Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóljak a szüleimnek arról,...

Szóljak a szüleimnek arról, hogy az öcsém elvitte a mobilját titokban az iskolába?

Figyelt kérdés
4. osztályos az öcsém, a szüleim még nem engedik neki, hogy telefont vigyen az iskolába, csak itthon használhatja. Most jött haza és láttam, ahogy a szobában sunyiban kivette a táskából a telefont. Rákérdeztem, hogy elvitte-e a suliba, próbált hazudni, de aztán bevallotta, hogy elvitte. Még nem mondtam meg a szüleimnek, nem tudom, hogy egyáltalán megmondjam-e.
2015. szept. 3. 16:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem beköpni akarom, ha azt akarnám, akkor egyből megmondtam volna. Csak nem tudtam eldönteni, hogy szóljak-e erről a szüleinknek vagy sem. :)
2015. szept. 3. 17:53
 12/18 anonim ***** válasza:
9%
Negyedikes gyerek anyjaként azt tudom mondani mindenki jobban jár ha ez nem marad titokban (nálunk ennyi idősen nem is szabad telefont vinni az iskolába).
2015. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

En szólnék foleg ha egy draga telorol van szó.

Valjuk be sok a lopás rablás a mai világban es pont ettol szeretnem megóvni az "öcsémet"


Te alsz le osztani az észt nem biztos hogy elfogadja stb..

Ha nem szólsz,holnap es azutan is elfogja vinni,es bibasnak erzed magad ha elopjak,vagy testi sértés eri az ocsedet,holott erők te tudtál!

2015. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%
Az utolsóval értek egyet!
2015. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Neuhauser László ***** válasza:
17%

Addig oké a telefon, amíg nem veszi elő, csak vészhelyzetben (történik valami, ami miatt mondjuk később megy csak haza, vagy ilyesmi, hogy haza tudjon szólni)


Csak a baj ott kezdődik, hogy egy 10 év körüli gyerek nem tudja megállni, hogy ne vegye elő, szünetekben játszani, stb.

Ha meg megcsörren, be is hívhatják a szüleiteket - na az lenne még a kellemetlen mindenki részéről


Szerintem beszéljétek meg közösen, mondd el a szülednek de lássák, nem árulkodni akarsz, hanem vigyázni az öcsédre!

2015. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja az öcséd nem tudja h láttad neki mond el neki hogy tudsz róla h magával vitte és nem szeretnéd beköpni és ne vigye el.Ja nem halgat rád akkorm majd anyucira és apucira majd fog...
2015. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

De minek van telefonja, ha nem viheti magával? :O

#15 én is megálltam anno, hogy piszkáljam, pedig nagy menő játék volt a snake :D és soha nem csörrent meg, bármily hihetetlen, egy 10-11 éves gyerek meg tud nyomni két gombot, hogy lenémítsa a telót.

Én mind a hármukkal közösen beszélnék.

2015. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Biztos még a dinoszaurusz korban ragadtam, de ha egy 10 éves gyereknek szüksége van is telefonra (nincs), az iskolában még akkor is teljesen fölösleges. Akiket felhívna, azok úgyis ott ülnek vele az osztályteremben.

Ne árulkodj, mindenképpen vele próbáld meg megbeszélni. A testvéri kapcsolat sokkal fontosabb annál, minthogy egy ilyen apróság törést okozzon. Engem inkább az aggasztana, hogy mi a motvációja. Gondolom nyomkodja rajta a sok idióta játékot, az meg elsorvasztja az agyát. Azt kellene elérni, hogy ne akarjon annyit telefonozni, hanem tartalmas dolgokkal töltse az idejét.

2015. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!