Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos elvárás anyám részéről,...

Jogos elvárás anyám részéről, hogy mi keressünk magunknak másik albérletet a párommal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, anyám a nevelő apám és 3 féltesóm. A párom is elég sokat van nálunk, mondhatni, már-már ő is itt él. Az albérlet tulaja az egyik volt évfolyamtársunk anyukája. Én már lassan 10 éve itt élek, anyuék 3 éve költöztek be.

Kiderült, hogy babát várok. Nevezhetjük tervezettnek, mert nem görcsöltünk rá, de úgy voltunk vele, hogy ha jön, akkor jöjjön.

Mikor elmondtuk anyáméknak, teljesen kiakadtak, főleg anyám és közölte, hogy reméli, nem szülök az ő nyakukra, húzzunk el másik albérletbe.

Szóhoz sem jutottam. Az meg sem fordult a fejében, hogy esetleg ők menjenek másikba. Szerinte nekik több joguk van itt lakni, mert 3 gyereket nevelnek.


2015. aug. 6. 07:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
28%
2,5 szobába már laktok heten és te még oda egy babát is bevállalsz?
2015. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem jogos.

Kérdezz meg egy ügyvédet, hogy mihez van jogod, és már jogilag megalapozottan intézkedj a továbbiakban.

Anyád gyönyörűen kihasznált a nevelőapáddal együtt, és mivel ők költöztek a ti nyakatokra 3 gyerekkel, örüljön, hogy eddig is megtűrted.

Nyilván félti az "ingyen" albérletet... Elképesztő.

2015. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

10 éve ott élsz, egyedül te fizetsz

a lakásért, befogadod anyudékat 3 gyerekkel és azt mondja, hogy a nyakára szülsz???????

Az volt a terv, hogy megveszitek a lakást. Anyudék gondolom akkor is maradni szerettek volna lakbér nélkül.


Elhiszem, hogy rosszul esik, ez nagyon övön aluli.

2015. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
91%
Én esküszöm soha nem értem meg az ilyen "szülőt" ha lehetvegyáltalán annak nevezni az ilyen embert... Nekem is van 4 gyerekem hitelem alig jövök ki a fizetésemből hónapról hónapra, de mikor terhes lett a nagyobbik lányom madarat lehetett volna fogatni velem, a világ legboldogabb embere voltam, hogy unokám lesz... Mikor hallom az ilyen töreténeteket, hogy egy anya azt mondja a lányának, nehogy a nyakamra szülj... Mindig hatalmasat csalódok az emberekben...
2015. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Gondolom a tulaj majd közli anyáddal, hogy ha ti kiköltöztök, akkor neki piaci áron adja ki ezután a lakást. Akkor majd elgondolkodnak.
2015. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
69%

Jogos a felháborodásod, de úgy gondolom, hosszú távon az a legjobb dolog most ami történhet veletek: költözz el a pároddal.

Egyrészt ha 1 év múlva meg is vennéd, a szüleid örök életre ott ragadnának a "nyakadon", soha egyetlen percben sem érezhetnéd azt, hogy ahol laksz, az a te otthonod!!!

Ha akár most, akár a megvásárlás után veszekedsz velük, hogy ők költözzenek el, örökre ezt vetnék a szemedre... megkeserítené egész életedet!!!


Most keressetek egy másik lakást magatoknak, amit meg tudtok fizetni, és természetesen amit tudtok, azt elrakni, gyűjteni, hogy mielőbb sajátot tudjatok venni!

2015. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%
2,5 szobára 7ember? mint a putriban.
2015. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne ti költözzetek, hiszen az a te lakásod vmilyen szinten, te laksz ott régebben és nem is adódik minden percben olyan lehetőség, hogy olcsón meg tud venni vki magának egy lakást, ami most pici gyerek mellett még fontosabb
2015. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%

Amikor az ingyenélő senki házi "szülők" ezzel a gyomorforgató baromsággal álltak eléd, abban a pillanatban ki kellett volna szórni őket az utcára. Nyugodtan világosítsd fel, hogy ő vállalt 3 gyereket és 1 idegen férfit a te nyakadra és mehet amerre lát.


Egyébként biztos nem fogtok még egyszer ilyen jó áron lakást találni és nektek a ti gyereketekre kell koncentrálni. A 7 ember meg 2,5 szobában vicc kategória.

2015. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
19%
Komolyan gondoltad,hogy oda akarsz egy gyereket szülni ??
2015. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!