Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szerezzem meg a vér...

Hogyan szerezzem meg a vér szerinti szüleim nevét?

Figyelt kérdés

Csecsemő koromban örökbe fogadtak. Az anyakönyvi kivonatomban nem szerepel a biológiai anyám.


Édesanyám se tudja, hogy ki szült, mert őt is csak felhívták a kórházból, hogy lenne egy kisbaba, akit be lehet fogadni, kb. 5 napos lehettem mikor elhoztak a kórházból.


Valahogy megtudhatom a biológiai anyámnak, apámnak a nevét? Hol kell ennek utánajárni? Lehet, hogy ő nem járult hozzá ahhoz, hogy a neve visszakereshető legyen? Ebben az esetben kihez kell fordulni?


Igazából nem szeretném őket felkeresni, csak név szinten vagyok rájuk kíváncsiak, hogy facebookon képek alapján megnézzem, mennyire hasonlítunk, esetleg mivel foglalkoznak, személyesen nem vagyok rájuk kíváncsi, és az egészet csendben szeretném intézni bármelyik családtagom tudta nélkül.



2015. aug. 28. 12:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Tehát sem az örökbe fogadó nem tudhatta meg a vér szerinti szülők adatait, sem a gyermekéről lemondó." - igen, ez már egy jó ideje (1997-) nem így van, és a változás az összes előbbi örökbefogadásra is érvényes.


"Mindkét fél, s a gyermek nyugalma szempontjából ez a legjobb általában." - szerencsére ezt nem mindenki így látta, lásd szabályváltozás:)

2015. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!