Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok itt élni, mit tehetek?

Nem akarok itt élni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nyár elején költöztünk Budapesten egy másik "jobb" kerületbe. De it a szomszédok nagyon bunkók, persze csak velem, mert apa mindig dolgozik, anya meg nem beszél sokat magyarul.

Nem vagyunk koszosak, a szüleim tanult emberek apukám szemész, több rendelőben is rendel, itt tanult régen ezért költöztünk ide, hogy en is tanuljak.

A szomszédok nagy részben idős emberek, mindenért szólnak, most például az volt a bajuk, hogy az erkélyre ki ültünk (négyen, mert az unokahugom itt nyaral nálunk) és beszélgettünk ettünk és ittunk nem alkoholt csak teát. Nem is volt késő és nem voltunk hangosak sem. 6lakas van a 3 emeleten mindenkinek nagy erkélyre van asztallal es székekkel. Es most az volt a baj, hogy kaja szag volt "mindenhol" mert mi kint ettünk.

De szóltak mar azert is mert mikor beköltözhetunk azon a heten vendégek voltak és "sok szeretünk volt" és akkor mondtak nekem hogy ők ugy szoktak hogy két naponta visznek ki egy zacskó szemetet és mondjam meg otthon ha minden nap dobunk ki egy zacskó szemetet akkor kérnek még egy kukát de azt mi kell fizetnünk hogy elvigyék.

Apát nem érdekli, anyát sem nagyon ezért már éltem mondom nekik, hogy mit mondanak nap mint nap a szomszédok. Spanyolországból jöttünk, ezért talan picit kreol bőrűek vagyunk, és mikor be költözünk nem tudtak hogy beszélek már magyarul és halottam azt is hogy. - na, már csak a cigányok hiányoztak innen.

De a szüleimet ez mind nem zavarja, persze mert nekem mondják folyton.


2015. aug. 7. 15:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már beszélni a szomszédokkal?
2015. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Rosszindulatú öregek. Egy rakat van belőlük.

Szard le őket.

2015. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen, kedves vagyok és elnézést kérek mindig, és tudom, hogy nem tettünk semmi rosszat, de akkor is mert anyáék azt mondják, hogy kérjek elnézést és mondjam azt, hogy igyekszünk együtt működni velük. Anya csak annyit mond hogy majd megszokták és mi is megszokjuk őket.

De nekem már a hasam ha ki vagy be kell menni a lakásba mert félek hogy valaki megint szól.

2015. aug. 7. 15:41
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Ne foglalkozz velük, a szüleid tetszik jól.

Én pl. Spanyolország és a spaqnyol nyelv nagy rajongója vagyok. Miért nem mellém költöztetek? :)

2015. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém...Ilyen taplók mindenhol vannak, Ha csak 6 lakás van, vedd rá apudat, hogy egy este menjetek körbe és mutatkozzatok be a szomszédoknak, mint új beköltözők. Nyugodtan hivatkozhat arra, hogy nem ért rá eddig, mert több helyen is rendel, mint szemész szakorvos. Mondjatok pár szót magatokról, aztán menjetek tovább. Te néha kérdezd meg az időseket, hogy hogy vannak, segíts cipekedni, ha éppen úgy adódik, vagy kérj tanácsokat (mitt'omén, pl. a balkonláda gondozásával kapcsolatban, vagy ami eszedbe jut.) Majd megbékélnek, ha meg mégis lesznek még megjegyzések, nem kell rá odafigyelni és kész. A szemetet legegyszerűbb szelektív gyűjtéssel megoldani, ki vannak téve több helyen hulladékgyűjtők, ahova be lehet dobni ingyen, a maradék nektek is kétnaponta egy zacskó lesz. Az mondjuk jogos, hogy társasházban úgy pakolja mindenki a szemetét, hogy a többiek is kidobhassák a sajátjukat.

Fel a fejjel, ha elkezdődik a suli, úgyse lesz időd hülyeségekkel foglalkozni.

2015. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

A közösségbe be kell illeszkedni függetlenül attól, hogy magyar, spanyol, cigány ki tudja ki vagy.

