Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyum haza akar...

Mit tegyek? Anyum haza akar vinni, de en nem szeretnem

Figyelt kérdés
A szuleim elvaltak, 17 eves vagyok. Anyammal nagyon rossz viszonyban vagyok mar evek ota, eleg maganak valo, vannak ilyen hullamai neha nyugodt 2 percig aztan elborul az agya es torka szakadtabol ordit velem, o szerinte nekem csak kotelessegeim vannak, de neki persze semmi, o azt varja hogy o utana takaritsam el a mocskat amit hagy, es o mikor haza er a munkabol csak tevezzen, es ez igyis ment egeszen idaig elviseltem h en pakolok utana...de ezzel meg onmagaban nem is volt baj de egy szep szava nem volt hozzam soha megnem kerdezni hogy vagyok vagy valami, eddig szendvicsen eltunk mert soha nem volt kepes fozni se csak ritkan. Allandoan hord mindennek szerinte megkene dolgoznom a penzert ha akarok vmit. O nekem evek ota nem vett semmit meg se kerdezne h szukegem van e valamire, igy abbol az 50e ftbol amit apumtol kap sose lattam semmit. Ezt megelegelve a baratomhoz koltoztem...kb fel eve es csak neha mentem haza, ok etettek foglalkoztak velem, mar ugy all a dolog h nem is akarjak h hazamenjek mert tudjak h milyen anyam. Ekozben persze anyam leszart, azt se erdekelte h elek e meg vagy van e mit ennem. Mivel nem dolgozok igy nincs keresetem es emiatt eleg rosszul erzem magam h ingyen elek itt, mellesleg tanulok es egyetemre is szeretnek menni. Most anyabol megint kijott a duhroham h marpedig en haza fogok menni. De en nem akarok es nem is fogok. Apummal joban vagyok viszont hozza nem koltozhetek mert sokszor van ugy h iszik. Egyebkent eddig o segitett mindenben o adott penzt ha kellett valami, mikozben anyam benyelte a gyerektartast. Tenni szeretnenk vmit, arra gondoltunk h nekem kuldje apa a gyerektartast de ez nem valoszinu h lehet mivel nem vagyok 18. Adjatok tanacsot h mit tegyunk!

2015. aug. 30. 21:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mondod ezt te akinek sosem volt normalis kapcsolata
2015. aug. 31. 00:25
 22/30 anonim ***** válasza:
21%
Ez sem normális kapcsolat.
2015. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Es szerinted mi a normalis kapcsolat, nem tudom miert kell elitelni mas kapcsolatat, ugy hogy nem is ismersz.

Na most te vagy egy nagyon buta ember vagy erzestelen vagy feltekeny.

Ha annyira tudod mi a normalis kapcsolat kerlek ird le ide ha te tokeletes vagy es van egy normalis kapcsolatod,bar szerintem nincs csak egy okoskodo ember vagy. Mondjak neked pelda

2015. aug. 31. 00:41
 24/30 A kérdező kommentje:

Unokatestverem 14 evesen jott ossze a baratjaval vagyis mostmar ferjevel 15eve vannak egyutt


Baratom anyukajanak a ferje volt az elso es az utolso 30eve hazasok


Meg esetleg soroljam.


En nem azt mondtam a kapcsolatomrol h tuti h orokre egyutt leszunk hanem azt h szeretnenk es bizunk benne.

Szerintem a normalis kapcsolat ilyen

Mindket fel szereti egymas

Tisztelik egymast es a donteseiket

Segitenek a problemakban

Minden bajbanvagy joban egyutt vannak

Szamithatnak egymasra

Biznak egymasban

Hagynak egymasnak teret

A problemaikat megbeszelik megoldjak

Roviden ennyi. Nalunk ez mind megvan, ugyh ne itelkezz rolunk ha nem ismert

2015. aug. 31. 00:48
 25/30 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező (#23) ne hagyd magad provokálni... egyébként szerintem semmi gond a kapcsolatoddal, és az én párom is 17 éves volt, amikor összejöttünk, 18, amikor összeköltöztünk... és azóta eltelt még 18 év...és én is az első naptól jobban megbíztam a páromban, mint az anyámban... és ebben nem is csalódtam...
2015. aug. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ja es nem parkapcsolati tanacsot kertem, az igazi problema ott van fent ha mincs javaslatod menj mashova itelkezni, ez gyenge emberekre utal es koszi nem kerek belole:)
2015. aug. 31. 00:50
 27/30 A kérdező kommentje:
Koszi aranyos vagy, legalabb valaki hisz ebben :)
2015. aug. 31. 00:51
 28/30 anonim ***** válasza:
19%

Falun nincs nyári munkára lehetőség??

Hát,muhhaha

2015. aug. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
87%

Iszonyat, micsoda feltételezések röpködnek itt a semmiből... én mindig abból indulok ki, amit a kérdező leír, és arra a helyzetre adok tanácsot, ha ferdít, az már legyen az ő baja.


Kérdező: hasonlón mentem át 15 évesen, hasonló anyával, esetemben alkoholista apával. Azt javaslom, hogy ha anyád nagyon ugrál, és akár eljárást is kezdeményez valamelyik hatóságnál, te magad menj be az illetékes családsegítő és gyermekjóléti szolgálathoz elbeszélgetésre (NEM a gyámügy!). Miért?

Teljesen más képet kap az ügyintéződ akkor, ha kerek perec, tárgyilagosan elmondod, hogy mi a helyzet, és hajlandóságot mutatsz a kompromisszumra. Kis szerencse is kell a dologhoz, de az ott dolgozók többsége nyitott minden megoldásra, és a családi békét, illetve a te jólétedet fogják figyelni.

Fél éve elköltöztél, ez már náluk is sokat nyom a latban, különösen úgy, hogy anyád csak most eszmélt, hogy tenni kellene az ügyben.

A gyámhatóság a te korodban már nem fog foglalkozni se kiemeléssel, se védelembe vétellel (tapasztalat, most megint benne vagyok egy hasonló ügyben családi szálon keresztül), így a segítő arra fog rájátszani a legnagyobb eséllyel, hogy az eljárást jól elnyújtsa, mint a rétestésztát. Így csak azt a 10 hónapot kell kihúzni, és ki lehet húzni, csak okosan kell keverni a kártyákat, és nem hápogni feleslegesen. 18. születésnapod után 1 nappal pedig már igényelheted a saját jogú családi pótlékot illetve gyerektartás helyett a rokontartást apukádtól.


A többieknek pedig:

Az ilyen típusú szülővel nem lehet másképp bánni. Aki csak a saját érdekét figyeli, a gyereket pedig eszközként, illetve pánik-gombként kezeli, azt le kell építeni, mert mindenkit lerombol a környezetében. Lehet, hogy ti elképzelni nem tudjátok, mert nem ismeritek, de több ilyen szülő van, mint amennyit alapból gondolnánk.

Hogy a párja szülei segítenek, egy ritka szép gesztus. Ha nem él vissza vele, nincs vele semmi probléma. Ki tudja venni a részét a házimunkában, gondolom nem tunyulja el a dolgot, főként, hogy zavarja, hogy nem száll be a dologba anyagilag. Egy jó kapcsolat pedig igenis arra épül, hogy kihúzzuk egymást a szarból, mert szeretjük és tiszteljük a másikat. Fordulhat még a kocka, kellhet segítség a párjának is még az életben.

2015. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes valaszt, megprobalkozunk vele :)
2015. aug. 31. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!