Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más lányok is vannak itt,...

Más lányok is vannak itt, akiknek az anyukája egyáltalán nem sminkel, nem divatol? Emiatt ti is a korosztályotoknál később kezdtetek érdeklődni a "lányos" dolgok iránt, mint pl. smink, körömlakk, haj, ékszerek, ruhák stb?

Figyelt kérdés

Nekem az anyukám sose sminkelt, kiskoromban nem is volt otthon semmi sminkcucc. Ékszereket se nagyon hord, csak egy pár fülbevalót, ami mindig rajta van. A haja rövid, sose csinál frizurákat magának. Kicsit duci (3 gyereket szült, szóval annyira nem meglepő), úgyhogy ilyen divatos ruhái sincsenek, szoknyát se nagyon hord, csak nadrágokat meg felsőket. Láttam fiatalabb kori fényképeit, szép nő volt, de állítása szerint akkor se érdekelték az ilyen nőcis dolgok, mint a divat meg a sminkelés. Annyi sztorit hallottam már, hogy a kislányok az anyukájuk sminkcuccaival szerezték az első sminkelős élményeiket, meg anyu szép ruháival és ékszereivel játszottak, nálunk ilyen nem volt.

Lehet, hogy emiatt van az, hogy más lányok már 14-15 évesen elkezdenek enyhe sminkeket felrakni magukra, meg szép ékszereket vesznek, divatos ruhákat hordanak, engem viszont nem érdekelt az ilyesmi, kb. gimis tablóképen volt először smink az arcomon, akkor is csak azért, mert a sminkes is benne volt a fotózás árában. Most vagyok 25 éves, és kb. 2-3 éve kezdtem úgymond bepótolni ezt a divatolós időszakot, ami kamaszkoromban kimaradt, tanulgatok sminkelni, próbálgatom, milyen ruha áll jól, keresem a stílusom, tehát kb. mint egy kamaszlány. Egyedül vagyok ezzel, vagy van itt még hozzám hasonló lány? Ha ilyen vagy, a környezeted mit gondol rólad, gyerekesnek tartanak?


2015. aug. 15. 10:02
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám sose sminkelt. Nem azért mert nem lenne rá igénye, hanem mert nincs hozzá érzéke. Nagyon fájlalja, hogy nagymamám nem sminkelt soha, és a divat se érdekelte így nem volt kitől megtanulnia kislányként.

Ellenben nekem szerencsére jó ízlésem van mind a ruhákhoz, mind a sminkekhez, ha nem is minden nap, de ha munkahelyre megyek, vagy találkozni valakivel, mindenképp sminkelek. (4-5 évesen is kikentem magam, amint megtaláltam anyu sminkcuccait, nos akkoriban a kék volt a divat... :D) Kb. egy éve kért meg anyu, hogy tanítsam meg 1-2 szolid sminkre ill. gyakran elkísérem ruhát választani.

2015. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, lehet benne valami :-) Anya sosem sminkelt, engem sem érdekeltek az ilyen dolgok, mindig inkább fiús voltam, szóval nem volt senki a környezetemben, aki rákapatott volna. A szomszéd kiscsaj gyerekkorunkban körömlakkokat gyűjtött, de ő se sminkelte magát. A legtöbb gyerek olyan szokásokat vesz fel, mint a környezete, és a szülők erre nagy hatással vannak. Később persze őket is érdekelni kezdi a sminkelés, amikor általános iskolában a többiek is kezdenek felnőni, és mindegyik csaj adni kezd a külsejére. Ott azért már kilógna a sorból, és ezt az ember el szeretné kerülni. Húgom is ilyen volt, 13 éves koráig nem érdekelte a dolog, de utána osztálytársai nyomására ő is elkezdte a sminkelést, meg a divatos ruhákat. Én még mindig csak alapozót kenek magamra, semmi mást, sminkben esetlennek érzem magam...


