Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Édesanyám túl szigorú szokott lenni,néha meg is üt.Ma például rendbe raktam a szobám,ahogy kérte és azért kaptam szobafogságot,mert nem raktam vissza a polcra 2 társasjátékot.De az is rájátszhatott hogy én visszabeszéltem de én nem nevezném annak.Arról van szó hogy én azt állítottam hogy teljesen rendben van a szoba de aztán eléggé leszidott hogy hogy merek én visszabeszélni neki.Áthívtam egyik barátomat,vizipipáztunk egyet,és azért is leszidott hogy a fogót miért hagytam az asztalon.Mint mondtam van amikor megüt,persze tenyérrel,néha igazán fáj.Mai példa nég az is hogy tegnap vacsora közben sopronról is beszéltünk,persze a fertő-tóról is.És én mondtam hogy a fertő elnevezés a mocsárról,arról a bizonyos állapotról kapta a nevét.Ő megcáfolta,erre én azt mondtam hogy nekünk ezt még fertődön mondták egy múzeumban.Erre ő hogy nekem ne beszéljél vissza!Én ma rákerestem wikipédián és megmutattam,majd hozzátettem hogy győzött az igazság (olyan poénosan)majd anyu megvert,és ő mondta hogy illene olvasni egy kis illemtant..Anyukám nem a butábbik fajtából van.Mèg a nyáron nagy szükségem volt pénzre,(sőt még most is)de én azt mondtam hogyha segítek akkor kaphatok-e pénzt.Azt mondta hogy nem mert ezek alap dolgok amit tudnom eleve kisujjból kéne kirázni.Hozzátette hogy nem mintha Janinak (Ő az egyik jó barátom

csak más a neve) adnának otthon pénzt a munkáért,pedig adnak neki.Ma vacsoráztam (pirítóst) és volt egy kis morzsa az asztalon és beront a szobámba hogy:Jakab! (Ez lennék én,persze nem ez a nevem)Hányszor elmondtuk hogyha ettél takarítds le magad után az asztalt?!Nem tudom, állandóan arra panaszkodik hogy milyen keveset tanulok....közben 4,2 lett év végén az átlagom.Amikor segítenék a papámnak (ma pl. Fát vágni) akkor meg az van hogy én nem tudok semmit,miért nem tudsz segíten?!Szval egy 14 éves gyereknek gondolom nem az lenne az alap dolog amit tudni kell mert anélkül hülye...Bocs hogy nincs min. 50 év tapasztalatom favágásban...de az a baj hogy elvárja hogy tudjam....Télen fát kellet hasogatni.Azt tudok,sőt még szeretek is.És bemegyek a házba megnézem a telefonomat és meghívtak egy lánynak a születésnapi titkos bulijára (aki tetszett) és anyám azt mondta hogy max 16:00 ig maradhatok.Ilyenkor persze akárki azt mondaná hogy hadd maradjon tovább.Így tettem,3x, míg anyám le nem kiabálta a fejem hogy a szerelmes mindenemet,ez megy de a munka nem.....Az a lány igazán bejött de aztán jött a poszt egyik főszereplője,és megdumálta a fejem.Elmondtam az érzéseimet a lánynak,(ellentmondtam anyámnak)és válaszút elé állítottam.Most már ott tartunk hogy anyám egyre többször leszid,esetleg megver,bár fájdalomküszöb küszöbéig,egész messze van...Néha azt érzem hogy már csak a barátaim vannak,és a testvéreim.Van amikor barátaimmal vagyok, és megnézem a telefonom,nézem fél hét még van idő de sajnos haza kell menni...Sokszor inspirál ez engem arra hogy irjak egy könyvet egy emberről akivel ilyen hirtelen történnek a dolgok,elköltözik otthonról 15 évesen....Mit tegyek?Annyit szeretnék elérni hogy anyukám megértőbb legyen velem,és máshogy beszéljen velem.válaszokat előre köszönöm!!!!!!!14/F


2015. júl. 27. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyád egy idegbeteg beszélj az osztályfőnököddel és kérd meg, hogy segítsen találni egy jó családsegítőt vagy pszichológust.Ez nem állapot amit veled művel.
2015. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyádat, hogy miért ilyen kegyetlen. Kérdezd meg, hogy a feszültségét rajtad vezeti-e le. És ne rosszalkodj!
2015. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első= Háát nem.Anyu nem az.Az oké hogy kapok pár anyai pofont,azzal sztem nincs baj de néha ilyen kis dologért szid le,de akkor nem üt meg.Igazából állandó vitatéma a családban a pénz kérdése.Megélünk.Anya egyedül nevel minket,létminimum felett vagyunk nincs mire panaszkodni,mindenem van ami kell.Apukám 30km re lakik, neki több pénze van, és amikor hazaérek tőle,akkor ha pl. Feleslegesen veszek elő egy tányért akkor az van hogy ez nem az esterházy kastély,itt nem lehet ilyet megtenni.Anya akkor szid le amikor ilyen piti dolog van,de ha már valami komyolyam ,ez a balhék 15% amikor anyu ver is.Szerintem normális hogy nevel minket bár túl sokat vár el tőlem szerintem,amiért nem kapok zsebpénzt.Szóval igazából az a baj hogy a piti dologért leszid ami nevelő hatású,határozott,de akkor is hangosan beszél.a többit megértem.szóval hogyan változtassam meg hogy nyugodtabban szidjon le,szóval ne az hogy:Gipsz Jakab!A cuccaidat itt hagytad és vidd el innen mert nem itt van a helye!!hanem hogy:Légyszives vidd be a szobádba a cók-mókod,ide nem szoktuk letenni.Valamint hogy ne legyen olyan sok és nehéz elvárása?De az is zavar hogy nem reagál túl jól a barátnő témára.
2015. júl. 27. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!