Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Ez év májusában váltam el a volt férjemtől.A gyerekeket nekem ítélték és 2X20000 ft-ot állapított meg a Bíróság tartásdíj gyanánt.Ahogy kimondták a válást a volt férjem ugy döntött,hogy ő ugyan nem fizeti a tartásdíjat.Több ízben jeleztem felé,hogy tartozása van felém mikor óhajtja rendezni?Természetesen,ezekre az sms-re vagy pocskondiázást kaptam vagy semmi választ.A gyerekek elviteléhez ettől függetlenül ragaszkodik,én engedem is őket,de nagyon fontolóra vettem már,hogy így lehet,hogy szünetelünk egy kicsit,mert nem csak nekem van kötelességem.A gyerekek a láthatásról (7 és 5 éves) mindig negatív tapasztalattal jönnek haza,mindig üzenget az exem új párja,aki csak úgy mellesleg most annyit mondott,hogy fújtsátok bele anyátokat a Balatonba.Leszólta egy eléggé csúnya jelzővel a 82 éves nagymamámat is.Ti mit tennétek a helyemben a tartásdíjat illetőleg?Végrehajtást kérjek ellene vagy pereljem be újra a Bíróságon?
2015. aug. 12. 20:47
 1/4 anonim válasza:

Én megkérdeznék egy ügyvédet, hogy melyik lehetőséggel jutok előbb a pénzemhez és azt választanám.

A gyerekekkel való kapcsolata mondjuk ettől nem lesz jobb.

2015. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenteni kell, hogy a gyerektartást nem kapod. Maximum 6 hónapra visszamenőleg megtérítik, majd kiszedik az apából.
2015. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ellened hangolják a gyereket az kiskorú veszélyeztetése, bíróságon kérhetsz felülvizsgálást, pszichológus megállapítja majd, hogy így van-e. Aztán majd változhat a láthatás, pl. felügyelet alatt találkozhatnak csak a családsegítőben ill. pénzbüntetést is kap.

Az elmaradt tartásdíj miatt is perelhetsz, ha van bejelentett munkahelye akkor automatikusan vonni fogják onnan.

2015. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt ne tedd,hogy korlátozod a láthatást!A kettőnek semmi köze egymáshoz.letiltással kellett volna kérned a gy.tartást és akkor a munkahelye vonta volna minden hónapba.Azt nem tudja kijátszani.Ballagj be a rendőrségre.Majd azok felajánlják neki vagy fizet vagy ül.Fizetni fog nyugi.Az exed párját meg keresd meg aztán magyarázd el neki kocc le rólad mert több füle marad mint foga!kicsit fogd meg a nyakán a grabancot tudja már hány kg-os kivel szórakozik.nyoma ne legyen és ketten legyetek:))
2015. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!