27/N

2015. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
érdekes nekem pont az ellenkezője anyukám :) 55 éves múlt, 3 gyermeket szült, de sosem hagyta el magát és mindig is jó alakja volt és van is :) mindennap sminkel, mindig nagyon divatosan és csinosan öltözködik stb. nálunk viszont fordítva van, mert engem annyira ezek a dolgok nem érdekelnek, igényesen nézek ki, de én nem botorkálok csak azért magassarkú cipőkben, hogy csinos legyek :) inkább a kényelmet szeretem :D
2015. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
29%
én sem sminkeltem soha, és nem is tervezek. nem mintha nem lenne rá szükségem(főleg mert bőrproblémákkal eléggé meggyűlt a bajom, ráadásul nagyon alacsony önbizalmam is van..), hanem szimplán hidegen hagy az egész. minek kenjem be magam, mos tőszintén? ha smink nélkül nem bírják elviselni a képem, akkor ez van. nem olyan emberekkel barátkozok akinek a külső számít.és öltözködésileg is egy kicsit fiúsabb vagyok, nem csípem ki magam, meg semmi. nekem így kényelmes ez van, a generáció hibája, hogy sürgetve érzem magam, mert ma már mindneki 13-14 éves már sminkelget, meg miniszoknya stb.
2015. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
100%

Az egyik legjobb barátnőm anyukája csinosan öltözik mindig, otthon is. Magassarkú szandál, papucs stb. Sminkel, gyakran jár fodrászhoz, mindig szép a frizurája, géllakk a körmein.

Viszont a lánya (a barátnőm), egyáltalán nem sminkel, ő a laza stílust képviseli. Pedig a nővérei hasonlóak az anyukájukhoz.

Tudom, nem ez volt konkrétan a kérdés, de egyszer barátnőm is anyuka lesz, valószínűleg a nem sminkelős típus. :)

2015. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám sem sminkel. Annyi, hogy kéthetente elmegy kozmetikushoz, aki tartósra befesti a szempilláját/szemöldökét. Régen én sminkeltem minden nap, de amióta sokat dolgozom alig van időm, ezért én is ezt csinálom, kéthetente befestetem és akkor nincs rá közben gond. néha egy gyöngyházszínű szemhéjfestéket felrakok, de ennyi.
2015. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
96%

Az én anyukám nem sminkelt, de volt valami készlete, amit kiskoromban lenyúltam tőle és kipingáltam magam (kb. mint egy bohóc). :D

Ő csinosan öltözködik, de nem követi az aktuális divatot. Meg van a saját "irányzata", ami csinos.

Én olyan 10-11 éves koromban kértem meg, hogy vegyünk egyetlen egy csillámos körömlakkot. Sok idő nem telt el, és csak a polcon porosodott.

Valahogy a középsuliban sem változott a helyzet, nem érdekeltek a sminkek, sminkelési tippek, mi az aktuális trend stb. Egyetem alatt nagyon ritkán (kb. évente ha egyszer) sminkeltem, de nagyon szolidan és teljesen a természetes határon belül maradtam.

Utoljára talán 3-4 hónapja sminkeltem. Valahogy nem érdekel.

A párommal is azt mondja, hogy felesleges sminkelnem, mert nincs mit elrejteni az arcomon és minden úgy tökéletes rajta, ahogy van.

Szóval, alapjáraton nem érdekel a dolog, ha valami fontosabb dologra készülök, akkor egy picit sminkelek, de ennyi. Nem kínzom az arcomat/bőrömet különböző sminkcuccokkal. :)

Bevallom, nem is zavar, hogy ilyen vagyok (kicsit különc a sminkeléssel kapcsolatban). :)

2015. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Amúgy számomra az is furcsa, hogy anyu régen Avon tanácsadónő volt, de magának sose rendelt semmit, legfeljebb ilyen alap cuccokat, hogy tusfürdő, dezodor, sampon. Sminket sose.

Egyébként mostanában az zavar még ezzel kapcsolatban, hogy anyu már őszül, és a legtöbb nő az ő korában festi a haját, ő viszont nem, és emiatt volt, hogy megszólták már őt a háta mögött, konkrétan nekem mondták, hogy igénytelen az anyám. Engem nem zavar, hogy őszül, tök természetes dolog, de az zavar, hogy mások cseszegetik miatta.

