Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek ezt a lassan 13...

Megengednétek ezt a lassan 13 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Megengednétek hogy ne mondja fel a házik többségét a kitünö tanuló 12lassan 13 éves lányotok?
2015. aug. 1. 14:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
NEkem is fel kellett mondanom, egészen ötödikes koromig. Én utólag már inkább azt érzem, a szüleim nagyon sokat dolgoztak, a nagymamámmal voltam otthon délután, és a szüleimnek ez volt a "foglalkozás a gyerekkel". Dipl ápolónő lettem - szerintem annyira nem nagy szám - de mostmár azt mondom, jobban bírtam volna ha érdemben foglalkoznak és törődnek velem, most szorosabb érzelmi kötelékünk lenne.
2015. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

14 éves vagyok, édesanyám a mai napig azt csinálja, hogyha mondok neki valamit amit meg kell tanulni, akkor rögtön leültet és addig nem hagy békén, míg hibátlanul fel nem mondom.

(Én különórákra se járhatok, hétkor elmegyek, fél háromkor hazajövök és a kapun se mehetek ki. Nyáron se jobb, barátaimmal csak ballagáskor találkoztam utoljára)

Következményként azt mondom, hogy nem kell semmit se tanulni, így nem faggatózik. Továbbtanulásra pedig egy 70 km-re levő iskolát választottam, hogy kollégiumba kerülhessek.


Mondjuk én becsületesen megtanulok mindent, nem is azzal van a baj, versenyekre járok, tehát azért tudom a dolgok súlyosságát. De azért nem vagyok már kisóvodás.


Viszont gondolj bele Édesanyud helyzetébe, Ő csak azt szeretné, hogy ne rontsd el a tanulmányaidat.

2015. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem örülj neki hogy ilyenek a szüleid. Velem is ilyenek voltak régen és kitűnő voltam, nagy terveim voltak a jövővel kapcsolatban. Aztán szépen lassan leszoktak róla, és egy ideig még jól tanultam, de később már semmi ösztönzést nem éreztem rá. Sajnos 14-15 évesen még voltam olyan hülye hogy nem fogtam fel hogy nem anyáéknak tanulok hanem csak is magamnak. És lehet hogy nem kapok csokit az 5-ösért, de a jutalmat egyszer meg fogom majd kapni ha felnőttem. Egyre többet rontottam, közben meg halálra cikiztem a barátaimat akiket még középiskolába is kikérdeztek. Nos ezek a barátaim mára lediplomáztak. Többen milliókat keresnek külföldön, én meg 2-esre érettségiztem és egy gyárba dolhozok folyamatos műszakba minimálbérért.

Hidd el jó hogy kemények veled a szüleid, mert lehet hogy okos értelmes csaj vagy, de ezt a szüleidnek köszönheted akik mindig erős kézzel bántak veled.

2015. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
40%
Az nalam is igy van. Igy is volt 8.ig 9.dikes vagyok 15 eves mostmar vegre nem kell felmondanom.
2015. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
nekem sosem kérdezték ki, és három diplomám lett + 4 nyelven beszélek nagyon magas szinten.
2015. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
aszta, mi az a 3 diploma ha nem túl indiszkrét?Tök ügyes vagy!
2015. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
2 bölcsész + egy művészeti, de tudom, h erre le fognak hurrogni :D azért a fizetésem magyar viszonylatban igen magas :D
2015. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
aszti, tök menő. Ja énis bölcsész és művészeti szakokra jártam és igen kemény időszak volt, pláne ELTE-n.
2015. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Velem általánosban és gimiben sosem mondatták fel, és gyakorolni is csak alsóban gyakoroltam.

Most orvosira járok, és vizsgára készülve hasznos a felmondás, összeszeded, rendszerezed és előadod a tudásodat, ami hasznos, pláne ha szóbeli feleletre készülsz. Persze ilyenkor már nem a szülőknek mondja fel az ember, mert egy mukkor sem értenek már belőle, hacsak nem ugyanazt az egyetemet végezték.

Meg ha egyszer már rászoktattak téged erre a tanulási módszerre, akkor nem biztos, hogy jó lenne váltanod.

2015. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
39%
Hát tőlem sose kérdezték ki, és szégyenlem is de csak egy diplomám van. Ja és ketchup kérek a nagy krumpli mellé.
2015. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!