Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit mondjak a lányomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak a lányomnak?

Figyelt kérdés
Az exférjemmel 10 éve elváltunk,van egy közös lányunk,aki után tartásdíjat fizet.A lányával a kapcsolat sosem volt bensőséges,ez a válás után is igy maradt.Az ex szeret ígérgetni,ekkor elviszlek,ide megyünk stb.,de legtöbbször nem viszi el,nem mennek az adott helyre.Hetekig nem jelentkezik a gyereket nem hívja fel stb.Mára a lányom majdnem 16 éves lett,és legutóbb volt egy konfliktusa az apjával,ami után az apja 3 hónapig nem kereste.Ehhez hozzájárul az uj feleség,aki nem szereti a lányomat,ezt az exem elmondta a lányomnak.Én sosem tiltottam el az apjától a gyereket,viszont nem szeretném ha nekem kellene akarata ellenére oda "lökdösnöm".Elmondta az apjának a lányom hogy nem akar odamenni mert nem érzi ott jól magát.Felkínálta azt hogy találkozzanak máshol,kettesben,de az apja nem akar.Nekem nagyon nehéz,mit mondjak ezek után,mert a lányom a mostani férjemet jobban szereti,és viszont,őt tekinti apjának,a férjem mindent megtesz érte,tényleg mintha az apja lenne.A volt férjem meg engem hívogat hogy mikor megy a lányom hozzájuk,stb.Én meg csak azt tudom mondani,hogy elégszer becsapta már,ha elmegy se foglalkozik vele.Szoktam mondani neki hogy tudja a lányom számát,hívja fel,beszélje meg vele.Egész nyáron 1napot se volt nála,mert nem akart.Most erőltessem,lehet belőle valami bajom ha nem megy a lányom hozzá?
2011. szept. 30. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy fiatalkorú gyerek esetén is kötelezően élhet-e a láthatási jogával az apa, ha a lány nem akarja. Fiatalkorúként azt hiszem már van valami beleszólása neki is. Első körben gyámügyi valakit ajánlok a kérdés megvitatására.
2011. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy ne rajtad keresztül üzengessen a lányodnak!Ha a lányod nagyon nem akar átmenni az apjához,akkor hívd át te az apját,és hagydd őket kettesbe és akkor megoldják rtemélhetőleg egymás között!
2011. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján értelmes lányod van. Az apja tudja vele tisztázni, hogy mikor akarnak találkozni, ha egyáltalán akarnak. Egy 16 éves lánynál amúgy sem túl meglepő, ha nem a szüleivel akarja tölteni az időt. Ha meg olyan hülye az exed, hogy bíróságra viszi az ügyet, abból aligha jön ki jól. Nyilván kellemetlen hercehurca lenne, de ha az a helyzet, amit írtál, nem hiszem, hogy büntetést kapnátok.
2011. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a kislányod nem akar az apjához menni,nincs az a törvény, ami ezt kötelezővé tehetné! A kislányra kell hagyni, legyen úgy, hogy ő szeretné!

Az én apám-anyám hála istennek elvált, mikor én 6 éves voltam, külön utakra mentek, és 9 évesen már volt annyi eszem, hogy azt mondjam, hogy én nem vagyok hajlandó menni az anyámhoz. Nevelőanyám nem erőltette, azt mondta, hogy az lesz, amit szeretnék.Apám sem erőltette. Anyám amúgy sem volt kiváncsi rám, és mostmár 29 éve nem láttam(hip hip hurrá!!)...ez a büntetése, hogy nem láthat!heheeh ...a kislányod majd mindent eldönt,okos gyerek ő szerintem. Ha nem szeretném az apám feleségét, én se mennék fordított esetben.Dehát itt még tetézve van ez azzal, hogy nem szereti annyira az apját sem(biztos megvan rá az oka a kislyánynak!)

2011. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A lányod már nem kicsi, lassan nagykorú lesz.. Szerintem így már nem szabad igazán semmit sem erőltetni. Rendes vagy, hogy szeretnéd, ha jó kapcsolatban lennének, de valószínű az apa miatt ez már nem lesz megoldható 100%-ra. A lányod és az apja, kettőjük kapcsolata az ő "ügyük" , ezért nekik kettejüknek kellene mindent átbeszélni: sérelmeket, szép emlékeket, bármit.. Úgy, hogy ne legyen ott más a családból. Tehát ezt meg kéne beszélni, előre lefixálva, egy időpontot arra, hogy megbeszéljék a viszonyukat.