2015. aug. 15. 13:12
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nos anyukán sem sminkelte magát, csak halvány rózsaszín körömlakkot meg szájfényt használt, de régen mindig nagyon csinos volt, divafos, butikos ruhákat hordott, szép hosszú haja volt, meg minden, de aztán egyre inkább kezdte elhagyni magát. Levágatta a hahát, se valami rémesen áll neki, sehogyse áll, a divat sem érdekli, nem festeti a haját, pedig már őszül, de azt mondja, nem foglalkozik már ezzel. Ha együtt megyünk vásárolni, mindig segítek neki vásárolni, nem hagyom, hogy béna ruhákat válasszon


Nálunk is volt vita a szőrtelenítésből, engem csúfoltak az iskolában, mert volt egy kicsi hónaljszőröm, mondtam anyának, hogy szeretném leszedni, mert piszkálnak érte. De ő ezt nem értette, mert aző idejében még dzsumbuj volt a menő.Meg azt mondta, hogy nem is látszódik meghogy a szőrtelenítéstől csak erősebb lesz. De aztán csak megértette, hogy kikészülök a csúfolódástól. De mondta, hogy a szeméremszőrzetem nehogy valaha is borotválni merjem, mert az úgy természetes. Azóta persze azt is borotválom, de amiről nem tud, az nem fáj.

De én azért kaptam felvilágosítász szex és menstruáció témában. Anya mondta, hogy ő fájlalja, hogy a mama nem beszélt neki a szexròl, de persze a menstruációrol felvilágosította, bár a mamának még erről sem beszélt az anyja....


A sminkkel kapcsolatban:Nyolcadikban rávettem anyát, hogy vegyünk sminkcuccokat, mert ballagásra szeretnék sminkelni.

De mivel azt sem tudtam, hogy fogjak hozzá( és anya sem tudta, mert sosem sminkelt) csak szempillaspirált raktam. Aztán kollégiumban figyeltem hogy sminkelnek a lányok, majd én is elkezdtem sminkelni. Anyám persze kiakadt, hogy milyen ronda vagyok így, smink nélkül szebb lennék, satöbbi...

Néha komolyan nem értem anyámat, de ettől függetlenüp nagyon szeretem. :)

2015. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is ilyen, sőt ő az a fajta, aki kimondottan büszke arra, hogy nem foglalkozik a külsejével. Mindig farmerben, sportcipőben, és iszonyú ronda kínai blúzokban jár. Ha valahova ki kell öltözni, mindig a nagymamámtól kér kölcsön ruhát, és olyankor sminkel: azaz szempillaspirált tesz magára. Sajnos hiába akarok pozitívan hozzáállni, nem egyszerű. Mert a sminken túl az arctisztítás, a szőrtelenítés, sőt még a dezdorhasználat is túlzás számára.


Nem sokat tanultam tőle :D Amíg otthon laktam, két tűz között léteztem: otthon azt hallgattam, hogy csak a lotyók szőrtelenítenek, és amikor egyszer meglátták, elmondtak mindennek. Az osztálytársaim ellenben akkor szóltak be, amikor látták, hogy nincs leborotválva a lábam...


Igazság szerint engem is elkezdtek ezek a dolgok érdekelni, de sok minden a mai napig rejtély, pedig lassan 30 leszek :D Például kozmetikusnál még soha nem voltam, és nem is tudom, hogy kell elmenni, mit mondjak, mit fog csinálni - félek :D Ugyanígy gyantáztatni se voltam még, pedig jó lenne, mert magamnak nem tudom normálisan megcsinálni.


Sminkelni akkor tanultam meg, amikor balettra jártam, tizenpár évesen. Ebből egyébként vicces sztori kerekedett, hiszen ott nagyon erős sminket kell felrakni. Utána hónapokig tartott, mire egyáltalán elhittem, hogy a kevesebb is látszik :D


A divattal viszont azóta is hadilábon állok. Ha elmegyek vásárolni, ugyanazt a néhány stílusú ruhát merem csak megvenni, amikről tudom, hogy jól állnak. Más fazonokkal egyszerűen félek kísérletezni. Tiszta gáz :D

2015. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!