Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy abbahagyhassam a vívást?

Figyelt kérdés
Sziasztok!14 éves lány vagyok és mint a címben is látjátok vívok,már 5 éve.Amikor elakartam kezdeni,akkor 4 évig győzködtem a szüleim,hogy irassanak be,mára pedig már meguntam a monotonitása miatt.Nekem mindennap 2 órán kereszül ugyan azt csinálni nem egy nagy élmény.Nem a sportolást akarom abbahagyni,röpizni szeretnék,hanem a vívást.Amikor a szüleimnej felvetettem ezt akkor hallani se akartak róla,mert szerintük én ezt szeretem meg hogy amit elkezdtem nem hagyhatom abba meg hogy nem engedig hogy az én "akaratom érvényesüljön".Meg arra hivatkoznak hogy elvileg van valami törvény,hogy a gyerek szabadidejét hasznosan kell,hogy eltöltse.Ha nem megyek edzésre,nem lesz zsebpénzem,se netem se telefonom se laptopom,szóval mimdent megvonnak tőlem.Nincs valami olyan törvény,amiben az van hogy nem erőltethetik ezt? Vagy hogy mivel vegyem rá őket,hogy abbahagyhassam?Kérlek segítsetek! :(

2015. aug. 8. 15:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Ne törvényekre hivatkozz, mert egy határon belül a törvény tesz rá magasról, hogy milyenek a szülők. Miért is kell neked vívni, ha nem akarsz? Te életed. Azért elmondhatnád, mennyi a tandíj, mert lehet, hogy nem akarják azt, hogy a sok tandíj kárba menjen. (Vagy nincs tandíj? :D) Vívtál eleget, most vívj meg a szüleiddel.
2015. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%

Se ilyen, se amolyan törvény sincs. .:)

De! Én mégis azt mondom, ne hagyd abba a vívást. A szüleidnek igaza van, az életben nagyon sokminden nem úgy megy, ahogy te akarod ám!

Egy kicsit talán hanyagolhatod, mivel Megszűnt a motiváciòd, de teljesen ne rakd le!

Tudod én is 6 évig zongoraztam, abbahagytam, mert már nyűg volt az egész, de hidd el, nagyon negbantam, hogy akkor nem tartottam ki eléggé! Ha egy kicsit is szereted a vívást, nem szabad feladnod.

2015. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mond el amit gyakorlatilag leírtál.

Anya, apa én akartam vívni. LÁtjátok nem múló hóbórt volt, de már meguntam nincs benne szórakozásom nincs mit tanuljak már. Persze megnyugodhattok nem akarok itthon punnyadni szeretnék röplabdázni.

2015. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%
#2 nekem egy púp volt a hátamon a zongora :D És nem bántam meg, hogy abbahagytam :D
2015. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
De amúgy 14 évesen már illik egy keveset tudni a törvényekről, jogokról :D Mert ez így kicsit vicces volt, amit írtál :D
2015. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd abba és kész, nem kell hozzá a szüleid engedélye. Ha ostobáká, az ő bajuk, menj el, iratkozz be röpire, éa kezdd el.

De teljesen tényleg ne hagyd abba, néha menj le edzeni, akár hobbiszinten is.


MEgértem amúgy a problémád, én is vívtam, imádtam, de monoton, és egy idő után beleuntam. Aztán beiratkoztam csapatsportra, és már 10 éve csinálom lassan, mert érdekesebb és össze kell fogni, hogy ikerüljön.

2015. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
én se hagynám hogy abba hogyd ha évekig ezért nyafogtál volna
2015. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Tehat, 5 eves korod ota akarsz vivni - tehat a elszantsag megvan benned, 5 eve csinalod napi 2 oran keresztul, es meg nem ertel el kiemelkedo eredmenyeket?

Hat, teljesen jogos, ha inkabb mast csinalnal, nem sok tehetseged van akkor ebben :)


Ettol fuggetlenul, mi mar, hogy a szulok mindenfele torvenyekre hivatkozva akarnak hatni a gyerekukre?

Es hol az a paragrafus, ami szerint a vivas _hasznosabb_ mint a roplabda?

Ez a mindent megvonnak meg a nevelesi kudarc csucsa. Marmint ebben az esetben, hogy nem azert, mert rosszul tanulnal, kisallatokat kinoznal, vagyí barmi rossz dolgot tennel, hanem csak azert, mert nem az van, amit ok akarnak.

Kerdez mar ra naluk, hogy melyik toveny koveteli ezt a diktatorikus lepest toluk...

2015. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Se net, se telefon, se laptop nem lesz... és? Akkor mi lesz? Egy idő után úgyis "visszaadják". Zsebpénz se lesz? És? Éhenhalni úgyse hagynak, más meg annyira biztos nem kell. Majd megbarátkoznak a döntéseddel, és szevasz.

(Amúgy érdekes, hogy a szülők nem akarják figyelembe venni a véleményed a SAJÁT hobbiddal kapcsolatban. Nevetséges.)

2015. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy évekig nyafogott érte, még nem kötelezi arra, hogy élete végéig vagy akár több tíz évig csinálja. A dolgok változnak. Jönnek és mennek a dolgok. Ilyen az élet, nem búgócsigák vagyunk.
2015. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!