Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám gyakran megver (értsd:...

Anyukám gyakran megver (értsd: nem megüt hanem megver gyakran hetekig foltos vagyok és többször vérzik a szám) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet vele megbeszélni semmit. Állandóan beleszól nem tudom végigmondani amit szeretnék. És nagyon félek tőle. Sokat iszik kb minden nap megiszik egy üveg bort. És nem tehet semmit. Senkinek nem szólhatok róla. Egyszer megtettem akkor kb egy hétig nem bírtam mozdulni. És ráadásul nem tilos hanem megvetendő, így mégugysem tehetek semmit. Utólsó elkeseredésemben írok ide. Remélem leírtam mindent ami fontos. Nyugodtan kérdezhettek. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 28. 21:09
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%

Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

Telefon: 06/80-20-55-20 (éjjel-nappal)

www.bantalmazas.hu

e-mail: okit@ncsszi.hu


Egy szülő dolga nem csupán életet teremteni..Talán ezt Te fogod tudni a legjobban, mikor majd Te leszel Édesanya/Édesapa. De addig se tűrj tovább, változtass a sorsodon, nem szabad félni. Jól tetted hogy írtál ide, légy bátor, mert azt, amit elmeséltél, senki sem érdemli!

Sok szerencsét, és boldogabb életet kívánok!!

2015. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer még régebben fenyegetőztem anyának azzal hogy a rendőrségre megyek de még kicsi voltam és aztán egy hétig nem mehettem ki a szobámból és elvette minden kütyümet.
2015. aug. 28. 21:37
 13/26 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm porco! És a többieknek is akik válaszoltak azt hiszem talán egyszer megpróbálkozom.
2015. aug. 28. 21:39
 14/26 anonim válasza:

Szia!


Részvétem, hogy ilyen "anyukád" van.

Miért nem szólhatsz senkinek? Kényszerít, fenyeget, zsarol? Ez büntetendő:

[link]

Az "anyukád" a verésért is kaphat büntetést.

[link]


A helyedben szólnék az iskolában a gyermekvédelemmel foglalkozó tanárnak (biztos, hogy van ilyen nálatok is).

A következőket mondanám el neki:

-anyukám alkoholfüggő, és gyakran megver

-megmutatnám neki vagy az iskolaorvosnak a veréstől származó véraláfutásokat, sebeket

-szeretnék nevelőszülőhöz kerülni, hogy egy normális felnőtt lehessen belőlem

-anyukám kényszerít, hogy titkoljam el az igazságot, és egyszer ezért nagyon megvert (erőszakkal kényszerített)

-szeretnék feljelenteni őt, és amíg halad az ügy, lehetőség szerint szeretnék távol maradni anyukámtól


Sok sikert, bátor leszel. Remélem, jól mennek majd a dolgok!

2015. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Aha tehát ha 8 napon túlgyógyuló akkor már bűncselekmény nem csak megvetendő?"


Igen, az, bűncselekmény. DE a többi is megvetendő.


A kérdés az, hogy fel vagy-e arra készüléve lelkileg, hogy lépj, mert akkor nevelőszülőket fogsz kapni, mert anyád beteg, és bűnöző, hogy bán t téged ilyen szinten.


Vagy elég erős, hogy máshol élj? Bár ennél szinte minden jobb.

De ugye azt tudod, ha feljelentést teszel, annak nem az lesz a vége, hogy anyád rendes, normális anya (?) lesz, hanem elviszenk. Szerintem ez még mindig a jobb. Én sok mindent elfogadok, de az agressziót nem, főleg gyerekkel szemben. Neked is döntened kell. Ha akarod, tudsz lépni. Ha 16-17 lennél, akkor esetleg azt mondanám, bírd ki, de nagyon fiatal vagy még, ezt nem fog menni.

2015. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként gratula, hogy kiírtad a kérdést.


15-20 éve, amíg nem volt elterjedve a net, az ilyen gyerekek még jobban egyedül voltak, de szerencsére, már tudnak kapcsolatot felvenni és kérdezni.

2015. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Annyira nagyon-nagyon-nagyon köszönöm minden kedves válaszolónak a választ, támogatást, bátorítást!!! Magamtól nem ment volna. :):)hétfőn lépni fogok és majd tájékoztatlak benneteket a sorsomról :)Mégegyszer nagyon köszönöm :)legyen nagyon nagyon szép életetek! Mert aki így segít másnak (önzetlenül) az nagyon jó életet érdemel! KÖSZÖNÖM :)
2015. aug. 28. 21:58
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Drága kislány, elsírtam magam a kérdéseden és a válaszaidon. Neked kívánok mielőbbi szabadulást ebből az embertelen helyzetből, aztán sok erőt és boldogságot a további életedhez! És utólag boldog szülinapot!
2015. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem segít, de utólag is nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánok!!


És én a helyedben először is apukámnak mondanám el, hogy mi van, ne félj vele beszélni! Ő pedig gondolom úgyis megtenné a kellő lépéseket. Egyébként vele jó a kapcsolatod? Mit szólnál, ha vele kellene élned?

2015. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Sok sikert és kitartást. :) Ne hagyd magad. Várjuk a fejleményeket. :DD
2015. aug. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!