Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám ha itt van nálam ki...

Édesanyám ha itt van nálam ki jelenti, hogy ő itt vendég, elfogadjam?

Figyelt kérdés
Unokáknak is ezt mondogatja,meg csókolomot kell neki köszönni...Nálatok is így van.
2015. júl. 28. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Miért nem az?

A csókolom is normális.

2015. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

*És nálunk is így van.

A szüleim nálunk vendégek. Ez azt jelenti, hogy leültetem, megkínálom és nem ugráltatom őket.

2015. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem baj.De mint unoka azt mondom,hogyha nekem csókolomoznom kéne nagyanyámat meg úgy állna hozzám,akkor biztos nem lennék vele ilyen jóba.Az meg hogy ő kiszolgáltatja e magát... hát nekem furcsa.. de ő tudja.Mondjuk mi egymáshoz közel lakunk mindig is kiszolgáltuk nagunkat egymásnál végülis m2 az otthonunk..
2015. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Mivel már elköltöztem a szülői házból, ezért ha jönnek hozzánk a szüleim, akkor igen, ők vendégek, megkínálom őket valamivel. Anyu imád mosogatni, ezért néha el szokott nálam is, ettől függetlenül, igen, ő nálam vendég. Fogadd el.

Hülye a kérdés...

2015. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Dettó. Anyum mondjuk nem bír megülni a seggén, folyton pakol (ebből levonhatod a következtetést, milyen házias teremtés vagyok:D, bár anyum már kicsit túlságosan rendmániás), de apum pl. kényelembe helyezi magát, és ki van szolgálva. Engem ez nem zavar, ha anyum is így lenne, azzal is ki lennék békülve. Ugyanígy anyósomék is. Amikor mi megyünk hozzájuk, mindkét félnek szoktam segíteni, de ha nincs dolog, akkor én is leülök, és csak dumcsizok. Szerintem ez természetes.
2015. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
En nem is szeretem, ha elkezdenek nálam pakolgatni stb. De akkor kossék le az unokákat, h tudjam végezni a dolgomat. Ugyis csak heti 1x látják oket.
2015. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Én pont ezt sanálom h anyukám nem tud feloldódni a vendég szerepében. Ha jön hozzánk, ő azt csak úgy tudja elképzelni hogy 3 napig suvickolja a lakást, főz, mos, takarít mint egy mártír. Mióta szóltam h nekem ez nem esik jól, nem rabszolgának hívom meg hanem h kicsit pihenjen, hogy most én kényeztessem, azóta tüntetőleg nem csinál semmit csak ül, néz maga elé és látványosan feszeng.

Szerintem egyszer azért kedvesen de határozottan kérdezz vissza hogy ez alatt egész pontosan mit ért? Ha azt hogy házimunka kizárva, akkor arra lehet mondani, hogy jajj anyu, nem is azért hívlak ám, ülj csak le, hozok egy finom kávét. Vagy ha az unokák miatt meg épp segítségre van szükséged, akkor ó anyu, nem akarlak megsérteni, de úgy szeretném ha néha picit besegítenél, semmi komoly, csak mondjuk lemennétek Bencével kicsit a játszótérre?

A csókolomozást nem értem. Nekem még anno az egyik nagymamám igazi nagypolgári család sarja volt, soha nem tegeztük és tetszikelni kellett. Bizalmi kapcsolatom vele 0 volt. Erre is azt tudom javasolni, hogy egy klassz süti mellett egyszer kérdezz rá, hogy miért fontos ez neki, nem fél-e attól, hogy ez távolságtartó az unokák számára pedig neked fontos lenne ha kötődnének hozzá mint nagyihoz. Attól tartok ezek ugyanis játszmák. Van valami baja, csak nem nevezi nevén, hanem kitalál ilyeneket.

2015. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha így akarja, elfogadnám. Az más kérdés, hogy vendégeket csak előzetes egyeztetés alapján és ritkán fogadunk. De ha neki ez kell, akkor őméltóságosasszony jöhet negyedévente egyszer úri ebédre, és majd magázzuk.
2015. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

én is csókolomozom a nagymamámat és papámat, mert kiskoromban erre kértek, azóta megmaradt.atól függetlenül jó a kapcsolatom vele, nem hiszem, hogy ez olyan fontos lenne.

persze a barátaim és barátom kicsit furcsállják, mert ők tegezik a nagyszüleiket.

de szerintem nem olyan lényeges, ne vessz össze vele emiatt.

2015. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Én annak örülnék, ha az én nagymamám is vendégnek érezné itt magát, és nem csinálna úgy, mintha a saját háza lenne... Körbevezeti a vendégeket, kommentálja a dolgokat ("hát igen, a gyerekek szobája mindig ilyen rendetlen, nem is értem..."), rendezkedik a konyhában...


Én kifejezetten boldog lennék, ha közölné, hogy vendég, és nem pattogna. Szerencsére ritkán jön...


De a csókolomozás unoka és nagymama között szerintem sem normális.

2015. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!