Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az apám alkoholi...

Mit tegyek ha az apám alkoholista? A többi lent.

Figyelt kérdés
Mindennap részegen jön haza a munkából, és jó tudni róla hogy ő már egy kicsitől is olyan hülye lesz hogy már azon gondolkozok hogy kihívjam-e a rendőrséget.. Mellesleg apám közmunkán dolgozik, egy senki házi. Anyám meg ápoló nő, mindennap 4kor hazajön erre meg egy p*csa részeggel kell veszekednie, eléggé unnom már. 12 éves vagyok kérlek segítsetek. Köszönöm.

2015. aug. 13. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Bírjátok amíg bírjátok, aztán majd elmenekültök ha tudtok. Anyud dolga lerendezni nem a tiéd.
2015. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz tenni, csak 12 éves vagy, igyekezz elfoglalni magad valami hasznossal, maradj a szobádban, a szüleidnek kell a saját problémáikra megoldást találni.
2015. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van iskolapszichológus a sulitokban akkor ősztől beszélhetnél vele. Ha kellőképpen önálló vagy, a területi Gyerekjóléti Központban is jeletheted hogy ilyen körülmények közt élsz és ezt nagyon nehezen viseled el, teljesen érthető is miért. Lehet h a szüleid megharagszanak, de ha már egy segítő intézmény is be van vonva, ott szakszerű segítséget nyújtanak, pl jól elbeszélgetnek a szülőkkel és hosszú távon alapellátásba vesznek, tehát rendszeres időközönként meg kell ott jelenniük és megbeszélni a kijelölt családgondozó munkatárssal mik a fejlemények, javulte a helyzet.
2015. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van! :(
2015. aug. 14. 19:52
 5/7 anonim válasza:

Tudod apád azert iszik, mert menekul!

Menekul a napi bajok elől, menekül a sikertelenség elől stb.

Az a baj hogy ezt nem neked kell felfogni hanem neki!

Ezen csak az tud változtatni, ha őt sokkolja valami olyan dolog, amitől rájön hofy az alkohol csak egy pótcselekvés, es ha azt az energiát amit a piálásba öl atforgatná az életének a rendbetételébe, sokminden megváltozna.

nem akarlak elszomorítani, de sajnos nagyon kevesen jutnak el oda hogy ezt felismerjék.

2015. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vlagyimir Rosztov ***** válasza:
Apam 42 evesen meghalt alkoholizmusban és 18évesen kezde , 14 éves vagyok és 11éves voltam mikor meghalt apám a születésnapomon, szörnyü volt
2015. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óh, nagyon sajnálom, egyébként elnézést kérek mindenkitől, csak túl reagáltam a dolgot, nagyon kevésszer iszik, csak ezen a héten valamiért mindennap de már szerencsére le állt. Mindenesetre köszönöm!
2015. aug. 18. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!