Annyit tehetnél, hogy szólsz az apjának, hogy hivja el a lányotokat valahova, ahol ketten lesznek és tudnak beszélgetni. Megmondhatnád neki a telefonban, hogy mit illene megbeszélni, mert ő a "hibás". Mégiscsak ő felnőtt, értenie kéne és szépen foglalkozni a lánnyal, ha ott van vele/velük. A lányod pedig megkérnéd, hogy legyen szives beszélgessen az apjával, mert ő is szeretne vele. A férfinek akarni kéne jóban lenni a lányával. A lányod pedig túlél egy beszélgetést vele.

De az erőltetést nem ajánlom. Inkább később történjen meg, mint most azonnal erőltetés árán..

2011. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A lányom nagyon értelmes és jó a kapcsolatunk,de nem akarom hogy hazudozzon az apjának hogy most épp miért nem ér rá,én mondtam neki hogy mondja el hogy miért nem megy hozzá.Az utolsó eset,amikor az apja elmondta neki azért nem kereste hónapokig,(közbeesett a karácsony is)mert a mostani felesége nem engedte,ez nagyon rosszul esett a lányomnak.Ez volt talán az utolsó csepp.Nem akar hozzánk jönni az exem,a 8.-os ballagási ebédre se jött el,sőt a sulisról is elment a bizonyítványosztás előtt(kitünő tanuló a lányunk).Én mondtam neki hogy a lányomat hívja,de a lánynak is kellemetlen.
2011. szept. 30. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:
annyit mondj hoy elég nagy már eldönteni hogy mikor hol és kivel szeretne lenni.
2011. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát nem neked kell megoldanod, hanem a lányodnak és az apjának. Elég értelmes és nagy ahhoz, hogy tudja, mi a jó neki. Igaza van, h. utálja az apját. Egy megbízhatatlan senki. És egyáltalán, hogy jön a képbe a jelenlegi felesége? Akkor maradjanak csak maguknak. Ti jól elvagytok hármasban, nem?

Következménye csak akkor lehet, ha a volt férjed mondjuk bírósághoz fordul a láthatás miatt, de szerintem ilyet ő nem akar. Akkor vinnie kéne a lányt. Meg egyébként is, ha a lányod kijelenti, hogy megbízhatatan, csak ígérget, a bíróság se fogja kötelezni, hogy de menjen. Mert különben mi lesz?

Na, ne izgulj! Sz...játok le a volt apukát! Jó, h. elváltál tőle.

2011. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj közben jöttek válaszok.Én szeretném ha tisztelné az apját akármilyen is,és akármi is történt a múltban.A nagymamánál is találkozhatnak,ezt a lányom felkínálta mint alternatívát,az apa nem fogadta el,mert nem tud ugy elmenni otthonról egyedül.Egy papucs lett sajnos,mesélhetnék hogy mennyire más ember lett.Az a baj hogy évek óta hitegeti a lányt,majd ezután másképp lesz,de aztán hetekig nem keresi.És hetek után egyszercsak most ráérek gyere el,ekkor meg akkor.Most is koleszba van 1 hónapja,1x nem hívta fel,hogy mi van vele.Rámírogat,hogy mikor megy hétvégére?Én meg lesek.Mondtam a lányomnak,annyit mondott hagyjam már vele.Én megírtam a véleményem,hogy az apaság nem ennyi,szerintem,hogy fel se hívja,és csodálkozik mért ilyen a gyerek.Ha elvitte,kisebb korába felbiztatta mennek v.hova,aztán nem mentek,mert nagysága fáradt volt(az uj nő)megtiltotta hogy megfogja a lányom az apja kezét(nem most volt,3-4 éve),vagy az ölébe üljön.Szépen el is távolodtak egymástól.Én mondtam ez ellen csak ő tehet,de szerintem már késő.Meghát látja a lányom hogy hasonló helyzetű barátnőivel mennyit foglalkozik az apjuk,ég és föld.Az uj férjem meg betölti az apa szerepet,elmond neki mindent ugy mint nekem,a férjem tökéletes apa,van közös gyerekünk is,kerek kis család lettünk:)
2011. szept. 30. 14:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sajnos pont ettől a biróságra cibálástól szeretném megkimélni a gyerekemet.Próbáltam mondani neki hogy egy napot kibírsz aztán megint egy darabig semmi.A lány meg morog.Legutóbb is beteg lett mire menni kellett,haza is jött.De mindíg úgy jön haza hogy véééégre:)Ha el is megy,mindíg dolguk van az apjáéknak,építkeznek stb.Ja és a kutyájukat kényeztetik látványosan.Köszönöm mégegyszer,remélem akkor nem megy bíróságra,ezt nem tudtam,mehet,mert hát nem én tartom vissza a gyereket.
2011. szept. 30. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!