Mi lesz anyuval?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden.Én egy 24 éves nő vagyok,még anyával lakom.A testvérem már tíz éve kirepült,megházasodott.Nekem is van párom,és én is lassan haladnék előre.Apát korán elvesztettük,már 15 éve,anyunak azóta nem volt kapcsolata soha és nem is akar.A lakás önkormányzati,lakbért kell fizetni,plusz rezsi,távhős lakás,52nm.Ugye ezt ketten fizetjük,viszont anyut valószínűleg leszázalékolják,világ életében mozgási gondjai voltak,de dolgozott,közalkalmazottként.Kb.60-65 ezer,amit kézhez kapott.Mi lesz vele,ha én is elköltözök?Komolyan erre van ítélve a magyarok többsége,hogy egyedül nem tud boldogulni?Komolyan támogatni kell a szülőt,mert (elnézést érte) nem tanult tovább rendes fizetésért,nem tudtak egy saját lakást szerezni,mielőtt mi megszülettünk.És ezért mi szívjunk.Nem tudom elindítani a saját független èletemet,gyereket szülni,mert anyát kell támogatnom?Kilátástalan a helyzet.Hogy lesz ezután?

2015. aug. 25. 15:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
És az nem opició, hogy ha lesz párod, egy nagyobb lakásba költözzetek, ahol neki is jut egy szoba? Tudom, van jobb dolog is, mint együtt élni a szülővel, de nálatok elég korlátozottak a lehetőségek. Attól, hogy vele élsz, még lehet kapcsolatod, megpróbálhatnál tanulni, és valami jobban fizető állást találni...stb.
2015. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%
Kerdezo, neked es tesodnak, miert nincs meg diplomaja? Ugorjatok neki gyorsan, meg mielott gyerek lesz , ja meg lakast venni. Majd ha ez mind meg lesz, akkor megszolhstod anyadat, hogy o ezt miert nem teremtette meg mielott megszuletettek. Miert Te is minimal berbol tengodsz, otthon? Ja, az elet igy csak a felebe kerul.
2015. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én amit megpróbálnék:

- Keresni egy kisebb önkormányzati lakást, minél előbb, még úgy, hogy együtt éltek. Vannak 30 nm körül is két különnyíló helyiséges lakások, ilyenre kéne vadászni.

- Amit havonta megtakarítotok a kisebb lakással, azt nem felélni, félretenni szigorúan.

- Anyukádnak keresni valami plusz bevételi forrást a rokkant nyugdíj mellé. Nem ért véletlenül valamihez, amivel havi pár napos munkával tudna egy kis mellékest szerezni? Akár takarítani, akár kutyát sétáltatni, gyerekre, nála idősebb emberre vigyázni havi pár alkalommal.

- Te is próbálhatsz jobban fizető állást találni, valamint elkezdhetsz félretenni a jövődre: lakástakarék pl. nagyon jól fog jönni, ha jön egy komoly kapcsolatod, akivel vennétek közös lakást.

- Ha nem megy máshogy, vállalj te is plusz munkát, hogy legyen miből félretenni.


Hosszabb távon, ha anyukáddal másképpen nem megy, olyan házat kell keresnetek a leendő pároddal, ahol őt is el tudjátok helyezni, egy családi házban ez megoldható.

