Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja velem az anyámnak?...

Mi baja velem az anyámnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amióta lassan a kamaszkorba leptem, anyukám folyton piszkalodik. Érthetőbben: Képtelen vagyok beszélgetni vele, mert mindig masra figyel. Mivel lovagolok, hazaeresem utan mindig eleg nagy sikerelmenyeket tudok mesélni, mert tenyleg jol megy. Ilyenkor húzza a száját, ironikusan "megdicsér", az iskolai eredmenyeimnel is valahogy igy van: Kitűnő tanuló vagyok, kompetencia mereseknel osztályelsőként végzek, az orszag legjobbjai között, de amikor ezt elmondom neki, akkor is lerendeti egy száraz: "Jajj, hagyjuk már!"-al, ami nekem nagyon rosszul esik. Amikor szerelmi bánatom van/volt, azt is egy "Csak ne figyelj rá." mondattal letudja. A lovaglashoz meg visszakanyarodnek egy mondat erejéig: A versenyeimre Sosem jon.

Mivel iskola utan mindig hamarabb erek haza nala, bármennyire bem szeretem a házimunkát, próbálok minnel tobbet megcsinálni, ezt követően annyit vag a fejemhez, hogy megint nem csinaltam semmit. Amikor a barataimrol beszelek neki, forgatja a szemét. Ha Elmegyek itthonról egy kicsit, mondjuk a közeli cukrászdába, játszótérre (nem nagy dolgok) a barátaimmal, hazaeresem utan azt kapom a fejemhez, hogy egesz nap csak szórakozok, semmit sem csinálok. (ritkan megyek el). Imadok táncolni, amikor koreografiakat probalgatok, azt mondja, ne bohockodjak, a legutóbbi neptancvemutaton megkérdezte, hogyan lettem szolotancos. Szoval erdekelne, mi a véleményetek erről, Szerintetek mit csinálok rosszul. (Ami meg lényeges: Van egy hugom, illetve apukám az én partomat fogja, de anyukám ellen esélytelen, én most vagyok 12, gimibe megyek)Ha valamit kihagytam es lényeges lenne, irhatok es barmivel szivesen kiegészítem, vagy ha érthetetlen a fogalmazasom. Koszi elore a válaszokat. ^^



2015. aug. 31. 12:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Oke, megprobalom, köszönöm. 😊
2015. szept. 2. 21:43
 12/22 anonim ***** válasza:
lehet hogy anyukádat más nyomassza, de nem tud megbírkózni vele, és így vezeti le. apukádnak mesélj az élményeidről, és majd észreveszi, hogy ha neki nem mesélsz semmit. Mesélj a nagyszülőknek, barátnőknek. Anyudnak nincs türelme a gyerekeihez. Apukád tudna beszélni vele? Értesse meg vele hogy neked rosszul esik a viselkedése.
2015. szept. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Apukám is próbál beszélni vele, keves sikerrel. Próbálom azt csinálni, hogy tényleg nem neki mesélem el az élményeimet, nem érdekli túlságosan. Az első otlethez Visszatérve: A szuleim gyakran vitáznak, mert anyukám az a tipus, aki azt hiszi, csak neki lehet igaza. ☹
2015. szept. 12. 17:16
 14/22 anonim ***** válasza:

sokminden lehet a háttérben

ezeket a hobbykat apukád szponzorálja? (valszeg az is baja lehet, hogy haza nem ad elég pénzt, és számára feleslegesnek tűnhet lovaglásra táncra költeni, aiből köztudott hogy megélni nem fogsz, de inkább lenyeli, mert látja rajtad hogy szereted csinálni)

vagy hiába vagy kitűnő, lehet ebből nem érzi át, hogy igenis hasznos ember leszel egyszer és megállod a helyed az életben, vagy majd jössz olyanokkal, hogy otthagyod a majdani egyetemet, vagy hasonlók


a házimunkát amúgy tapasztalat nem veszi észre senki, csak akkor, ha nincs megcsinálva. ez később az életre is érvényes, az ügybuzgó embereket nem veszi észre senki, hogy mennyit robotol, viszont ha valaki fennhangon arréb tesz egy tollat, hogy ezt is neki kell megcsinálnia, őt mér többre értékelik, az emberek vizuálisak(, a marketingnek is ez lényeges eleme.)


de az, hogy nem látná a szép jövőd előre abból, hogy milyen ügyes vagy, voltaképp őt tükrözi, lehet ő alapból pesszimista ember és rengeteget dolgozhatott, mégse vitte semmire típus. így érthető, ha hite miért nincs már.

2015. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A táncot apukám fizeti, a lovaglást pedig anyukám. Mar vannak komoly terveim a jovomre nézve, ezt o is tudja, de mindig csak legyint, hogy csak egy gyerek vagyok, aki almodozik. (állatorvos szeretnek lenni

ezert mar a természet tagozatos gimbe jarok, hogy halagyjak a célom fele). O jelenleg HR menedzser es tudtommal elégedett ezzel. Sajnos o regebben nem volt valami minta diák, minden 2-eseert megkuzdott. Engem nem nagyon szeret támogatni, de a húgomat (9 éves) ot nagyon. Vele órákat beszélget mindenről, engem viszont mindig csak 1, maximum 2 mondattal lerendez.

2015. szept. 19. 15:36
 16/22 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt?
2015. szept. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Volt, hogy jobb napjai voltak es olyankor legalabb mosolyogva reagált le. Talán regen tobbet beszélgetett velem. De nekem most van szükségem ra. Es csodalkozik, hogy ha "szerelmi bánatom" van, akkor fel iran belul a legjobb barátnőm kopogtat és nem vele osztom meg... Szeretnek beszelni vele de képtelenség.
2015. szept. 20. 00:20
 18/22 anonim ***** válasza:
Irigy qrva, ne foglalkozz vele. Ne mondj el neki semmit, keress olyat, aki értékeli az eredményeidet. Nagyszülők, apuka? Ha meg kötekedni mer, mond meg neki, hogy mi a véleményed. Vagy csak szegezd neki a kérdést, hogy miért viselkedik így? Ettől zavarba jönnek az emberek, mert alapvetően gyávák.
2015. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"nem volt valami minta diák, minden 2-eseert megkuzdott."


itt van a kutya elásva. irigy és frusztrálja, hogy te okos vagy, neked minden "könnyen" megy, bármi lehet belőled. ő talán nem is HR-es akart lenni, mert ahogy elnézem nem szeret emberekkel foglalkozni. ott meg elég sok hülyével kell napi kapcsolatban szarakodni.

2015. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ma reggel egy kicsit meglepte ot a legjobb barátnőm (reggel átjött) es amikor anya le akart szidni, hogy miert nem bentre terigettem, akkor a legjobb barátnőm eleg komoly monologgal szolgált neki... Anyukám meglepődött, én kevesbe lepődtem meg.... De hatásos volt.
2015. szept. 20. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!