Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik elmenni egy nevelőszülő...

Illik elmenni egy nevelőszülő szülinapjára?

Figyelt kérdés

Nevelőapám van, bár én jobban szeretem az anyám élettársa kifejezést. 4 évig éltem vele együtt, többek közt ő is kulcsfontosságú volt, hogy fiatalkorúként elköltöztem onnan régebben.

Nem tekintem apámnak, sem rokonnak. Viszont anyám szerint kötelező elmennem a családi szülinapjára, ahol ők, én és a féltesóm lenne ott (a bátyám kimentette magát).

Emiatt most áll a bál. Meddig terjed ilyen esetben az illendőség?


2015. aug. 12. 21:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen, 4 évig éltem vele, de igyekeztem elkerülni, mert eléggé agresszív volt és bunkó. Pl berúgta az ajtót, mert szerinte kötelességem lett volna az ajtó előtt várni, amikor hazajön vagy mert nem úgy lett felmosva, ahogy ő elvárja... Vagy mert nem voltam elég tisztelettudó. Ő bejött valahova, akkor én kifordultam onnan.

A gyerektartást meg úgy értettem, hogy ELKÖLTÖZTEM onnan. Nem éltem ott, a befogadó rokonok mégse láttak egy forintot se semmilyen gyerektartásból, pedig még jó pár évig járt volna, ilyen esetben még az anyámtól is.


Többieknek köszönöm a választ.

2015. aug. 13. 09:51
 12/19 A kérdező kommentje:
Bocs, ez lemaradt: Én nem vagyok budapesti, északabbra egy kis városban élek, ők viszont ott élnek.
2015. aug. 13. 10:14
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Befogadó családhoz gyermekként önként nem mehettél csak, ha az anyád is beleegyezett. Nem ütött a nevelő szülő, nem bántott, max. szigorúbb volt a kelleténél, ilyen esetben semmilyen szerv nem dőnt úgy, hogy elhagyhatod az anyádat kiskorúként. De azért szép mese volt. Köszönjük!
2015. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Már csak azért, mert ha négy évig éltél vele akkor még is mikor is költöztél el máshová? :D :P Ennnyi, ha már hazudsz figyelj már oda a szaros részletekre!!!
2015. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
No meg ne az illendőség szabályait tedd fel kérdésnek és azt akard megváltoztatni, hanem inkább kérdezted volna azt, hogy ki ért veled ennyit!!! Csá.
2015. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ennyit=Egyet!
2015. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Fiatalkorú voltam, mint azt le is írtam. Elolvastad egyáltalán vagy csak visítasz?

Végül is, ha a nyakadnál fogva felemelnek és fenyegetnek, az tényleg nem bántalmazás, hisz nem vert kékre-zöldre, nem??? Vagy az hogy állandóan kényes k.rvának nevezett viccből?

10 éves voltam, amikor odaköltözött, 4 évig éltem vele, 14 évesen költöztem. Rokonokhoz, anyámat meg nem érdekeltem, a lakcímem maradt ott nagykorúságomig.

A kérdés feltevésének módja meg ne a te bajod legyen, köszi.

2015. aug. 13. 10:45
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsi, de hogy mit találsz utólag ki az már nem érdekel. A kérdés feltevés módja meg igen is szánalmas, mert pont nem az illendőség témája izgatott, csak az, hogy visszaigazoljanak téged. Az utóbbit tekintve is gyerekes vagy, innét kezdve pedig egy árva szavad sem hihető! Több ízben is az illendőséget kérdezted, nem azt, hogy egyet értenek-e veled, ha nem mész, bár hiszem, hogy téged sért az illendőség szabálya és szíved szerint megváltoztatnád, de azt hiába akarod úgy tenni! :D :P
2015. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyébként olyan megerőltető az az 1-1,5 óra amit ott kellene töltened?

- Ha igen, akkor ne törődj a hisztikkel, és ne menj.

- Ha mégis úgy érzed, hogy el tudod viselni, akkor meg fapofa és kész, kaja után húzod haza a csíkot.


Ennyire ne legyél döntésképtelen! :)

2015. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!