Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyennek találjátok a...

Ti milyennek találjátok a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Mert kívülről, fórumokból, ismerősöktől rengeteg ilyet hallok hogy:

- mikor megszületik, nem lehet aludni legalább hat hétig, de utána sem nagyon

-nincs szex a férjjel, ha nem a seb miatt, akkor a férfi nem akar már, mert csak az anyát látja, a feleséget nem

-a gyerek mindent lepakol, összetör, nem győznek utána takarítani

-jön a hiszti korszak, amikor semmi sem jó, pocsék a hangulat otthon, mert állandó az üvöltés valamiért

-nagyobb lesz, felesel, visszabeszél

-megint eltelik pár év, már tini, lázad, nem lehet vele beszélni, csak a haverok véleménye a fontos

-alig várja, hogy végre leléphessen otthonról, és ne kelljen a szüleivel lennie végre.

-végül megházasodik, vagy csak együtt él valakivel, utána a szülők már nem olyan fontosak, mert anyagilag, érzelmileg is függetlenedett tőlük.


Mégis akkor mi olyan jó ebben, hogy szinte mindenki bevállalja ezt? Van ebben egyáltalán öröm, vagy csak a küzdésről és az idegeskedésről szól ez az egész?


2015. aug. 19. 09:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

En azert erre racafolnek. Itt vannak a kommentjeim:

1. Nekem ikreim vannak es csak az elso 2 honap volt ejszakazos, amikor meneterendszeruen napi 6-szor kellett oket etetni. A kislanyom 3 honapos kora ota vegigalussza az ejszakat, este 9-tol masnap reggel 7-ig. A kisfiam felkel ejjel 1-szer enni. Ez kb egy 10 perces muvelet, utana azonnal vissza is alszik.

2. Csaszarral szultem, szules utan 6 hetig nem volt szex, de azt is alig birtuk kivarni :) Azota pedig rendszeres a szex, es nem akadaly az, h szulok lettunk. Nyilvan nem olyan gyarkoi, mint gyerek elott, de azert nem panaszkodunk :) A parom pedig nem csk az anyat latja bennem, hanem a not is, de errol nyilvan a nonek kell gondoskodnia :)

3. Most multak 1 evesek az ikrek, es igen, apkolnanak, ha hagynank. A hazunkban minden gyerekbiztos, ugy alakitottuk ki a tereket, ahova a gyerekek bemehetnek. Persze, tobbet kell takaritani, de alapbol szeretem a tisztasagot, igy nem erzem ezt problemanak.

4. Nalunk meg nincs hiszti korszak, de szerintem ez a szulotol fugg, h hogy neveli a gyereket.

5. Ugyanugy, mint a hiszti korszakban, a szulonek kell megnevelni a gyereket, h tisztelje es ne feleseljen

6. Szinten szuloi neveles kerdese. Itt meg szerintem a szulonek kell megertenie, h nem a gyereke helyett el, hanem vele. Egy tini csak akkor problemas, ha a szuleivel nincs jo kapcsolata.

6. Hat, ha alig varja, h lelephessen otthonrol, akkor megint csak eleg rossz lehet a kapcsolaata a szuleivel...

7. Ugyanaz, mint a fentiek


Csupa olyan dolgot irtal le, ami egy rossz szulo-gyerek kapcsolatra utan. En is, es az ismeretsegi korom nagyresze is jo kapcsolatot apol a szuleivel, tisztelet a kivetelnek, ahol viszont tenyleg a szulo kovetett el rengeteg hiba a nevelesben es a rossz kapcsolat mind ennek lett az eredmenye...

2015. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!