Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Polgármester gyerekének lehet...

Polgármester gyerekének lehet valaha normális élete?

Figyelt kérdés

Eddig mindig meg voltam bélyegezve,sokan összesúgtak a hátam mögött,vagy másképpen bántak velem. Pl. most a gimnáziumban volt, hogy jobb jegyet kaptam , más annyi pontra rosszabbat..volt olyan tanár/diák aki elég feltűnően nyalt.Elég rossz érzés, szeretnék végre normális életet élni, előítéletektől mentesen. Egyátalán nem érdekel a politika , apa is ugyanúgy dolgozik, nem hozza haza a munkáját, mármint nem szoktunk arról beszélgetni.

Próbálok normálisan öltözködni, nem kihívóan, nincsenek drága holmijaim amiket mutogatnék.De mégis úgy érzem, hogy kinéznek mindenhonnan, ha megtudják, hogy ki az apukám. Meg persze sokaktól kapom a tippeket, hogy mit kéne csinálni a városban, meg mi van elcseszve stb.. Meg szidják apát..Sok helyen, akár fórumokon, akár állok a buszmegállóban és hallom a nénik bosszankodását, hogy késik a busz, ez is a polgármester hibája stb.

Most vettek fel az egyetemre, de biztosan azt hiszik majd, hogy beprotekcióztak.Úgy érzem hiába érek el valamit önerőből, mindig lesznek akik szerint ez apa miatt van, meg a pénz miatt.

Mit tehetnék?Esetleg van valaki hasonló helyzetben?Nagy városról van szó, egyéb konkrétumot nem szeretnék elárulni.


2015. júl. 28. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

Örülök, hogy ezt elolvashattam! :) Én ismerek egy polgármester gyereket de az egy akkora pökhendi, felvágós, beképzelt paraszt, hogy bármikor lerúgnám amikor csak meglátom. Ráadásul nála megvolt a gimibe a kivételezés :D

De örülök, hogy tényleg van olyan, aki ezzel nem vág fel, és nem él vissza. :) Az egyetemen jobb lesz, senkit nem fog már érdekeli, hogy kinek a fia vagy. :)

2015. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát lehet nehéz elhinni, de egyszerűen élünk.Én pl sima kínai vagy plázás minőségű ruhákba járok, a telefonom is 40 ezer volt 1,5 éve.Ez az én döntésem, ha akarnám biztos megvennék a legújabb iphonet vagy akármilyen drága ruhát.De nem így voltam nevelve és nem is bánom.

Inkább az állataimra költünk és elég sok könyvem is van, azok se éppen olcsók.De ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem adok rá okot , hogy irigyeljenek vagy kitűnjek a sorból.

Remélem egyetemen minden rendben lesz.

2015. júl. 28. 14:36
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet, ne aggódj!



Én csak egy sima polgármesteri dolgozó gyereke vagyok, de amikor betonozták az utcánkat, vagy bármelyiket amelyikben polg dolgozó lakott ment a szövegelés, hogy csak amiatt újítják fel az utat.. Arról nem is beszélve, hogy merő jóindulatból is volt olyan, hogy bemutatkozásnál: "ja te az xy gyereke vagy?' mintha én E/1 jogon nem is léteznék, én csak xy gyereke vagyok. Ebből ahogy egy korábbi válaszoló írta, szerintem is egy kiút van: amint tudsz, másik kerület, másik település, másik -mégnagyobb - város, menj el tanulni és hidd el, üdítő lesz a városi elidegenítettség ahol senki nem ismer téged és tök joggal érezheted majd pl egy siker után h ezt te csakis kizárólag a magad erejéből csináltad meg, és meg se vádolhat senki az ellenkezőjével.

2015. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb, amit tehetsz, hogy elfogadod, hgy ők ilyenek.

Teljes erődből koncentrálj arra, amit el akarsz érni.

Akkor egy szép napon, elmondhatod, hogy megvalósítottad saját magadat.

Ha ezek a kis közjátékok rendszeresen eltérítenek a célodtól, akkor nem fogsz tudni önerőből eljutni a célodig.

Kívánok Neked sok-sok erőt, és sose felejtsd el, hogy vannak mások, akik harcolnak azért, hogy önmagukért fogadják el őket.

Nem olyan mostoha sors, de nem egyszerű. Ha nem sajnálod magad, már nyert ügyed van.

Beszéltek erről otthon?

2016. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!