Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, a szüleim nem...

Ádám611 kérdése:

Mit csináljak, a szüleim nem tudnak nevelni, és lelkileg meghaltam?

Figyelt kérdés
Szépen sorjában... Apám egy idegbeteg undorító vadállat, ha például szerel valamit, és már huszadszorra elcsesz valamit, kb. fél percen keresztül változatosan káromkodik. Folyton cseszeget, és egyszer a sulim előtt elkezdett káromkodni, mindenki csak engem nézett, nagyon leégetett. Csak én vagyok vallásos a családban, és mindenki folyton b...gat, e miatt. Anyám egy undorító senki, mindig felcseszi az egész családot, és rajtam tölti ki dühét. Folyton rinyál, és mindenen megsértődik, miközben rohadt lenézően viselkednek velem. Mondják, hogy feküdjek le, mintha nem mondanák, LE SEM FEKÜDNÉK... Mindenbe beleszólnak, abba is, hogy milyen cipőt vegyek fel. Fogja elő vesz egy utolsó sz..r, semmilyen cipőt, és addig ordibál mint a sakál, ameddig fel nem veszem. E miatt rohadtul kigúnyoltak az osztályban, és ezzel szopattak is. Minden egyes nap kikészít, és úgy kell hazajönnöm, hogy tudom mi fogad. Komolyan mondom sokkal szívesebben lennék suliban. Ha azt mondom, hogy kollégiumban szeretnék lakni, leordibálnak, és azt mondták: "A nagy büdös ló..... fogok én kollégiumba menni, mivel rossz hatással vannak rám." Rohadt képmutatóak. Apám és anyám rühellik egymást, annyira, hogy csomó ideig egy szobában kellett anyámmal aludnom, mivel nem hajlandóak, egy szobában aludni. A bátyám nagyon ritkán megértő, de mindig tövig benyal az anyámnak, és folyton apámmal viccelődnek rajtam. Mindig anyámnak ad igazat és nem nekem! Folyton csak azért vesztek, az ilyen vitákban, mivel neki az igazat. Mindig ő a kis kedvenc. Apám a munka helye miatt, hajnalban kel, így korán lefekszik, és mikor az anyámmal veszekszem, az anyám direkt el kezd felhangon ordibálni, mire apám felkel, leordít, és jól megüt. Nem mutatom be a barátaimnak, a szüleimet, mivel szégyellem őket. Nagyon rossz nekem ez így. 14/F

2015. aug. 3. 03:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,hogy ilyen hülye családod van.A Family Guy-ban ez még viccesen van előadva,de itt már tragikus ahelyzet.Én a helyedben raknék egy másik cipőt és amikor anyukádék nem látják,felveszed azt és visszaveszed a rosszat,ha hazamész.

Hosszabb távra megéri belevonni egy lelkiismeretes szociális munkást,ha mást nem,de egy kolegájához elküld,aki jobban ért az ilyen dolgokhoz.Általában olyan emberek mennek oda,akik tényleg empatikusak és szeretnek segíteni az embereken.Legalábbis azok,akik ebben a szakirányban diplomáznak.

Valami normálisabb rokonod van,akinél egy ideig meg tudod húzni magadat?Az is lehet egy megoldás.

2015. aug. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Valami normálisabb rokonod van,akinél egy ideig meg tudod húzni magadat?"


14 éves a kérdező. Nem léphet csak úgy le.

2015. aug. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Ha lenne bármilyen más normális rokonod csak megértené és vagy magához venne vagy csak tenne valamit az ügyért. Mivel még kiskorú vagy nem nagyon tudsz sajnos semmit tenni. Esetleg többet aludhatnál a barátaidnál biztos megértenék. Ha van közeli barátod meséld el neki de csak ha igaz barát. Ami nagyon fontos hogy ne hagyjd hogy a szüleid miatt te is rosz emberré válj és soha ne veszítsd el önmagad. Ilyenkor a barátaidra kell támaszkodnod
2015. aug. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nőjj fl, és prőbálj a saját lelki problémaid miatt ne masokat hibáztatni..

Legy erősebb...lépj tűl rajtuk..

Ha már felismerted, hogy ők nevelnek rosszul, az már egy kezdő lépésnek jó is..

2015. aug. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
És ha szeretnél beszélni róla mondjuk egy korodbelivel irhatsz ha gondolod 15/L (előző vagyok)
2015. aug. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyerekekre szakosodott szociológusok és gyerekvédelmisek. Ők tudnak segíteni?
2015. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy. De legyél erős és mégis mindennek ellenére:jó. Tanulj, mélyedj el abban, ami érdekel, írj, rajzolj, jár színjátszóba, gyakorolj valamilyen kifejezésformát - ezek segítenek feldolgozni a hatásokat, amelyek érnek, és a világ- és önmegismerésben is segítenek. Ezzel a részedről mindent megteszel és a lelkiismereted tiszta lesz, és nyugodt.

Az, hogy szüleid látván ezt, magukba néznek és meglátják a saját hibájukat, az rájuk van bízva. Te nem káromkodsz, nem veszekszel, nem gúnyolsz/viccelsz máson (ez megalázó) - megláthatják, jobb, amit te teszel.

De a felnőtt embernek magával szemben vannak elsősorban kötelezettségei, lassan beérsz abba a korba, mikor ezt megérted, magunknak kell rájönni, mi a jó, mi a rossz - ha kívülről mondják, mi a jó, a törvényes, azt nem szívből teszi az ember, hanem "kényszerből".

Egy belső, tudatos felismerés kell. Ez megy, mert fogantatáskor embermivoltunk miatt, ajándékba kapjuk- kegyelemből- a világ világosságát a szívünkbe, ennek révén érthetjük meg a világot, önmagunkat.

"A léleknek logosza van, önmagát növelő" -mondta 2500 évvel ezelőtt egy görög bölcs, Hérakleitosz, előbb, hogy "a Logosz testté lett".


József Attila, akit sok nehéz hatás ért gyerekkorába, szegény magára maradt anyja nevelőszülőkhöz kellett hogy adja, ahol még az 'Attila' nevét is kétségbe vonták, "nincs ilyen" és Pistinek kezdték nevezni..


így ír erről, a benső, felismerésen nyugvó öntudatról :


Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!


[link]


az igazi "szülőkről", mely nem csak a testi, hanem a szellemi születésnél van:


Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!


[link]

2015. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
* nehéz hatás ért gyerekkorában, szegény, magára maradt
2015. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy rossz szülők, meg ilyenek. Csomó mindent megadnak nekem, de annak jobban örülnék, ha nem cseszegetnének folyton minden szarság miatt.
2015. aug. 3. 08:37
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem lenne az egesz, az elejetol a vegeig KAMU, meg talan sajnalnalak is.
2015. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!