Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez baj, vagy...

Szerintetek ez baj, vagy maradjak csendben mivel nem adok haza semmit?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok most érettségiztem, megyek egyetemre.

Ideköltözött hozzánk anya barátja, aki gyakran főz magának, ami nagyon jó, de egyfolytában kupit hagy maga után. A mosatlan ott marad, a föld és a konyhapult toszta zsír marad, ha akarok magamnak főzni vacsorát előbb el kell takarítanom amit ő maga után hagyott... persze mindig mondja, hogy majd ő megcsinálja, csak az a baj hogy ilyenkor még 3 óra hossza után is ott áll a mosatlan, ha enni akarok, muszáj elpakolnom. Igazságtalannak érzem hogy nekem kell takarítanom anya pasija után... még apa után meg is tenném, de ez.... nem tettem szóvá még, megtehetem, vagy ne mondjak semmit, hiszen jelenleg ő és anya (anya 2x annyit keres) tartanak el.

Ja és igen, diákmunkázok, de az épp annyira elég, hogy ha kell valami megvegyem (gyógyszer, városban kaja ha későn jövök haza, ha elszakad a cipőm másikat)


2015. aug. 25. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt anyukáddal kellene megbeszélni.
2015. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan beszélhetnél vele erről. Nem kiakadva, hisztizve, magadnak jogokat igényelve, hanem mint felnőtt a felnőttel, hiszen együtt éltek, alkalmazkodnotok kell egymáshoz és elviselni egymást. Lehet és kell is kompromisszumokat kötni. Én mondjuk nem bírom azt a felfogást, hogy a gyereknek kuss a neve, amíg otthon lakik és a szülő tartja el, te tudod, hogy anyukád ilyen elvek szerint gondolkodik-e, vagy egyenjogúnak tart.
2015. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan beszéld meg a pasival. Az tök jó, hogy főz magának (másnak nem, csak egy személyre, vagy hogy megy ez nálatok?), de legalább a pultot, tűzhelyet takarítsa le rögtön, és pakoljon el úgy, hogy hozzáférhető legyen neked is a konyha. Köthettek kompromisszumot is, hogy egyszer te mosogatsz el mindent, egyszer ő.

Oké, hogy nem az apád, de mégiscsak egy fedél alatt laktok, valamennyire érdemes együttműködni. Meg lehet ezt beszélni kulturáltan, nem hiszem, hogy bármi sértő lenne a kérésben.

2015. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Én viszont úgy gondolom, hogy nem akkora dolog más után elpakolni, majd ha lesz egy férjed, akkor megtanulod, mekkora kupit tud maga után hagyni egy férfi, akinek mellesleg meggyőződése, hogy ő rengeteget segít otthon a háztartásban, ami egyrészt nem igaz, másrészt, ha próbál is segíteni, bár ne tenné, mert annyira nem ért hozzá, plusz mindenhová elrejti a dolgaidat, mert nem jegyzi meg, hogy minek hol a helye. Na de a témára visszatérve, ha ő finanszírozza a dolgaidat, akkor ez a minimum, amit szó nélkül megtehetsz neki. Én nem kérném tőle, hogy takarítson el maga után.
2015. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 18 évesen még nem nagy tragédia hogy nem adsz haza,főleg mivel jól is keresnek.Anyukádnak mondd meg hogy zavar kicsit.Amúgy én egyszerűen egy kupacba raknám amit ott hagyott a férfi és majd elpakolja ha akarja,csinálnám amit akarok.
2015. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A pasi főz anyára meg magára, én magamnak.

Nem állunk jól, sajnos..

2015. aug. 25. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Beszéljétek meg, miért nem csináljátok úgy, hogy anyukád párja főz mindenkinek és te pedig elpakolsz utána. Szerintem így korrekt lenne. mert akkor elvégre rendesen megfőzött mindenkinek, neked nem kéne külön főzni magadnak. Üljetek le ezt beszéljétek meg. Szerintem ez volna a legegyszerűbb megoldás.
2015. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Húú hát inkább főzök magamra, pacal, körömpörkölt, vér és máj, én ilyeneket nem bírok megenni, pedig mindig ez van :D
2015. aug. 25. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

szerintem 18 évesen már nem kéne a házi munkán fennakadni,

ha meg beszáll az ellátási kölcségeidbe bunko1ág pár koszos edény miatt csesztetni,

2015. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Néhány edényen tényleg kár fennakadni, ha aúgy egy normális emberről beszélünk, tekint erre úgy, hogy ez a plussz házimunka a részedről egyfajta viszonzása is lehet az eltartásodnak. Ugyanakkor normális stílusban tényleg meg is lehetne ezt beszélni, legalább, h az alapdolgokat úgy hagyja ott, hogy te el tudd kezdeni a használatukat. Vagy előzd be, és főzz te előbb...
2015. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!