Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben mit kéne tennem?

Ilyen esetben mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Már pár éve elváltunk a feleségemmel. Sajnos nem békében, hanem amíg én dolgoztam ő félre lépett. Otthagytam lakást mindenestül a gyerek miatt, és még ezen felül gyerektartást is vállaltam.

Majd egy idő után lett új párkapcsolatom.


Ekkor felborult minden. Az exem ahol csak tudott ott tett keresztbe. (pedig ő már egy ideje "boldog" házasságban élt az új férjével)

Elsősorban anyagilag sínylettem meg, jelenleg már napról-napra élek, és ha nem lenne a párom már réges rég az után lennék.


De a lényeg, hogy az exem a gyerekünket folyamatosan ellenünk uszítja.

Már neki is (bár talán eddig is mindig) minden esetben csak a pénz a fontos.


Soha nem jön (13 éves) csak ha háztól-házig kocsival viszem-hozom (amit minden esetben kölcsön kell kérni),, BKV számára kizárt, és elvárja hogy a semmiből vigyem pónigolni, meg wellness-re, meg tök drága cuccokat vegyek neki, plusz több ezer forint zsebpénzért is tarja a markát.


Amikor ezeket nem tudom maximálisan teljesíteni, akkor egyszerűen nem veszi fel az OKOS (méregdrága) telefonját, vagy kinyom és nem hív vissza.

Ha esetleg 1-2 napot kések a babatartással, akkor már kérdezi, hogy mikor küldöm a pénzt.


Próbáltam már vele milliószor beszélni, de valszeg a túloldal "erősebb".


Idén májusban volt nálam utoljára.


Erőltessem hogy elhozhassam?


2015. júl. 27. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne menj utána,ne keresd,és ne hívogasd. Ha majd akar tőled valamit megkeres. 13 Éves. nem hülye. Tudja,hogy apát le lehet húzni,mert egy majom. De az eszébe se jut,hogy esetleg arra a szeretetre rá is kell szolgálni,és ha az ember csalódik,akkor bizony hiába vér szerinti gyerek, ott is elmúlhat a kötődés,mert nem érdemli meg.Neked nem kötelező zsebpénzt adnod,és kocsival hordani az elkényeztetett seggét oda vissza,és nem kötelességed költeni rá,ha enni alig van miből. ha ezt nem érti meg,akkor így járt.Nyugodtan besértődhet.
2015. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Azt, hogy a lányod ennyire pénzéhes lett, nemcsak az anyja de a te hibád is. Már az elején le kellett volna állítani. Én elmennék a helyedben, és élnék az apai láthatási jogommal. Ha jön a hiszti, hogy wellnesezni akar, akkor szépen megmondod, hogy nincs pénzem, majd anyád elvisz ha akar. Ha zsebpénz kell neki, akkor kérdezd meg mire kell. Ha van adj neki 1000 forintot és ennyi. Ha kevesli, és hisztizik, akkor elveszed az ezrest, hogy akkor semmit nem kap, téma lezárva. 13 éves lányodat nem árt felvilágosítani, hogy te rendesen fizeted a gyerektartást, a közös házatokat is ott hagytad, hogy a lányod ne kerüljön az utcára, és te sem a kisujjadból rángatod ki a pénzt. Nyugodtan megkérdezheted, hogy vajon tudja-e, hogy miért váltatok el, ha nem akkor szívesen elmondod az igazságot, csak, hogy képben legyen. Nyilván felnőttnek, okosnak hiszi magát a lányod, így felvilágosíthatod, hogy továbbra is élni fogsz az apai jogaiddal, ha ő úgy dönt, hogy nem kell neki az apja úgy, hogy nincs wellness, nincs póni, nincs sok pénz, akkor ne jöjjön, de 18 évesen se jöjjön amikor érdemtelenségre hivatkozva leállítod a támogatást..Tessék kommunikálni a lányoddal, hiszen 13 évesen már komoly, okos lányoknak tartják magukat. Ha az, akkor megérti a lényeget.
2015. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt mondom a gyerek az első, de azért vannak határok. Neki csak a pénz miatt vagy jó és semmi másért. Jó gyerek, de ennyire nem kellene elkényeztetni, ha te is alig élsz meg. Azért fontos a saját magad megélhetése is és nem hinném, hogy egy 13 éves gyereknek olyan fontos lenne a wellness, vagy az okos-telefon.
2015. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Szard le a fejét. Undorító kis görcs.
2015. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

A kis hölggyel komolyan el kell beszélgetni. Hogy ilyen lett, abban neked is benne van a részed.


