Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényszeríthet erre? Jogos ez...

Kényszeríthet erre? Jogos ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok. Egyáltalán nem hiszek semmilyen istenben, így nem szeretnék semmiféle vallási eseményen részt venni.

A problémám az, hogy anyukám, aki saját bevallása szerint ő maga sem vallásos, meg akarja kereszteltetni a húgomat (sejtésem szerint azért, "mert hogy mit szólnak majd a rokonok...!?; én is meg vagyok keresztelve). Oké, ezt elfogadtam, bár nagyon nem örülök neki, de nem szólhatok bele. Mint már említettem, nem akarom, hogy közöm legyen bármilyen valláshoz is, egy ideje eldöntöttem, hogy soha többet nem teszem be a lábamat egy templomba sem. Anyukám pedig azt akarja, hogy ott legyek a keresztelőn.

Én szeretném, hogy tiszteletben tartsa a világnézetemet, de nem hajlandó rá. Zsebpénz megvonással fenyeget, ami ugyan nem nagy dolog azért cserébe, hogy kitartsak az elveim mellett, de eléggé szükségem lenne a pénzre.

De persze neki az együgyű, beszűkült látókörű, régimódi, idióta "rokonok" véleménye sokkal jobban számít, mint a saját lányáé. Azt hittem, ő ennél okosabb.

Jogos a felháborodása? Nem szeretnék konfliktust, de én biztos, hogy nem fogok temploba menni. Annyira nagy kérés, hogy tartsa ezt tiszteletben? Miért annyira fontos, hogy mit gondolnak a rokonok? Nem mindegy? Nem az ő gyerekük vagyok... Még ha az lennék, se lenne sok közük a vallási nézeteimhez. Valószínűleg ők sem repdesnének az örömtől, ha felvenném pl. a muzulmán vallást, hozzámennék egy arab pasihoz, és meghívnám őket az esküvőre (még a nőket semmibevevő társadalmuktól függetlenül is, de ha könnyebb elképzelni, tetszőlegesen behelyettesíthető bármely másik vallás a keresztényen kívül is).

Ui.: nem vallási vitát akarok indítani, a kérdésde válaszoljatok!


2015. aug. 18. 14:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

"egy ideje eldöntöttem, hogy soha többet nem teszem be a lábamat egy templomba sem. "

És ennek van vmi oka, vagy mert csak?


Sztem meg piti dolog ilyenen veszekedni. Miért fáj neked elmenni a templomba a saját húgod keresztelőjére?

Az én férjem és apám is olyan vallásellenes (az ateizmus finom kifejezés), hogy még.

És képesek voltak templomba menni, és a hülye pap vernyákolását végighallgatni több temetésen is.

Mert szorult beléjük némi ész és empátia.

Te meg simán csak azért is ellentmondasz.

Gratula. Adsz a szarnak egy nagy pofont. Hány éves vagy? 15?

2015. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
Nem kényszeríthet, meg arra sem, hogy más családi események részese legyél. Megmagyarázhatod az elveiddel, mert az elv olyan mint a fing. Az embert tartja amíg tudja.
2015. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
És annyira nagy kérés, hogy te betedd a lábad a templomba? Ember nem nagy cucc, csak álldogálnod kell és kész
2015. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Fuu, az első válaszoló tökéletesen leírta
2015. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, aki atestia, az pont leszarja, és végigül egy misét, miközben tudja, hogy semmit nem jelent neki. Te meg valahol tudat alatt nagyon is jól tudod, hogy van Isten, de menekülsz tőle.


Mért fáj neked elmenni a saját húgod keresztelőjére??

2015. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem téged akarnak megkeresztelni hanem a húgodat... tehát nem értem a problémádat. Nem leszel keresztszülő, nem te vagy a megkeresztelés előtt álló, neked csak ott kell ülni az első sorban, mint családtag. Ennyi és nem több. A zsebpénz megvonás alapján úgy gondolom 18 alatt vagy. Akkoriban nekem is volt egy halom agymenésem, de soha nem húztam ki magam egy családi esemény alól sem. Még akkor sem, amikor épp húst nem ettem, mert szegény nyuszik, a rokonság pedig húst hússal típus így nekem csak a rizs maradt egy kis savanyúsággal kajának.


Egyébként oké, ateista vagy, de ezért egy templomba se lépsz be? Akkor enyhe képzavarod van. Az ateisták Isten vagy bármilyen isteni lény létezését tagadják, nem pedig az egyházi intézményeket és a hozzátartozó épületeket. Tehát emiatt soha életedben egy templomot se fogsz megnézni, hiába csodás építészi remekek, mert fúj, templom. Oké, értem, a hülyeség már levegőben is terjed....


Kamasz vagy még nagyon. Nincs probléma azzal, hogy bontogatod a szárnyaid, keresed a hozzád passzoló világnézetet, hogy miben hiszel, milyen vagy. De ésszel tedd. Bár hiába mondom, kamasz vagy...

2015. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Ateista vagyok. Ettől függetlenül bármikor végigülök egy egyházi esküvőt, vagy akár egy keresztelőt. Attól, hogy nekem nem jelent semmit ez az egész álszent körítés, tiszteletben tartom, hogy másnak meg fontos.

Ez ennyire egyszerű.

És nem, valóban nem kényszeríthetnek rá, hogy elmenj. Ahogy őket sem kötelezi semmi arra, hogy az eltartásodon felül zsebpénzt adjanak. Lehet, úgy érzed nem fair, de ettől megtehetik.

Csak egy kérdés még: Ha a húgod később úgy dönt, hogy templomi esküvőt akar, vagy egy szeretted meghal, és egyházi temetése lesz, oda sem fogsz elmenni holmi hülye elvek miatt?

2015. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy anyád miért akarja a keresztelőt, és hogy részt vegyél rajta, csak a "sejtésed", mint te magad írtad. Mi lenne, ha megkérdeznéd (normális hangnemben), hogy miért tartja ezt fontosnak? Netán meg is hallgatnád, amit válaszol, és utána mérlegelnél?

Minden mást, amit akartam, már leírták.:-)

2015. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem a kérdést. Vihar a biliben.


"egy ideje eldöntöttem, hogy soha többet nem teszem be a lábamat egy templomba sem"

Remélem a karácsonyt, húsvétot sem szándékozod megünnepelni. :)


Én is ateista vagyok és keresztszülő :) Nme érdekel, nem csináltam belőle ügyet.

Egy szép és közismert templomba (legyen az akármilyen valláshoz, felekezethez tartozó) miért ne mennék be kirándulás, utazás alkalmával? Az emberi kultúra és történelem része, akkor is, ha magam nem vagyok vallásos.


Amit csinálsz, inkább 14 éves hiszti és túlreagálás. (világnézet, elv? :))


A tesód keresztelőjére igazán elmehetnél. Te már FANATIKUSAN vagy "ateista".

Hány éves vagy?

2015. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Megteheti. Kiskorú vagy, oda mész, ahova mondják.
2015. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!