Ez alapvető társadalmi elvárás országtól függetlenül.

A társasház is egy közösség.

Lehet túl szigorúnak tűnhet, de a tapasztalataim azt mutatják, hogy akik mindenre csak legyintenek általában azok a legantiszociálisabb és közösségellenesebb emberek, mert őket nem is érdekli az, hogy mennyire tudnak majd beilleszkedni az adott közösségbe.


Szóval én egyáltalán nem tartom túl jó dolognak, hogy a szüleidet ez ennyire nem érdekli.


A legjobb az lenne, ha idomulni tudnátok abba a közösségbe, ahova jelenleg tartoztok, tehát a házéba, ez a ti érdeketek is, mert ha az ott lakóknak tartósan nem tetszik, amit ott csináltok akkor abból közös képviselőnek való jelzés majd az önkormányzat fele való jelzés lesz a vége.


A leírásodból én nem azt veszem ki, hogy ti vagytok maguk az ördögök, de az mindenképpen kitűnik, hogy alkalmazkodni eszetek ágában sincs.

2015. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Ötlet..

Hívjátok meg őket egy bemutatkozó bulira.

Ha szó nélkül hagyják, akkor igen rossz véleménnyel lennék róluk, ha visszautasítják, az már némi kapcsolatot jelent, mert legalább mondanak valami, ha meg eljönnek, akkor nyertél és bemutatkozhattok mint a spanyol kultúra képviselői.

Voltam Görögországban, a házigazdák alattunk kb. éjjel 3-ig a vendégekkel együtt "ordítoztak"..

De tulajdonképpen csak beszélgettek.. Ők így szokták, én meg csak egy ott nyaraló voltam.

Elfogadtam....

2015. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Bemutatkozó buli, ja a 80 mama majd megy át egy kicsit trance-elni.


AZ lehet, hogy Görögországban így szokás, és jól tetted, hogy elfogadtad, mert ott ezek a közösségi szokások, itt mások.

Nem hiába, ha Rómába jársz tégy úgy mint a rómaiak.

2015. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos az előítéletekhez hozzá kell szokni. A legtöbb ember ilyen felszínes, ha nem tetszik neki a külsőd, már meg sem akar ismerni, egyből elkönyvel rossz embernek és csak a hibát keresi mindenben, amit csinálsz. De ha hosszabb ideig velük élsz, akkor majd megszokják és talán rájönnek, milyen emberek vagytok valójában.

Én egy cigány lány vagyok. Mindenhol, ahol új vagyok, ugyanezzel szembesülök, amivel te is, pedig normális családból jöttem, és szerintem műveltebb és igényesebb vagyok, mint sok fehér bőrű magyar, legalábbis ahogy a környezetemet elnézem. Néhány éve, kisebb koromban írtam is ki ide egy kérdést arról, hogy mindig első látásra elítélnek a külsőm és a származásom miatt, és ott is egyből nekiálltak bántani így látatlanul is, csak mert leírtam, hogy cigány vagyok. Én már hozzászoktam. Aki a külsőm miatt nem akar megismerni, azzal nem is érdemes ismerkedni, aki meg megismer, az úgyis rájön, hogy nem minden cigány egyforma. Tudom, hogy te nem cigány vagy, de jártam már Spanyolországba, úgyhogy tudom, hogy a spanyolok külsőre nagyon hasonlítanak a cigányokra, ezért írtam le neked az én példámat.

2015. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
6-os. Abban igazad van, hogy alkalmazkodni kell, na de hát milyen megjegyzéseket tettek rájuk? Azért ez egy kicsit meredek. A leírásából szerintem nem az tűnik ki, hogy eszük ágában sincs alkalmazkodni. Az szerintem is jó ötlet, ha bemutatkoznak a szomszédoknak, és talán fel lehet ajánlani segítséget. Az, hogy a szüleit nem zavarja az, hogy a gyereknek mit mondanak az tényleg fura, de tény, hogy a rosszindulatra, és beszólongatásra tojni kell.
2015. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!