Saját sofőrje van, hogy nem hajlandó igénybe venni a BKV szolgáltatásait? Vagy csak veled nem?

2015. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Babatartás? 13 évesen már nem baba. Másrészt elég fura a stílusod, mintha nem felnőtt ember lennél, hanem kamasz. Most nem tudom, hogy ez a konkrét kérdés kitaláció-e (hasonló eset nyilván van), vagy tényleg ennyire tehetetlen, gyerekes stílusú vagy.
2015. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
"Otthagytam lakást mindenestül a gyerek miatt, és még ezen felül gyerektartást is vállaltam." - Kérdező, ezt már itt szúrtad el, megteremtve az alapot és precedenst a lehúzásodra és a hülyének nézésedre...
2015. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Otthagytam lakást mindenestül a gyerek miatt, és még ezen felül gyerektartást is vállaltam." - Kérdező, ezt már itt szúrtad el, megteremtve az alapot és precedenst a lehúzásodra és a hülyének nézésedre..."


Igen, tudom, hogy elszúrtam, de most hogy nézne ki, ha mennék a bíróságra, hogy akkor csináljunk mindent vissza?

Akkor úgy voltam vele, hogy ha nem is vagyok minden pillanatban a gyerekem mellett, azért próbálok minél többet megtenni érte.


Plusz nem is sejtettem, hogy az ex ennyire megvadul, és egyfolytában követelőzik, feljelent mondvacsinált indokkal, és ezek még csak a light-esebb dolgok.


A jelenlegi párom is mondta, hogy ez nagyon durva.


Valaki írta, hogy ne keressem a gyereket.

Igen, ezt teszem most is.

De ilyenkor ő sem keres. Hetekig vagy akár hónapokig is.

Aztán ugye ha 1 napot kések a pénzzel, (vagy bármire kell neki pénz) akkor már egyből jön a telefon és ennyi.


Aki írta, hogy mással is ezt csinálja?

Nem.

Otthon az új "apukával" az anyukával és bárkivel képes BKV-val utazni, csak nálam kötötte ki azt, hogy háztól-házig vigyem. (anno amikor még otthon éltem volt autónk, és én vittem mindenhová mindenkit, de az már réges-rég nincs meg)


Ha próbálom rávenni, hogy menjünk villamossal, busszal, akkor már-már beleegyezne, aztán hirtelen az ex visszahív, hogy márpedig menjek érte kocsival, mert ha nem akkor nem vihetem, és hogy én (meg a párom) mennyire szemetek vagyunk, hogy 2 hetente nem vagyunk képesek ezt az áldozatot meghozni a gyerekért, stb, stb, stb.


Beszélni nem nagyon tudok vele, mert nagyon furán viselkedik.

Most ezt nem tudom, hogy leírni, de mint valami betanított valaki.

Gyanús dolgokat kérdez egyfolytában (amikor itt van). Olyan dolgokat amit egy 13 éves általában nem kérdez.


Ha mondok/mesélek valamit úgy viselkedik, mintha nem is érdekelné, vagy nem venne komolyan.


Ha én kérdezek (semmi személyest), akkor egyből tereli a témát, vagy közli, hogy: "Anya azt mondta, hogy erről nem beszélhetek." Vagy hasonlók.

2015. júl. 27. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
az ég áldjon meg, a gyerektartás miatt jogod van a gyereket látogatni és ha a feleség azt mondja ha nincs kocsi nem is láthatod, mehetsz feljelenteni. Minden sunyi húzását jelentsd be és a gyereket igenis tojd le ha felhív megmondod, bármikor átjöhet te szívesen várod,de többet nem leszel a lábtörlője, mert az apja vagy. Komolyan bejelenteném a feleséged és tojnék az igényeire, sőt fellebbeznék a gyerektartás végett, hisz az anyagi helyzeted merőben megváltozott, így a szerint kell megállapítani a gyerektartást is.
2015. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!