Mit kezdjek 14 évesen?

Figyelt kérdés
Apám elhagyott minket amikor megszületett az öcsém, de 6-7 éves koromban visszajött, nem volt hova mennie (baleset miatt, nem tudta magát gondozni). Öcsémnek mindig kivan nyalva a s**ge, engem nem néznek semmibe. Amit én csinálok az rossz, soha nem jó a szüleimnek semmi. Apám mindig azzal jön, hogy neveletlen kis f**z vagyok, amiben van valami, mivel a 14 évem alatt rám se nézett. Anyámnak a stressztől valami betegsége van, pár percre kikapcsol az agya, nem tudja, mit csinál. Egyszer ketten mentünk vele valahova, kocsival, akkor is ez történt vele, vezetés közben. Én húztam a kormányt amerre az út vitt, ő meg a szembelévő sávba, kis híján belementünk egy kamionba. Azt éreztem, hogy itt vége, de magához tért. Ezt így nem lehet leírni, sose fogom elfelejteni azokat a perceket. Én sírtam, ő meg azt mondta, hogy nem történt semmi. Erőlködtem, hogy menjen már el orvoshoz, de őt nagyon nem érdekli már semmi. Itthon minden nap megy a veszekedés, apám mindenből nagy ügyet csinál. Öcsém idén már a 3. gépét is megkapta, de elrontotta, nem tud vigyázni semmire. Skypeol ilyen hü**egyerekekkel, egész nap kiabál velük a gép előtt. Mivel nem jó a gépe, az enyémet használja. Feltöri a facebookom, nem enged be a saját szobámba, kizár, és ha visszaszólok neki, megver. Élvezi nézni, ahogy szenvedek, amikor sírok, ő nevet, é még egyet belém rúg. Egész nap a szobámban ülök és sírok, nincs egy barátom se. Ez ellen szeretnék tenni, csak nem tudom, hogy kezdjek bele. A mamámhoz szeretnék költözni, ide 30 km. Ott tudnék járni suliba, segítenék neki, és nem lennék ilyen 'lelki beteg', mint most. Fogalmam sincs, hogy ő ezt vállalná-e, de itthon nem maradok, az biztos. De ha hozzá se tudok menni, akkor hova? Mit tegyek? Néha már felakarom adni ezt az egészet, de meggondolom magam, próbálok optimista lenni, több kevesebb sikerrel. 14 vagyok, most megyek 9.-be. Előre is köszönöm a válaszokat, és nem sajnáltatni akarom magam. (ezt egyszer már kiírtam, de csak olyan válaszok érkeztek, segítő jellegűek nem.)

2015. aug. 16. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Végig se olvasom. Semmit nem tehetsz. Már ott bajok vannak, hogy 14 vagy.. abszolút semmit nem tehetsz.. sz*pás van még 4 évig... esetleg ha nagyon nem bírod indíthatsz pert 2 év múlva, de nem éri meg.
2015. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha a nagymamámhoz költöznék? Bár ha anyámék megtudnák, mit tervezek már nem lenne belőle semmi..
2015. aug. 16. 16:40
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
És beszéltél már a nagymamáddal a terveidről? Ez lenne az első lépés.
2015. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Még nem, de már elég régóta tervezem.
2015. aug. 16. 16:43
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Kollégium?
2015. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát, ezen még nem nagyon gondolkoztam... De nem rossz ötlet, köszönöm!
2015. aug. 16. 16:55
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Ameddig nem beszélsz vele, sok okosat nem tudok válaszolni. Hívd fel. Egyébként, ahogy előttem írták van kollégiumi lehetőség is, de nem tudom milyen feltételekkel.
2015. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap átmegyek hozzá és beszélek vele.
2015. aug. 16. 16:59
 9/17 anonim ***** válasza:
sok sikert
2015. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
94%
Az a gond,h mamád ha oda is engedne,a szüleid lehet h meggátolnának ebben. De mindenféleképpen beszélj mamáddal,és amilyen gyorsan leehet ejtsd meg ezt a költözés dolgot még suli előtt,hogy tiszta fejjel tud kezdeni a középsulit. Sok sikert! :))
2015. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!