2015. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mivel a mozgása miatt lesz leszázalékolva,így aligha fog tudni takarítani,kutyát sétáltatni,meg másokat gondozni.Testvéreméknek van saját házuk.Szeretnének lassan gyereket,de hogy,ha nekik is anyát kell segíteni.Külföldre akarnak menni,de anya arra is azt mondja,hogy akkor vele mi lesz,meg hogy találhanak itthon olyan munkát,ami jó nekik.Én nem mentem egyetemre,egyből középsuli utàn munkába álltam,most lesz meg a második szakmám,munka mellett is jártam suliba.Ennek a kisebb lakás lehetőségnek utánanézünk.Már van párom,és pont ezért gondolkoztam most el ezen,hogy hogyan lesz majd.Ha tudok,persze,hogy segítek,de igazságtalannak tartom,hogy én keresek 80 ezret,ha ketten párommal egy alap 60 ezres albiba megyünk,lakáskasszát is akarunk fizetni,marad kb.80 ezer kajára,meg szeretnénk letenni mi is pénzt,és még ebből is adni anyának.Félreértitek,mert szeretem,hálás vagyok neki mindenért,de én fogok szívni a rossz döntései miatt.Mert nem idős,35 volt,mikor apu meghalt,és esze ágában sem volt társat találni.És nemcsak azért,mert ketten valakivel megoszlanak a költségek is,hanem a magány miatt.
2015. aug. 25. 17:51
 15/20 anonim ***** válasza:
14%

- Magához venni senki nem akarja, ezt nem olvastam opcióként, pedig testvéredék házban laknak (mozgásképtelennek jobb lenne, mint egy lakásban, ahova csak lépcsőn jut fel)

- minden ötletet hárítasz valamilyen indokkal

- csak azt szajkózod, hogy te nem vagy hajlandó szívni miatta

Az egyedüli megoldásnak az látszik, ha mielőbb meghal.

Kilátástalan a helyzet, igen, de ketten kell megoldanotok a testvéreddel, nem neked egyedül, addig pedig reménykedhetsz, hogy nem fog 90 évig élni...

2015. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez elég durva volt.Semmit nem tudtok.A tesómék egy egylégterű galériás zártkerti házban laknak,ahol a buszmegálló 3 km sétára van és nincs szomszéd.Ha elmennek dolgozni,akkor kb.semmi segítség nem lenne,ha történik valami.Ott is lépcső van,kb.egész nap lehetne bezárva.Tényleg hülyeség ez az oldal,mert hiába írom,senki,nem tudja átérezni,aki nincs ilyen helyzetben.De mindenkinek kívánom ugyanezt!!!
2015. aug. 25. 18:13
 17/20 anonim ***** válasza:
19%
Na éppen azért vagy ilyen nyomorult, mert rosszat kívánsz más embereknek. Tudod, hogy van a mondás, 100-szor száll vissza rád. Mindenkinek a legjobbat kell kívánni, a saját anyádnak legfőképpen, nem azon gondolkodni, hogy mekkora szemét, hogy nem tolt a popód alá egy villát.
2015. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem lehet egyedül sem hagyni, mert felügyeletre szorul? Akkor tényleg csak az van, hogy valamelyikőtöknél helyet kell neki csinálni (senki nem úgy költözik, hogy kész hely van a mamának, és kötve hiszem, hogy sokan saját maguk számára kényelmesen tudják azt megoldani,ha valamelyik szülőt oda kell költöztetni), vagy rábeszélni, hogy költözzön össze valami öreg rokonnal, aki szintén magányos. Gondolom, az öregek otthona kizárt, annyira még nem öreg. Nincs ilyen rokonotok? Vagy legalább valami ismerős?
2015. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jelenleg mit dolgozik? Csak mert nem írtad le egyértelműen, mennyire súlyos a mozgásával a probléma, sem azt, mit csinál jelenleg. Csak mert ha nem súlyos, könnyebb munkát tudna még a rokkant nyugdíj mellett is feketén vállalni, nem sokat, havi pár napot.


Más választása úgysem lesz, ha nem akar az utcára kerülni... Gondolom, az nem opció, hogy a párod hozzátok költözzön, még ha anyagilag nektek is úgy érné meg jobban, és anyukádnak is.

2015. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
És akkor nem lehetne, hogy te nem költözöl el? Így legalább meg van oldva a lakhatásod. 52 nm, gondolom 2 szobás. Így anyukádnak is van egy külön szobája és neked és a párodnak is. Így talán jobban is kijöttök a pénzből. 3-an tartotok fenn egy lakást, mintha külön mentek.
2015. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!