Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos elvárás anyám részéről,...

Jogos elvárás anyám részéről, hogy mi keressünk magunknak másik albérletet a párommal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, anyám a nevelő apám és 3 féltesóm. A párom is elég sokat van nálunk, mondhatni, már-már ő is itt él. Az albérlet tulaja az egyik volt évfolyamtársunk anyukája. Én már lassan 10 éve itt élek, anyuék 3 éve költöztek be.

Kiderült, hogy babát várok. Nevezhetjük tervezettnek, mert nem görcsöltünk rá, de úgy voltunk vele, hogy ha jön, akkor jöjjön.

Mikor elmondtuk anyáméknak, teljesen kiakadtak, főleg anyám és közölte, hogy reméli, nem szülök az ő nyakukra, húzzunk el másik albérletbe.

Szóhoz sem jutottam. Az meg sem fordult a fejében, hogy esetleg ők menjenek másikba. Szerinte nekik több joguk van itt lakni, mert 3 gyereket nevelnek.


2015. aug. 6. 07:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

1. vagyok

Azok alapján, amiket még leírtál, én azt mondom, hogy maradjatok, és anyádéknak mondd meg, hogy keressenek kecót. Igen, nehéz lesz (ugyanannyira, mint nektek), de ez a TE albérleted. És sztem jól rátapintott a lényegre, aki azt írta, hogy ha anyádék maradnak, akkor majd piaci áron kapják :D Légy erős, és maradjatok ti.

2015. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok

Anyádék hogyhogy odaköltöztek hozzád? Akkor nem beszéltetek arról, hogy meddig akarnak maradni? Mikor keresnek másik, külön albit?

2015. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen neked van igazad. Ne hagyd magad!
2015. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
84%

Még az jutott eszembe, hogy rendben, költöztök, ők meg fizethetnek piaci áron albérletet.

VIszont te közben lebeszélheted a főbérlővel, hogy meg akarjátok venni a lakást egy év múlva, de ezt ne kösd az anyád orrára. A főbérlő meg bejelentheti anyádéknak, hogy ő csak neked adta ki, máskülönben eladná a kecót, úgyhogy addig lakhatnak csak a lakásban, míg nem jön rá egy vevő! :D

És szépen egy év múlva megveszitek! :) (akár még az is lehet, hogy amit fizetnek anyádék, bár azt erősen kétlem, mehetne a lakás árába, tudod, ha ilyen aljasul kihasznált, használd ki te is)

2015. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
11%

16-os vagyok!

Azzal kezdtem: "jogos a felháborodásod... "

De ha ők így viselkednek/viselkedtek veled szemben, neked is ugyanúgy kell/kötelező velük szemben viselkedni????


Ez esetben semmivel sem leszel különb náluk!!!


Látom, szinte senki nem ért velem egyet, mindenki a "kölcsön kenyér visszajár" módszert követné függetlenül attól, hogy szülőkről, családtagokról, stb. stb. van szó!


Kedves Kérdező!

Rajtad áll, melyik utat választod. Kirakod a szüleidet a 3 féltestvérével együtt az utcára, vagy megfogadod a tanácsomat, és a békesség/szeretet alapján te magad keresel másik albérletet!

2015. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%

"Rajtad áll, melyik utat választod. Kirakod a szüleidet a 3 féltestvérével együtt az utcára, vagy megfogadod a tanácsomat, és a békesség/szeretet alapján te magad keresel másik albérletet!"


Ez nem a szeretet és békesség, hanem az elnyomottak és alázottak útja.

2015. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Első olvasatra azt mondtam volna, hogy bár "jog" szerint nekik kellene menniük, jobban jársz, ha te mész, mert egy csomó veszekedéstől kíméled meg magad, és nem kell velük laknotok. (Persze egy ilyen "húzás" a szülő részéről a későbbi alaphangot is meghatározza.)

DE! Amit a kiegészítésben írtál, hogy jelképes összeget fizetsz, és egy év múlva még a lakást is megveheted (ráadásul 10 év alatt gondolom, költöttél is a lakásra, ismered az esetleges hibáit, és az ár is gondolom korrekt lesz ezek után, nem túlárazott, és még az eladóban is megbízhatsz!), azt mondom, mindenképpen menjenek ők, még akkor is, ha nem könnyű jó albérletet találni. Nehéz, de nem lehetetlen, ha tesznek érte. Nem kell azonnal menniük, még van pár hónapjuk.

2015. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
12%

Fel nem foghatom, hogy lehet valaki annyira buta, primitív mint a kérdező. Pénze van albérletre, de ehelyett 7-en élnek egymás nyakán, és ide, ilyen körülmények közé akar bevállalni egy kisbabát?! Hogyan mégis, hova??


A pároddal alig ismeritek egymást, együtt sem éltek, de a gyerek az már jön... esküszöm, mint a putriban.


A GYEREK ÉRDEKÉBEN lenne az a legjobb, ha elmennétek, és NORMÁLIS körülményeket teremtenétek neki!!!

2015. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
75%

Nem arról van szó, hogy a kérdező tegye őket most rögtön utcára. De ez a lakás két családnak kevés. Nem nyomoroghatnak 8-an, egy 2,5 szobás albérletben. Szóval valakinek költöznie kell.


A leírtak alapján anyuka nyugodt szívvel kipenderítené onnan a saját lányát párostul, babástul, pedig inkább köszönettel tartozna, hogy ilyen körülmények között befogadta.


Igen, a kérdező legyen különb. (bár szintam alapból különb). Ezért tanácsolta neki sok ember (én is ezen a véleményen vagyok), hogy beszéljen a főbérlővel, anyuka pedig x hónap türelmi idő után költözzön el családostul.

Lenne pár hónapja, hogy találjon albérletet, ha kell munkát...stb. Valamiből csak el kell tartani a családot, és ez nem a lánya dolga.


Egyébként aki 3 gyereket bevállal a már meglevő mellé, az legalább próbáljon meg gondoskodni róluk, és nem máson élősködjön.

Elképesztően felháborít, hogy minimum 4 gyerek után még ő tesz szemrehányást a lányának, hogy gyereket vállal.

2015. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Költőnő? ***** válasza:
82%
na felhívtad?
2015. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!