kössz....na akkor voltam úgy, hogy a saját szobámon kívül nem vagyok hajlandó mást rendbe szedni-két hétig bírtam, mert más nem takarított rajtam kívül a lakásban-és persze ezért is én voltam a rossz, hogy milyen lusta disznó vagyok, mert nem bírom megfogni a porszívót-holott más sem bírta. Kitartást kérdező, sok anyuka gondolatolvasónak és Hamupipőkének gondolja a gyerekét sajnos.
2015. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Jogos.

Anyám csinálta mindig ugyanezt.

Panaszkodott, hogy nem segítek otthon, mit panaszkodott!

Rikácsolt.

Mondom: "Anya, mit segítsek?"

Válasz: "Ha nem tudod magadtól, akkor semmit."

Ha megcsináltam valamit, az is sz.ar volt.

Anyámnak minden baj, van ilyen ember, nem tudsz a kedvére tenni.

2015. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Meg néha úgy gondolja, hogy mindent csak ordibálással lehet elérni. Rám is rendszeresen mondja,hogy lusta vagyok, de szerintem minden neveltetés kérdése, szóval csak magát minősíti. :/
2015. júl. 19. 11:55
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

Nem, nem vagy jogosan felháborodva. A házban és a ház körül elvégzendő tennivalókból minden családtagnak ki kell vennie a részét, nincs ráírva egyikre se, hogy az kizárólag anyád dolga. Éppen ezért azzal, hogy elvégzed, nem neki segítesz, csak megteszed a magad részét, ami egyébként a kötelességed. Senki nem kell, hogy megkérjen rá, ugyanis nem szívességet teszel. 15-16 évesen már illik észrevenni, hogy a konyhakert fuldoklik a gazban, hogy tele van a mosogató koszos edénnyel, vagy ráfér a házra a felmosás, ahogy azt is észreveszed, hogy hol van az anyád által főzött kaja.

Ettől függetlenül megértem, hogy hiányzik a dicséret, ezt nyugodtan mondd el édesanyádnak, hogy örülnél neki. Arra viszont, amit egyik válaszoló írt, hogy a munkából hazaeső anyjának az orra alá dörgölte, mi mindent csinált, én valószínűleg úgy reagálnék, hogy elmondom: igen, lányom, és képzeld, év közben ezt és még a bevásárlást, főzést stb. a munkám mellett csináltam, nem nekem teszel szívességet, ha a te részed megcsinálod a házimunkában, végtére is itt élsz.


Nem ártana elgondolkozni, hogy ha 15-16 évesen nektek ez ekkora durranás, hogy végeztek max egy-másfél órányi házimunkát a nyári vakációban, és ettől már Hamupipőkének érzitek magatokat, akkor mégis hogy bírjátok majd a valódi felnőtt létet. Megjegyezném, hogy a fiaim év közben is kiveszik a részüket a közös teendőkből, nem csak nyáron, unalomból, és számukra ez természetes, mert képesek felérni ésszel, hogy működik egy közösség, ez esetben a család.

2015. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%

Lehet, hogy az a baja, hogy mindenre ugy kell megkerni teged. Gondolom, mar elmultal 14 eves. Ennyi idosen mar magadtol is eszre kellene venned a munkat.

Bizonyara a vecet sem csak akkor huzod le, ha erre valaki kulon megker...

2015. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

"Rám is rendszeresen mondja,hogy lusta vagyok, de szerintem minden neveltetés kérdése, szóval csak magát minősíti. :/"


A lustaság jellemhiba, azon a nevelés nem segít. Ezzel a mondattal pedig a saját ostobaságodat demonstráltad, ahogy a neked nem tetsző válaszok lepontozásával is.:D

2015. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem az a gondom, hogy meg kell csinálni, hanem hogy:pl.: Felszelnéd a húst!?..Legyszi szeld fel a húst!...helyett azt mondja hogy: Most azonnal jössz és felszeled a húst!(egy kis ordibálással megspékelve) Kérdem én..mi szükség van erre?!? Mellesleg sokszor kérés nélkül is megcsinálom a dolgokat!
2015. júl. 19. 12:24
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként senkit nem pontoztam le! -.- De mint már ittam: Nem vagyok lusta!!
2015. júl. 19. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!