Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szerezzem meg a vér...

Hogyan szerezzem meg a vér szerinti szüleim nevét?

Figyelt kérdés

Csecsemő koromban örökbe fogadtak. Az anyakönyvi kivonatomban nem szerepel a biológiai anyám.


Édesanyám se tudja, hogy ki szült, mert őt is csak felhívták a kórházból, hogy lenne egy kisbaba, akit be lehet fogadni, kb. 5 napos lehettem mikor elhoztak a kórházból.


Valahogy megtudhatom a biológiai anyámnak, apámnak a nevét? Hol kell ennek utánajárni? Lehet, hogy ő nem járult hozzá ahhoz, hogy a neve visszakereshető legyen? Ebben az esetben kihez kell fordulni?


Igazából nem szeretném őket felkeresni, csak név szinten vagyok rájuk kíváncsiak, hogy facebookon képek alapján megnézzem, mennyire hasonlítunk, esetleg mivel foglalkoznak, személyesen nem vagyok rájuk kíváncsi, és az egészet csendben szeretném intézni bármelyik családtagom tudta nélkül.



2015. aug. 28. 12:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Szerintem azt hogy számomra mennyi értelme van az egésznek, már felmértem. 12 éves korom óta felnőni azzal a tudati hiányossággal, hogy nem tudom a vér szerinti származásomat, számomra zavaró, és éppen elég zavaró ahhoz, hogy valamilyen módon utána járjak. Tisztában vagyok a képességeimmel, tisztában vagyok azzal, hogy mi lett belőlem, hogy mennyi mindent sikerült eddig elérni, mind családi támogatással, mind pedig kemény tanulási folyamattal és ezt nem fogja megingatni az , ha kiderül, hogy a vér szerinti szüleim drogosok, stricik, alkoholisták, hajléktalanok.


Az, hogy valaki tudni akar valamit úgy gondolom nem életmód és életszínvonali megváltoztató jelentőségű, főleg ha csak névről van szó.

2015. aug. 28. 12:43
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Lehet csak két fiatal tini, akik szerették egymást, s besikerült a baba. S korai lett volna még nekik bevállalni a szülő szerepet. Főleg, ha még előttük a suli, stb.
2015. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben voltam, a gyámhivatalhoz kell bemenned. Ha van nyoma annak, hogy örökbeadtak (tehát ahogy előttem írták, nem inkubátorba tettek, hanem hivatalos örökbeadás történt), akkor nekik van erről infójuk.


Kiadni csak úgy nem fogják, de ha kéred, megkeresik neked, és megkérdezik, hogy ők fel akarják-e venni a kapcsolatot veled. Onnantól rajtuk áll.


Én mondjuk találkozni akartam a szülőanyámmal (találkoztam is), nem csak Facebookon nézegetni. Csak a nevét biztos hogy nem fogják kiadni, de a kapcsolatot felveszik vele helyetted.

2015. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
13-as, megkérdezhetem, hogy hogy sült el a találkozásotok?
2015. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok, a találkozásunk alapvetően nem volt negatív, hiszen nem haragszom rá, de rá kellett jönnöm, hogy a szülőanyámnak azóta megváltoztak a körülményei és új családja van. Bár rólam azért mondott le, mert nagyon rossz anyagi körülmények között élt, ez mára megváltozott, és furcsa volt látni, ahogy a kislányának (a féltestvéremnek) mindent megad. Az is furcsa élmény volt, amikor szép lassan be kellett látnom, hogy én ebbe a családba nem férek bele, én egy régi, lezárt fejezete vagyok az életének.


Ezt eleinte nehezen fogadtam el, ma már megbékéltem a helyzettel, az ő szemszögéből érthető is a dolog.


Egyébként anno írtam ki egy kérdést erről, ott elolvashatod a részleteket, ha érdekel :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2015. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

4:135. § [Örökbefogadott gyermek vérségi származás megismeréséhez fűződő joga]


(1) Az örökbefogadott felvilágosítást kérhet a gyámhatóságtól arról, hogy őt örökbefogadták-e, él-e a vér szerinti szülője, van-e testvére, és - ha a tizennegyedik életévét betöltötte - vér szerinti szülőjének, testvérének természetes személyazonosító adatairól is. A tizennegyedik életévét betöltött gyermek a kérelmet törvényes képviselője hozzájárulása nélkül is előterjesztheti. Erről az örökbefogadási eljárás során a feleket tájékoztatni kell.


(2) A felvilágosítás megadásához a vér szerinti szülő és a testvér meghallgatása szükséges. Ha az örökbefogadott kiskorú, az örökbefogadót vagy más törvényes képviselőt is meg kell hallgatni. A kiskorú testvér meghallgatásához törvényes képviselőjének előzetes hozzájárulása szükséges. Ha a vér szerinti szülő vagy testvér cselekvőképtelen, törvényes képviselőjének meghallgatása is szükséges.


(3) Nincs szükség a vér szerinti szülő, a testvér, az örökbefogadó vagy más törvényes képviselő meghallgatására, ha ismeretlen helyen távol van vagy meghallgatása elháríthatatlan akadályba ütközik.


(4) A vér szerinti szülő, a testvér természetes személyazonosító adatai az örökbefogadottal nem közölhetők, ha


a) a vér szerinti szülő, a testvér, az örökbefogadó vagy más törvényes képviselő meghallgatása ismeretlen helyen való távollét vagy elháríthatatlan akadály miatt nem volt lehetséges;


b) a vér szerinti szülő, a testvér úgy nyilatkozik, hogy a természetes személyazonosító adatai nem közölhetők; vagy


c) a kiskorú gyermek érdekeivel ellentétben áll, így különösen, ha a vér szerinti szülő felügyeleti jogát a bíróság azért szüntette meg, mert a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sértette vagy veszélyeztette.


(5) Ha a vér szerinti szülő az (1) bekezdés szerinti kérelem előterjesztésének időpontjában már nem él, természetes személyazonosító adatai az örökbefogadott gyermekkel közölhetők, kivéve, ha korábbi eljárás során már úgy nyilatkozott, hogy adatai közléséhez nem járul hozzá.

2015. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Illetékes gyámhivatal.

Egyébként teljesen normális, hogy tudni szeretnéd a biológiai szüleid kilétét. Az örökbefogadottak enélkül "gyökértelennek" érzik magukat...

2015. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
2015. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Xard már le. Mit foglalkozol olyanokkal akiknek nem kellettél?!
2015. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%
#9 - "Ők az igazi édesanyád, és az igazi édesapád, még akkor is, ha biológiailag nem ők. Ez a legfontosabb dolog, ami történt/történhetett az életedben." - mond meg ezt a felfedezésed a genetikának is, légyszi...
2015. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!