Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a lányomnak az...

Mit mondjak a lányomnak az apjáról?

Figyelt kérdés
3 év együttélés után 5 hónapos terhesen hagyott el a gyermekem apja. Azóta sem láttam, nem keres, éli az életét nélkülük. Persze a lányunk már megszületett. Egyszer sem kerdezett felőle. A nevére sem volt hajlandó venni. Egyszer biztosan megkérdezi miért nincs apja vagy hogy ki az? Mit mondjak neki? Ja és van egy testvére is az apjától, már 16 éves. Róla beszéljek?
2015. júl. 22. 22:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
30%

Mond el neki, hogy ő már máshol él,elment és nem tudod visszajön-e. Remélhetőleg már lesz egy rendes párod addigra,aki szeretni fogja a gyermeked és nem kell majd ezzel a kérdéssel foglalkozni :)


A 16 éves féltestvéréről meg majd ha már nagyobb lesz,akkor mesélj neki.


Minden jót kívánok.

2015. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Köszi, kedvesek vagytok. Igen, nem volt hajlandó apasági nyilatkozatot tenni. Ezt a bíróság àltal tette csak meg. Már szerepel az anyakönyvében, szóval egyszer biztos megkérdezi ki az. A gyerektartást elismerte, de nem fizeti. Pont azért hagyott el, mert a gyerek pénzbe kerül. A féltesója vele él, de vele sem foglalkozik, igazàból mindig is a nagymama nevelte. Én sajàt fiamként szerettem, de apuka ellenem uszította mikor terhes lettem és ő sem kíváncsi a húgàra.
2015. júl. 23. 09:28
 13/34 A kérdező kommentje:
Amúgy apa 36 éves, én 28, a fia, mint említettem 16, a lányom meg 8 hónapos. Az ovitól félek nagyon, amikot majd kérdezgatik őket, mi anya és apa foglalkozàsa, mit szoktatok játszani anyàval és mit apàval meg ilyenek. Erre hogy fog reagálni szegénykém?
2015. júl. 23. 09:39
 14/34 anonim ***** válasza:
79%
Csak az igazat.Azt a gyerektartást meg ne hagyd,az a leg kevesebb fizet utána ha már megcsinálta!neki azt KÖTELEZŐ fizetni!
2015. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Ne félj az ovitól!


Az óvonénik tudni fogják, hogy egyedül neveled, így ők s tudják irányítani majd a közös beszélgetéseket. Hidd el, hogy nem ő lesz az egyetlen az oviban sem, akit csak az egyik szülője nevel!


Kívánom, hogy találd meg azt a férfit, aki megbecsül téged és a kislányodnak is az "apukája" lesz.

2015. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
97%
az igazat...idővel csak belegabalyodnál a hazugságokba...és jobb az őszinteség...
2015. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat, a szín tiszta igazat! Ne ferdíts, ne csúsztass, ne szépíts, ne kozmetikázz. A 100 %os igazat mondd!
2015. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
A színtiszta igazat mégsem mondhatom meg egy kisgyermeknek. Hogy az apja azért hagyta el, mert ő penzbe kerül és hogy apának fontosabb a haverok előtt felvágni, hogy ő minden nap képes berúgni, de az nem érdekli, hogy a lányának van e mit ennie. Ne vicceljetek már!
2015. júl. 23. 14:21
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

amíg kicsi elég kevesebb részletet tudnia, de nem kell hazudni...


megmondod, hogy ő messze él és másokkal boldog...

2015. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
60%

Úgy hirtelen, mit többgyerekes, elvált apa.

1. A Gyt-t nem hagyd, ha bírósági végzés van, az önkormányzat gyámügyén kérjél segítséget - az a gyereké, érte meg te vagy a felelős.


2. Az óvodán ne aggódj, hát sajna marha sok hasonló helyzet van, - ez nagyon dúúúúúúrva, de sok gyereknek élnek már akkor is külön a szülei.


3. A gyereknek meg azt mond, hogy az apja meggondolta magát és mégsem akart családot, ezért elköltözött.


4. Van elég kényes helyzetű gyerekem, mindig az igazat, de nem kell túlmagyarázni, - szerintem ezzel el lesz ő egy pár évig. Azt is mond majd el neki, hogy a pénzt sokallotta, de majd felnőtt kora táján, - joga van tudni.


5. "Apukát" nem véleményezem... sok sípszó....

2015. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!