Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg őket hogy...

Hogyan győzzem meg őket hogy megengedjék?

Figyelt kérdés

Már két éve heti 4x sportolok. Szeretném abbahagyni mivel jön a felvételi.. nem a lakóhelyünkön van az edzés hanem 30 km-re van. A szüleim nem engedi hogy abbahagyjam de nekem ez már sok.. Mit mondjak hogy rávegyem őket hogy engedjék meg hogy abbahagyjam?

13/l



2015. aug. 17. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hat pont ezt. Hogy felveteli lesz, az neked fontosabb,es utana ujrasportolsz,ha nekik ennyire fontos,hogy sportolj valamit
2015. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

anya,apa nem szeretnék többet menni edzésre,legalább addig nem amíg a felvételi vizsgák le nem zajlanak.nagyon sok ez a heti 4 alkalom az utazással együtt,főleg hogy fontosabb dolgaim lesznek most idén.

ha nem értik meg akkor se menj el.gondolom nem fognak az akaratod ellenére betuszkolni a kocsiba/buszba.

2015. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Beszélj az edződdel szerintem hogy egy időre felfüggesztenéd az edzésre járást, és magyarázd el neki hogy miért.. én is voltam hasonló helyzetben, azzal a különbséggel hogy nekem a szüleim is partnerek voltak benne, az én edzőm megértő volt és annyit mondott hogy akkor majd vár vissza. ha te nem tudsz hatni a szüleidre, akkor az edző lehet hogy fog tudni, elvégre ő a szakember :)
2015. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
a felvételi nem vészes, csak riogatás az egész..
2015. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

'A szüleim nem engedi hogy abbahagyjam de nekem ez már sok..'


A szuleid a sajat 'elszalasztott' lehetosegeiket akarjak rajtad keresztul megvalositani. Ha nem birod, mondd meg hogy nem birod, nem akarsz menni, mert te tanulni akarsz. Gondolom megverni nem fognak, hogy menj edzesre.

2015. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld meg azt elérni otthon is, a szülőknél is- hogy csak 2x járj. Ez mindenképp hasznos lenne, mert a hirtelen abbahagyott edzés sok problémát vet fel.

A felvételin ELŐNY, plusz pontot ér,ha valaki kitartóan foglakozik valami iskolán kívüli értelmes dologgal (hangszer, kórus, képzőművészet, sport)! Ezt biztosan tudom!

2015. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
javítok: * otthon is, az edzőnél is
2015. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
pedig az, aki rendesen tanult 8 év alatt azt felveszik.
2015. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A felvételi tényleg nem olyan vészes dolog. Menni fog majd az, ne aggódj. :) Egyébként ne akard abbahagyni. Ahogy egy előző válaszadó is leírta, kérd meg a szüleidet, hogy ameddig le nem megy a felkészülés meg a felvételi, addig csak 2× kelljen menned.
2015. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a félévi jegyek is számítanak és az a két teszt.egyetértek,hogy nem olyan nehéz dolog.de ha jó suliba akarsz menni,ahova a 200 pontból 180 felett kell teljesítened,akkor nem árt rá készülni.vannak típusfeladatok,amiket órán nem gyakoroltok,szóval nem árt megcsinálni a régieket.de az biztos,hogy heti 4 alkalommal ha suli után még elfoglaltságod van,akkor sok időt elvesz.szóval én megértelek,aki lenézi ezt a felvételis dolgot nyilván olyan helyre ment ahova nagyon minimális pontszámmal is felvesznek embereket,vagy nem is számít a felvételi.beszélj velük..2.voltam
2015. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!